Nowe informacje

2014/01/27


Dziś Victoria i Daniel uczestniczyli w uroczystościach przy pomniku ofiar Holokaustu w Sztokholmie. 27 stycznia jest Międzynarodowym Dniem Pamięci Ofiar Holokaustu - tego samego dnia, obóz koncentracyjny Auschwitz został wyzwolony w 1945 roku. Od 1999 roku obchodzi się dzień pamięci w Szwecji. ONZ ogłosiło w 2005 ten dzień Międzynarodowym Dniem Pamięci.
Podczas ceremonii na placu Raoula Wallenberga jako pierwszy przemówił Eskil Franck, dyrektor Living History Forum, który powitał wszystkich. Potem przemówił minister demokracji Birgitta Ohlsson i Romani Rose, dyrektor Centrum Dokumentacji i Kultury Niemieckiej Sinti i Romów w Niemczech.


***

kungahuset.se

Kilka dni temu Victoria udzieliła wywiadu w związku z wizytą w Niemczech, która wraz z Danielem rozpoczną jutro. Księżniczka wspomniała, że, na razie skupia się na roli Następczyni Tronu, ponieważ Jej ojciec pozostanie głową państwa jeszcze przez wiele lat. Victoria wspomniała także o wychowaniu swojej córki - "Ona musi nauczyć się żyć z tą sytuacją".
Księżniczka Estelle jest już osobą publiczną, chociaż jest ona nadal niewielka. Victoria mówi, że chce normalnie wychować Estelle: "Mam nadzieję, że będziemy w stanie pozwolić jej mieć bezpieczne i pełne miłości wychowanie i mam nadzieję, że będzie dziewczyną, człowiekiem, który jest świadomy i widzi rzeczy, takimi jakie są ".
Dowiadujemy się także, że Estelle lubi, gdy Victoria czyta Jej Pippi Langstrom: "Dla matki to możliwość czytania książek dla dzieci kolejny raz. Mogę dzięki temu ponownie wrócić do swojego dzieciństwa, to zabawa". 

Prześlij komentarz

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w nim zawartych, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu publikacji komentarza.