Madie i Leonore na spacerze + Daniel i Victoria u Uppsala

2014/03/14

Madeleine-ao

Wczoraj Leonore poznała jedna ze swoich cioć - przyjaciółkę księżniczki Madeleine z dzieciństwa Louise "Lussan" Gottlieb. Louise przybyła specjalnie do Nowego Jorku, aby poznać małą, może zostanie Jej matką chrzestną ?


Według Expressen rodzina może przylecieć do Szwecji pod koniec kwietnia, kiedy to król będzie świętował 68 urodziny (30 kwietnia). Z tą datą prasa łączy nie tylko ich przyjazd, ale także zaręczyny księcia Carla Philipa i Sofii Hellqvist (pisałam o tym wczoraj).   

Jak informuje pałac nadal nie wybrano daty chrztu Leonore, mówi się, że może odbyć się pod koniec maja bądź w czerwcu, tak aby Chris i Madie oraz oczywiście Leonore wzięli udział w Święcie Narodowym 6 czerwca.  

***

Wiele osób było zaangażowanych i przeszkoleni w roku, w którym został uruchomiony projekt. Zdjęcie: Kungahuset.se

Wczoraj, Victoria i Daniel byli także w Uppsala, gdzie odwiedzili Stowarzyszenie TRIS walczące o prawa dziewcząt w społeczeństwie.j Jest to organizacja non profit, działa na rzecz prawa kobiet i dzieci raz świadomego kształtowania swojego życia. Projekt Ronja wspiera także Fundacja Pary Książęcej. Organizacja propaguje zdrowy tryb życia i tworzy projekty sportowe dla dziewcząt od 13 do 20 roku życia, które mają ograniczoną przestrzeń życiową. Daje także możliwość zwiększenia ich zaufania i siły poprzez sport i kulturę.


Para przybyła na miejsce po południu i rozpoczęła spotkanie od wizyty na siłowni Perry, gdzie dowiedzieli się więcej na temat działań w ramach nowo-podjętego projektu.

Crown Princess jest przedstawiony w biurze mojego Hellberg. Zdjęcie: Kungahuset.se

 Księżniczka i książę poznali także trenerkę boksu tajskiego, panią Frick, która opowiedziała im o technice walki i rozpoczęła trening z dziewczętami. Vic i Daniel mieli także okazję porozmawiać z uczestniczkami projektu.

Crown Princess Para na biurze TRIS w Uppsali, wraz z, od lewej, Madelein Cleve, koordynatorzy projektów, Ripsime Chachatorian, liderzy grup kobiet, Hanna Nilsson, liderzy grup dziewczyna, Mariet Ghadimi, dyrektor i założyciel, Sevana Bergström, kierownik projektu, Sandra Sarin, koordynatorzy projektów, Talin Davidian, prezes i założyciel i Moje Hellberg, kierownik projektu. Zdjęcie: Kungahuset.se

Następnie zwiedzili biura TRIS oraz poznali jedną z założycielek Fundacji - Mariet Ghadimi, ktora opowiedziała im o działalności TRIS od 2002 roku oraz projektach jakie podejmują.

expressen kuungahuset svensdam

15 komentarzy

 1. Madie świetnie wygląda, jak przed ciążą :) Nie mogę się doczekać nowych zdjęć małej Leonore i Jej chrztu :)

  OdpowiedzUsuń
 2. http://royauxsuedois.r.o.pic.centerblog.net/140313-KRPP-TRIS-01-Foto-M-Ulander.jpg trochę przykre że ze 39 dziewczyn sfotografowanych na tym zdjęciu 18 jest muzułmankami... to pokazuje w jakim kierunku zmierza Szwecja - obawiam się że za 20-30 Szwedzi we własnym kraju będą zdecydowaną mniejszością. W sumie ten problem nie dotyczy jedynie Szwecji, ale też Wielkiej Brytanii, Niemiec i paru innych wysoko rozwiniętych europejskich państw.

  OdpowiedzUsuń
 3. W wysoko rozwiniętych państwach jest teraz dużo muzułmanów, uciekają ze swoich biednych krajów, zresztą podobnie jak Polacy.

  Ładnie Victorii w białym i czarnym kolorze.

  OdpowiedzUsuń
 4. Vic miała świetny żakiet :) Mam nadzieję, że est w ciąży;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Kiedy zaczniesz serię królewskie życie ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeszcze nie wiem, czekam na zamówione książki ze Szwecji i ebook od koleżanki z tumblr, która jest fanką SRK i ma mi wysłać teksty kilku książek ;)

   Usuń
  2. Jak będziesz miała to podziel się z nami koniecznie :)

   Usuń
 6. Madie pięknie wygląda :) Jak by nie urodziła niedawno dziecka :)

  Fajnie by było ,gdyby Vic zaszła w ciąże :)

  OdpowiedzUsuń
 7. czy mi się wydaje, czy Madeleine rozjaśniła włosy? bo miała chyba ciemniejsze;)
  a patrząc na Victorię, uświadomiłam sobie, że jeszcze nigdy nie widziałam jej w rozpuszczonych włosach :D ciekawe dlaczego zawsze je spina.

  nn

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Madie jest naturalną blondynką, pewnie jeszcze nie farbowała włosów po porodzie :) Może postanowiła wrócić do jasnego koloru włosów ? :)

   Usuń
  2. A Vic pewnie spina włosy dla wygody, ja też mam długie włosy, bardzo podobnej długości (i koloru:)) do Victorii, (prawie) zawsze je spinam :)

   Usuń
  3. szkoda że nie rozpuszcza włosów chyba tylko raz miała rozpuszczone i wyglądała fantastycznie! http://www4.pictures.stylebistro.com/gi/Princess+Victoria+Long+Hairstyles+Long+Side+BWV1S6BLWPzl.jpg

   Usuń
 8. To jest Twój pierwszy blog ?

  OdpowiedzUsuń
 9. Piękny żakiet. Co do długości włosów, to na chwilę obecną też mam długie i niestety ale w 99,9% podpięte, dzięki temu np. nie wpadają mi do zupy jak jem obiad.
  Pozdrawiam Ania

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w nim zawartych, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu publikacji komentarza.