Vic otwiera Central Station i odwiedza Szwedzkie Stowarzyszenie Władz Lokalnych i Regionalnych

2014/02/14

victoria7_1.jpg

Jeszcze wczoraj, księżniczka otworzyła Central Station. Budowa Dworca Centralnego w Sztokholmie została zakończona 143 lat temu, ale w związku z tym nie odbyła się oficjalna inauguracja. Jednak nadrobiono to wczoraj. Księżniczka oficjalnie otworzyła odnowiony i zmodernizowany Dworzec Centralny.


victoria6_1.jpg

- Mam zaszczyt ogłosić, Dworzec Centralny w Sztokholmie za otwarty!

140213-KRPR-Sthlm-Central-01-Foto-Henrik Montgomery TT.jpg

Podczas ceremonii otwarcia soliści i chór z Royal Opera wykonali "Freudig begrüssen wir die Edlen Halle" Wagnera Tannhäuser.

140213-KRPR-Sthlm-Central-04-Foto-Henrik Montgomery TT.jpg

Księżniczka został powitana na głównej stacji przez Kerstin Gillsbro i Olę Orsmark. Vic rozmawiała z Nimi o modernizacji i projekcie nowego wyglądu dworca, księżniczka obejrzała także wystawę historyczną znajdującą się w centrum.

140213-KRPR-Sthlm-Central-02-Foto-Henrik Montgomery TT.jpg

Budynek dworca był budowany w latach 1867-1871, a jego projekt stworzył architekt Adolf W. Edelsvärd. Nowy Dworzec Centralny został poświęcony 17 lipca 1871 bez wielkiej ceremonii otwarcia.Jednak króla Karola XV, książę Oskar (późniejszy król Oskar II), duński książę Frederik (później Frederik VIII Danii), Otto Richard Kierulf - norweski premier, odbyli jazdę próbną.


Jak widać Victoria choć nadal o kulach, nie nosiła już buta ortopedycznego, a jedynie lżejszą szynę na kostce. 

victoria3_1.jpg

Z kolei dziś, w Walentynki, księżniczka odwiedziła Szwedzkie Stowarzyszenie Władz Lokalnych i Regionalnych (SKL) w celu wymiany informacji na temat aktualnych wyzwań w sektorze pomocy społecznej.

victoria1_1.jpg

Oprócz tego nosiła płaszczyk  Baum und Pferdgarten.

Zdjęcie 7

Buty pochodzą od Tod.

Bild 6

***


W posiedzeniu uczestniczył także przewodniczący Anders Knape, prezes Håkan Sorman, Gunilla Glasare, dyrektor Departamentu wzrostu i rozwoju społeczności, Per-Arne Andersson, Dyrektor Departamentu Edukacji i Pracy oraz Monica Björklund Aksnes, dyrektor departamentu komunikacji.

2 komentarze

  1. Trochę bezkształtny ten płaszcz, ale Victoria jak zawsze ładna

    OdpowiedzUsuń
  2. Piękne kolczyki, co do płaszcza się zgodzę, lubię takie fasony, ale ten rozszerza się na wysokości talii i jest zwężony u dołu, dlatego tak troszkę nie korzystnie wygląda, poza tym ładna stylizacja :)

    OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w nim zawartych, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu publikacji komentarza.