Książę Daniel buntuje się ? + więcej

2014/04/09


Jak donoszą szwedzkie media, książę Daniel jest zmęczony trzymaniem się na uboczu i chodzeniem zawsze kilka kroków za żoną. Po czterech latach Daniel czuje się już pewniej w roli księcia, chce sam decydować o sobie i podjąć się nowych obowiązków. Jednak to wiąże się z decyzją króla, który zwleka z podjęciem jej.


Jak wiadomo, pomimo dwóch niań, najwięcej Estelle opiekuje się Daniel, który sam podjął taką decyzję. (Ja napisze tylko tyle, sam tego chciał, było oczywiste, że kiedyś zmęczy się staniem z boku, ciekawe tylko czy to prawda, czy kolejne wymysły mediów).


Ostatnio zauważyłam, że podczas imienin Victorii, Daniel nie stanął od razu na podeście, tylko za nim, wszedł na niego dopiero gdy Victoria go poprosiła. Jak widać, książę wie na ile może sobie pozwolić, a Victoria, chce jak najbardziej równać się z mężem. 

***


Księżniczka Estelle w lutym skończyła dwa latka i już posługuje się dwoma językami. Jak mówi Ulrika Näsholm z departamentu komunikacji Royal Court, "księżniczka już mówi po angielsku i wiele rozumie."

***

Jak powiedziała Victoria, Leonore jest "słodką, dużą dziewczynką". 

Następczyni Tronu zdradziła, że o narodzinach siostrzenicy dowiedziała się od siostry, która zadzwoniła do Niej z Nowego Jorku.

- Byłam oczywiście bardzo szczęśliwa. 


 Zarówno Victoria jak i królowa Silvia, zgodnie twierdzą, że teraz mała Leonore bardziej przypomina swojego tatę.  Madeleine przesyła siostrze i baratu masę zdjęć swojej córeczki, której jeszcze na żywo nie widzieli.


Estelle jest ponoć zachwycona małą kuzynką i czeka na spotkanie z Nią. 

Nie wiadomo, gdzie teraz są Victoria i Daniel,  może w USA ? :)

http://stoppapressarna.se/


***

Aktualizacja:

Duński magazyn Gala, podał trzy możliwości dla których Victoria nie odwiedziła jeszcze swojej siostry i siostrzenicy. 

- ciąża (dla mnie nie możliwe, w międzyczasie była w Ghanie),
-konflikt między siostrami, o miejsce porodu, wiadomo, że rodzina chciała, aby Madeleine rodziła w Szwecji.
- najlepsza z możliwości, Madeleine, Chris i Leonore, przylecą już na urodziny króla, czyli pod koniec kwietnia do Szwecji.

*** 


Poniżej screny z filmu "Haga slott ett kunglig hem" kręconego rok temu w rezydencji rodziny. Victoria, Daniel i Estelle osobiście otworzyli drzwi do posiadłości. Program zostanie wyemitowany 21 kwietnia o godzinie 20.00 na kanale SVT 1. Mam nadzieję, że późnej będzie dostępny w sieci. 

victoria-daniel-Estelle-svt_1.jpgvictoria-Estelle-svt_2.jpg

Będziemy mieli także okazję zobaczyć Estelle podczas zabawy w Hagasessornas, czyli domku, który widzimy poniżej:

130427-KRPR-PRE-Haga-foto-Kate-Gabor Kungahuset3.jpg
kwiecień 2013
A tak wyglądał w dzieciństwie króla Karola XVI Gustawa na zdjęciu Jego starsza siostra Księżniczka Désirée:

lekstuga-haga.jpg

***

Kolejne sceny z programu:

 

6 komentarzy

 1. Ciekawe czy z Danielem to prawda ? Ja sama miałabym dosyć trzymania się na uboczu, przecież nie żyjemy w średniowieczu.

  Poza tym czekam na zdjęcia Leonore, mam nadzieję, że będzie to sesja zdjęciowa z rodzicami ! :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też się zastanawiam czy to prawda i zgadzam się z Tobą. Spójrzmy na to z tej strony, żony Następców Tronu maja wolną rękę. Ostatnio odniosłam wrażenie, że w przypadku monarchii kobiety stoją na uprzywilejowanej pozycji. No może poza Japonią, gdzie rodzina cesarska mnie po prostu przeraża. Masako była wspaniałą kobietą, a zrobili z Niej marionetkę i doprowadzili do załamania nerwowego.

   Ja też czekam, wczorajszej nocy miałam wspaniały sen. Przyśniło mi się, że odpaliłam komputer a w sieci pojawiły się trzy zestawy zdjęć, Victorii, Daniela i Estelle na spacerze w NY, Madeleine i Chrisa z Leonore również "z ulicy" ale było widać małą i Jej buzię bo Madie ją podniosła (tak wiem to dziwne, że to pamiętam tak dokładnie) i trzeci czyli Victoria i Madeleine na spacerze z Leonore i Estelle :)

   Usuń
 2. Pewnie chociaż po części jest to prawda. Przypuszczam, że dla mężczyzny stanie z boku czy 3 kroki za kobietą musi być irytujące. Oczywiście Daniel wiedział na co się decyduje, ale przecież niewykluczone, że Victoria czy rodzina królewska obiecała mu większą rolę po tym jak się już wdroży w obowiązki księcia. Victoria i Daniel wyglądają na nowoczesne małżeństwo i raczej nie sądzę by nie próbowali w przyszłości trochę ożywić monarchię.;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Biorąc ślub z Victorią, Daniel wiedział, co go czeka. Ona będzie królową i to on będzie na drugim miejscu. Tak samo ma książę Filip w Wielkiej Brytanii albo książę Henrik z Danii. Wiadomo, że szczególnie Henrik nie jest z tego zadowolony i wielokrotnie to okazywał. Mąż Beatrix, Klaus, też miał podobne problemy i podobno przyczyniło się to do jego depresji, tak czytałam.

  Moim zdaniem Daniel może przejąć więcej obowiązków czy odgrywać większą rolę, dlaczego nie? Wiadomo jednak, że to nie on będzie kiedyś głową państwa.

  OdpowiedzUsuń
 4. Kiedy będzie notka tematyczna o Maddie?:)

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w nim zawartych, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu publikacji komentarza.