Urodziny króla + nowe piękne zdjęcie Leonore

2014/04/30Dziś król Karol XVI Gustaw świętuje 68 urodziny. Zgodnie z tradycją przed Pałacem odbyła się defilada, król przyjął życzenia od najmłodszych poddanych i z balkonu pozdrowił kilka tysięcy zebranych Szwedów.
Towarzyszyli mu żona, królowa Silvia, córka księżniczka Victoria, zięć, książę Daniel, wnuczka księżniczka Estelle oraz syn, książę Carl Philip.


Księżniczka Madeleine, która nie przybyła na urodziny swojego taty, opublikowała na facebook'u zdjęcie swojej córeczki z podpisem "Happy Birthday Grandpa! Grattis på födelsedagen Morfar!" (Wszystkiego Najlepszego Dziadziusiu !). Malutka księżniczka miała na sobie prześliczną niebieską sukienkę z kaczuszkami marki Annafie.Gdy król wraz z księciem Carlem Philipem przebywał na dziedzińcu Pałacu, królowa Silvia, książę Daniel, księżniczka Victoria i księżniczka Estelle obserwowali defiladę z okna pałacu.  Estelle miała na sobie piękny płaszczyk Livly, prawdziwa Mała Księżniczka nie sądzicie ? 

livlymama

Księżniczka miała dziś świetny humor i z zadowoleniem pozdrawiała zebranych. 


Haha, gify pod spodem, "patrz tam jest dziadziuś" i reakcja Estelle "wow" ;)
Książę Carl Philip (czyż nie wygląda zabójczo w mundurze :)) towarzyszył swojemu Tacie na dziedzińcu. Oprawą muzyczną zajęły się Marinens musikkår, Arméns musikkår och Livgardets Dragonmusikkår. Gdy król pojawił się na dziedzińcu odegrano Marsz Paradny, a następnie przez niespełna pół godziny Korpus grał na cześć Monarchy. Dokładnie w południe można było usłyszeć 21 salw armatnich wystrzelonych z  z Skeppsholmen.Studenci zaśpiewali specjalnie "Song of the King" Utwór został napisany dla króla Ottona Lundbalda, studenci,a zarazem  założyciele grupy śpiewaków Lund i stworzyli ją i zaśpiewali  pierwszy raz na imprezie studenckiej w 1844 roku.Następnie król przyjął gratulacje od dzieci. Widać, że dziewczynki były bardzo podekscytowane spotkaniem z monarchą.Dla tej małej dziewczynki musiało to być wielkie przeżycie :)Królowi dopisywał humor i z przyjemnością odbierał kwiaty od najmłodszych Szwedów.Późnej król Carl Gustaf i książę Carl Philip dołączyli do reszty rodziny i pozdrowili zebranych.


Księżniczka Estelle drugi raz wzięła udział w urodzinach swojego dziadka, nie długo po urodzeniu w 2012 roku.Wtedy Estelle pierwszy raz pojawiła się publicznie. Bardzo lubię te zdjęcia :)W zeszłym roku Victoria, Daniel i Estelle nie wzięli udziału w oficjalnych uroczystościach. 

 

 Wszystkiego Najlepszego Wasza Wysokość !!

P.S. Szykuje się długi weekend, ja mam aż siedem dni wolnego, czekajcie na nowe notki tematyczne ;) 

11 komentarzy

 1. Piękna uroczystość w Sztokholmie. Księżniczka Estelle wyglądała bardzo szykownie. Rośnie kolejna elegancka dama w szwedzkiej rodzinie królewskiej. A dla króla Karola XVI Gustawa z okazji 68 urodzin - wszystkiego najlepszego!

  OdpowiedzUsuń
 2. Mała Madeleine jest śliczna ale nie wiem do kogo podobna :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też się zastanawiam, wydaje mi się, że jest podobna do Madde, ale trudno jednoznacznie określić :)

   Usuń
 3. na poczatku jest bład;) wychodzi na to,ze biedny Daniel był w dwóch miejscach jednoczesnie ;) Piekna rodzina i piekne uroczystosci ;) Pozdrawiam ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ooo dzięki, dziwne, że nie zauważyłam :) Pewnie zauważyłabym dopiero przeglądając w telefonie albo w ogóle :)

   Usuń
 4. Estelle jest przesłodka. Czekam niecierpliwie na nowe notki :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Wspaniała notka,piękne zdjęcia i oczywiście cudowne wnuczki króla małe księżniczki:)Pozdrawiam Danka.

  OdpowiedzUsuń
 6. Księżniczka Victoria dużo się pokazuje, pokazuje swoją córeczkę i nie robi z tego jakiś problemów jak Kate i William . Oni wszystko ukrywają, cud że pokazali dziecko podczas ostatniej podróży , a teraz pewnie z pół roku będą odpoczywać... Victoria jest super ...

  OdpowiedzUsuń
 7. Tak, zgadzam się - szwedzka rodzina królewska jest super. Bardzo otwarta i sympatyczna, nie wywyższa się, przyjaźnie odnoszą się do ludzi!

  OdpowiedzUsuń
 8. Carl Philip w mundurze wymiata <3

  OdpowiedzUsuń
 9. Great post but I was wondering if you could
  write a litte more on this subject? I'd be very thankful if you could elaborate a little bit further.
  Kudos!

  Feel free to surf to my blog: cell phone spy no installation

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w nim zawartych, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu publikacji komentarza.