Vic na spotkaniu + Podano datę Mszy po narodzinach dziecka Madeleine i Chrisa

2014/02/20Dziś księżniczka Victoria spotkała się w Pałacu Królewskim z  Dyrektorem Generalnym Anniką Rembe, Agnes Gudmundson Lidbeck i Karin Marsh z Instytutu Szwedzkiego. 
Podczas spotkania, księżniczka poznała informacje na temat tego, jak Szwecja jest postrzegana za granicą. Dowiedziała się także, jak działa Instytut Szwedzki w Afryce i Paryżu.


Inbjudan.jpg

Pałac podał dziś, że Mszę odbywającą się zawsze po narodzinach dziecka zaplanowano na czwartek 2 marca w Kaplicy Królewskiej (odbyła się tam msza po narodzinach Estelle, Jej chrzest oraz ślub Madeleine i Chrisa). Co jest dość zaskakujące, ponieważ nigdy nie ustalano daty nabożeństwa przed narodzinami dziecka. Coraz częściej mówi się, że księżniczka może mieć jednak zaplanowane cesarskie cięcie. Choć z drugiej strony mogła to być przemyślana decyzja, para nie mieszka w Szwecji i z pewnością chce aby w mszy uczestniczyli najbliżsi, przyjaciele i rodzina, dlatego też ustaliła wcześniej datę, tak aby zaproszeni mogli przybyć na nabożeństwo. Data wydaje się być "bezpieczna" ponieważ, jeśli Madie nie zdecydowała się na cesarskie cięcie, to dziecko do tego czasu siłami natury zdąży przyjść na świat.

Kungliga_Slottet.jpg

Poniżej oficjalne zdjęcie wykonane po nabożeństwie z okazji narodzin księżniczki Estelle, miało ono miejsce 24 lutego (dziewczynka urodziła się dzień wcześniej).

120224-familjebild.jpg

***

Już w przyszłym tygodniu na świecie będzie mała księżniczka, nowa członkini Szwedzkiej Rodziny Królewskiej. Nie mogę się doczekać, a Wy ? :) 

7 komentarzy

 1. To trochę dziwne tak zaplanować mszę skoro dziecka nie ma jeszcze na świecie. Przecież wszystko się może zdarzyć (odpukać :D).
  Czy mała otrzyma tytuł księżniczki czy tak jak córki księżniczki Marthy Louise z Norwegii będzie nosić nazwisko ojca?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie wiadomo, z pewnością dowiemy się dopiero następnego dnia po narodzinach, gdy zostaną podane imiona dziewczynki. Możliwe, że nie będzie miała tytułu skoro Chris z niego zrezygnował :)

   Usuń
 2. Madeleine urodziła!!!

  OdpowiedzUsuń
 3. Zgadza się. Podobno o 22 czasu nowojorskiego.:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O 22.41, napisałam o tym już rano przed ósmą na twitterze, widget twittera jest na blogu, więc możecie zobaczyć :) Notka będzie około 18.00.

   Usuń
 4. bardzo się cieszę że jest nowa Członkini Rodziny Krolewskiej :) niezależnie czy bedzie tytułowana księżniczką czy też nie życzmy jej dużo zdrowia i uśmiechu :) a Madeleine i Chris są absolutnie moją ulubioną parą w rodzinach królewskich ever :) też własnie zostałam ciocią więc radość podwójna :D

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w nim zawartych, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu publikacji komentarza.