Nowe informacje dot. chrzcin Leonore + Victoria i Daniel na seminarium + Vic w Muzeumu Narodowym

2014/04/25

Aktualizacja:


Pałac podał nowe informacje dotyczące chrzcin księżniczki Leonore. Zgodnie z planem odbędą się one 8 czerwca w kościele w Drottningholm w południe.

Ceremonii będzie przewodniczył abp Anders Wejryd wspomagany przez kapelana króla, Larsa-Göran Lönnermark i proboszcza Kungl, Michael Bjerkhagen.

Po chrzcie, na który zaproszono 160 osób, około 100 gości weźmie udział w prywatnym obiedzie.
Zaproszenia zostały wysłane w dniu 23 kwietnia. Wśród zaproszonych gości są najbliższa rodzina, przedstawiciele parlamentu, rządu i inni oficjalni goście ze Szwecji.

Księżniczka Leonore, zostanie ubrana w taki sam strój jak księżniczka Estelle. Zostanie ochrzczona w wodzie chrzcielnej ze źródła na Olandii.


Dziewczynka będzie miała sześciu rodziców chrzestnych.

***


Wczoraj, Victoria i Daniel uczestniczyli w seminarium na temat eksportu. Czołowych przedstawiciele szwedzkiego przemysłu eksportowego dyskutowali tam o przyszłości tego sektora. Seminarium odbyło się w Grand Hotelu w Sztokholmie.


***


Dzisiaj Victoria odwiedziła Muzeum Narodowe, które jest właśnie restaurowane. Następczyni Tronu została oprowadzona po właściwie pustym budynku przez Berndta Arella.


Muzeum Narodowe w Sztokholmie zostało zamknięte 3 lutego 2013 z powodu remontu. Muzeum jest od tego czasu remontowane i modernizowane, tak aby stało się w pełni nowoczesnym obiektem, dostosowanym do przyszłych operacji muzealnych. 


Budynek tym samym ma zachować ponad czasowy wygląd i wartości dziedzictwa. 

14 komentarzy

 1. Szkoda, że Victoria tak rzadko ma rozpuszczone włosy :(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Już prawie od dwóch lat nie nosiła rozpuszczonych, ostatni raz 28 sierpnia 2012 roku :)

   Usuń
  2. Ciekawe czemu? Pewnie nie lubi mieć rozpuszczonych :P

   Usuń
  3. Też tak myślę. W spiętych wygodniej ;)

   Usuń
 2. Moim zdaniem trochę przyciasna ta sukienka Vic.
  Pozdrawiam Ania

  OdpowiedzUsuń
 3. Mi się nie podoba, od góry bardzo poszerza Victorię, chociażby w ramionach, a od pasa w dół wydaje się być zbyt obcisła. Za to druga stylizacja mi się podoba, może taka zwykła, ale w moim stylu, prosta bluzka, długi łańcuszek i spodnie :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Zastanawiam się, kogo wybiorą na rodziców chrzestnych Leonore. Myślę, że jedną z matek chrzestnych na pewno będzie Victoria.

  Sukienka jest ładna, chociaż góra rzeczywiście trochę poszerza. Victoria rzeczywiście rzadko nosi rozpuszczone włosy. Lubię, jak ma jakoś fajnie splecione. Nie do twarzy jej moim zdaniem w kucyku, ale to chyba jej ulubiona fryzura.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ale byłoby super, gdyby wybrali Kate albo Williama ;)

   jednak coś czuję, że wybrana zostanie Charlene z Monako, Mette Marit z Norwegii i Carl Gustaw :)

   Usuń
  2. Moim zdaniem wybiorą Victorię i jakichś przyjaciół, może też kogoś od strony królowej Sylwii.

   Usuń
  3. Marto: Kate i Williama nie wybiorą na pewno :) Nikt ich nigdy nie wybiera, prócz znajomych. No może Grecki Następca Tronu zrobił wyjątek ;)

   Usuń
 5. no proszę, chrzciny w moje urodziny;) prześliczna jest ta mała Leonore:)

  OdpowiedzUsuń
 6. myślę, że na rodziców wybiorą:Victorię, księżną Marię z Grecji, Na pewno którąś z siostr chrisa też wybiorą :) leonore jest prześliczna :D

  OdpowiedzUsuń
 7. Myślę ze nie wybiorą nikogo z rodzin królewskich bo Madeline nie jest następczynią tronu więc nie musi się tak trzymać reguł myślę ze to będą głównie przyjaciele

  OdpowiedzUsuń
 8. Stawiam na znajomych. Może jedna lub dwie osoby bd z rodziny królewskiej, ale myślę że większość to bd zwykli ludzie :)

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w nim zawartych, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu publikacji komentarza.