Co nowego u Szwedzkiej Rodziny Królewskiej ?

2014/02/11W Szwecji mówi się, że syn księżniczki Christiny (siostry króla) i Torda Magnusona, Gustaw i jego żona Vicky Andrén, którzy wzięli ślub 31 sierpnia ubiegłego zostaną rodzicami w lecie tego roku.***

magdalenka Facebook

Szybkimi krokami zbliża się poród księżniczki Madeleine, tym czasem księżniczka opublikowała zdjęcie na facebook'u, z podpisem "Niech Słońce świeci".

***

Królowa Sylvia spędziła kilka dni w Niemczech, gdzie uczestniczyła m.in. w gali Semper Opera Ball. Oto kilka zdjęć:Królowa otrzymał Order św Jerzego podczas Semper Opera Ball w Dreźnie, za wielkie zaangażowanie społeczne i międzynarodowe dla zagrożonych dzieci przez jej fundację i dla osób z demencją poprzez swoją Fundację Silviahemmet.
Silvia-operabal-ao.jpg
Dodaj napis

2_3.jpg140207-HMD-Drezno-foto-All-Over-Press1.jpg

Królowa nosiła podwójny zegarek, jeden wskazujący czas w Sztokholmie, drugi w Nowym Jorku. Ciekawe z jakiego powodu ? :)Oprócz tego można zauważyć bransoletkę Cartier, stworzoną w latach '70 w Nowym Jorku.***

Król Karol Gustaw i Królowa Sylwia wezmą udział w zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Soczi w Rosji. 14, 15 i 16 lutego, para królewska będzie zachęcać szwedzkich sportowców do walki o złote medale.

Aftonbladet spekuluje, że para królewska poleci następnie do Nowego Roku, gdzie ma przyjść na świat druga wnuczka pary. Narodziny dziewczynki są planowane n 25 lutego, mówi się, że księżniczka zdecydował się na popularne w Stanach cesarskie cięcie, dzięki czemu można dokładnie zaplanować dzień i godzinę narodzin (ja osobiście w to nie wierzę).

Poza tym w kalendarzu pary królewskie powstała spora luka, po IO, króla zobaczymy dopiero 28 lutego a królową 13 marca.

***

iPad912px-Annan-2_8.jpg


Książę Carl Philip projektował już porcelanę stołową i sztućce, teraz przyszedł czas na ubrania. Syn pary królewskiej został partnerem Oscara Kylberga. Książę z jego pomocą zaprojektował męską kurtkę "Wenecja" oraz damską o nazwie "Monte-Carlo".

iPad912px-annan_16.jpg


Kurtki te będą w sprzedaży od 13 marca i będą kosztować 1995 koron, czyli 226 euro. Kolekcja na jesień jest już zaplanowana.

2 komentarze

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w nim zawartych, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu publikacji komentarza.