Wizyta w Niemczech - dzień I

2014/01/28Dziś, księżniczka Victoria i książę Daniel rozpoczęli pierwszą od 2011 roku wizytę w Niemczech. Parze towarzyszy Minister handlu Ewą Björling. W ciągu dwóch dni Victoria i Daniel mają odwiedzić Hamburg, Düsseldorf i Essen. Jak informują niemieckie media, w Düsseldorf para ma zatrzymać się w pięciogwiazdkowym hotelu Nobel-Hotel Hyatt. Hotel gościł m.in. Jennifer Lopez,czy Depeche Mode.

@LObschinsky 
Około godziny 9.30 para przybyła do ratusza, gdzie czekało na nią około 200 fanów. Książę podszedł do zebranych by uścisnąć im ręce i odebrać prezenty (pluszaki, kwiaty, czekoladki itp), jego żona w tym czasie czekała przed wejściem do ratusza i wesoło machała do ludzi.

Schwedens Royals besuchen Deutschland
http://www.sueddeutsche.de/
Victorię i Daniela powitał burmistrz Olaf Scholz i minister ds. gospodarki. Jedynym odstępstwem od programu było wjechanie windą a nie wejście po schodach do Senatu,co wydaje się oczywiste. Scholz przekazał Victorii w prezencie kopię książki Siegfried Lenz Story  "Leute von Hamburg".

Die Präsidentin der Hamburgischen Bürgerschaft, Carola Veit (SPD, l-r), Prinz Daniel, Schwedens Kronprinzessin Victoria, Hamburgs Erster Bürgermeister, Olaf Scholz (SPD), und die schwedische Außenhandelsministerin Ewa Björling im Hamburger Rathaus. © dpa Bildfunk Fotograf: Christian Charisius
http://daserste.ndr.de
Na zdjęciu powyżej widzimy od lewej szwedzką Minister Handlu Evę Björling, parę książęcą, burmistrza Scholza i Carolę Veit.

Princess Victoria - Crown Princess Victoria And Prince Daniel Of Sweden Visit Hamburg
zimbio
Następnie księżniczka zabrała głos na spotkaniu w Izbie Gospodarczej. Konferencja dotyczyła "Nowoczesnych Zielonych Miast - możliwości dla przedsiębiorstw w Szwecji i Niemczech"

http://www.recklinghaeuser-zeitung.de/
"Pozwólcie nam marzyć o nowoczesnych zielonych miastach, które mogą stać się rzeczywistością", powiedziała.

Księżniczka Wiktoria - Crown Princess Victoria i książę Daniel Of Sweden Odwiedź Hamburgu
zimbio
Po konferencji, para udała się do Museum für Völkerkunde, gdzie również czekali na nich fani, a księżniczka przywitała się z nimi. tutaj - możecie zobaczyć filmik. 

Sweden's Crown Princess Victoria receives flowers by 6-years-old Anouk as she and her husband Prince Daniel, the Duke of Vastergotland (not pictured), arrive at a museum in Hamburg
http://www.sueddeutsche.de/
Jak się okazuje najwięcej prezentów dostała mała księżniczka Estelle, były to jak się okazuje spinki do włosów.

Schwedens Royals besuchen Deutschland
http://daserste.ndr.de/
Nawet po ponad godzinie, chodzenia o kulach, Victoria miała znakomity humor. I z uśmiechem na twarzy pokonała kolejne schody, tym razem właśnie do Museum  für Völkerkunde.

Schwedens Kronprinzessin Victoria und Prinz Daniel sind am 28.01.2014 in Hamburg im Museum für Völkerkunde zu Gast. © dpa-Bildfunk Fotograf: Christian Charisius
http://daserste.ndr.de/
W muzeum para otworzyła wystawę szwedzkich obiektów projektowych. 


Po wizycie w muzeum para wraz z delegacjom wsiadła do autobusu i pojechała do Miasteczka wodnego. Daniel i Victoria mieli także okazję zapoznać się z nowymi projektami miasta.


Princess Victoria - Crown Princess Victoria And Prince Daniel Of Sweden Visit Hamburg
zimbio


O 13.45 para przybyła do HafenCity. Więcej zdjęć, możecie zobaczyć tutaj

Princess Victoria - Crown Princess Victoria And Prince Daniel Of Sweden Visit Hamburg

Victoria ma na sobie beżową sukienkę (nową?) i czarny żakiet, który już kilka razy widzieliśmy.

http://www.recklinghaeuser-zeitung.de/


Około godziny 18.00 rozpoczął się bankiet, na który zaproszono 40 osób.

Korona szwedzka księżniczka Victoria (centrum) i jej mąż Daniel z premierem Hannelore Kraft (SPD).  © zdjęć dpa radiowej Fotograf: Jan-Philipp StrobelKorona szwedzka księżniczka Victoria (centrum) i jej mąż Daniel z premierem Hannelore Kraft (SPD).  © zdjęć dpa radiowej Fotograf: ROBERTO ARROW

Wieczorem Victoria miała na sobie płaszczyk i torebkę Malene Birger.

2 komentarze

  1. Świetny blog !!!!! Wszystko na bieżąco. Victoria pięknie wygląda ;)

    OdpowiedzUsuń
  2. Victoria rozkwita u boku ukochanego :D blog zacny :D

    OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w nim zawartych, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu publikacji komentarza.