Dwa nowe wyjścia Victorii

2014/02/19


W poniedziałek, księżniczka Victoria i książę Daniel wzięli udział w konferencji  The Post Davos Nordic Summit w Grand Hotelu w Sztokholmie. Szczyt skupia m.in. liderów biznesu i polityków. Na tegorocznej konferencji byli szwedzki premier Fredrik Reinfeldt i norweski premier Erna Solberg. Podczas spotkania omawiano ostrość z jaką ma zostać wzmocniona konkurencyjność krajów skandynawskich. 
Konferencja w Sztokholmie opiera się na spotkaniu Światowego Forum Ekonomicznego w Davos, gdzie w tym roku tematem było przekształcanie świata: konsekwencje dla społeczeństwa, polityki i biznesu.


***


Wczoraj,  z kolei Victoria spotkała się z sekretarzem generalnym WaterAid Cecilią Chatterjee-Martinsen.
 Podczas spotkania, księżniczka dowiedziała się, co dzieje się w WaterAid i  została poinformowana o postępach w pogłębieniu działalności w Afryce. Victoria i Daniel są patronami WaterAid od 2011 roku.
Wizja WaterAid jest prosta, organizacja chce zapewnić wszystkim ludziom na świecie dostęp do czystej wody i urządzeń sanitarnych. Około 700 tysięcy dzieci umiera co roku z powodu biegunki spowodowanej brudną wodą i złymi warunkami sanitarnymi. 768 milionów ludzi nie ma dostępu do czystej wody.

Prześlij komentarz

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w nim zawartych, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu publikacji komentarza.