Nowe oficjalne zdjęcia Estelle i Leonore !!!!! +Victoria na konferencji na rzecz ludności + spotkanie z naukowcami z Stockholm Resilience Centre

2014/04/24Pałac dosłownie przed chwilą wydał piękne zdjęcia małych kuzynek, Estelle i Leonore.
Zostały wykonane przez księżniczkę Victorię. Ja nie mogę się napatrzeć a Wy ? Vic i Daniel jak najszybciej powinni postarać się o rodzeństwo dla Estelle !! Poza tym jaka Leonore jest już duża.Zdjęcia zostały wykonane w NY, zagadka rozwiązana Victoria i Estelle towarzyszyły Danielowi :) Księżniczka Madeleine udostępniła zdjęcia na swojej stronie z dopiskiem "kuzynka jest gotowa stać się przyjaciółką na całe życie".

***


Wczoraj, 23 kwietnia, księżniczka Victoria wzięła udział w Międzynarodowej Konferencji Parlamentarnej na temat ludności, która odbyła się w parlamencie. Konferencja ta jest szóstą z kolei. Jej celem jest kontynuowanie planu działania, w kwestiach społecznych przyjętego, w 1994 roku w Kairze. Program ten podkreśla zdolność kobiet do planowania rodziny, zapobiega dyskryminacji i przemocy wobec kobiet oraz wzmocnia ich wpływ.


Podczas otwarcia przemówienia wygłosili m.in. Babatunde Osotimehin, szef Population Fund ONZ, Minister Rozwoju Hillevi Engström, Hans Rosling, profesor międzynarodowej izby zdrowia i Jenny Tonge, prezydent EPF i przewodniczący Intergrupy Parlamentu Brytyjskiego na temat populacji, zdrowia i rozwoju reprodukcyjnego. Znalazło się tam około 300 osób z 150 krajów, w tym ministrowie, parlamentarzyści i przedstawiciele społeczeństwa obywatelskiego, którzy wezmą udział w konferencji odbywającej się w dniach 23 - 25 kwietnia.

Departament Stanu organizuje konferencję wraz ze szwedzkim parlamentem, Funduszem Ludnościowym Narodów Zjednoczonych (UNFPA) oraz Europejskim Forum Parlamentarnym na rzecz Ludności i Rozwoju (EPF). Prezydent jest oficjalnym gospodarzem.


Następnie księżniczka już na Zamku Królewskim spotkała się z Babatunde Osotimehin, szefem Population Fund ONZ.


Victoria miała na sobie białą koronkową sukienkę i pierwszy raz od złamania nogi, buty na obcasie. 

***

Pałac ogłosił, pierwsze oficjalne wyjście Estelle zaplanowane z wyprzedzeniem - 17 maja będzie wraz z rodzicami na inauguracji szlaku bajki w Księstwie Östergötland.

***


Dziś, księżniczka Victoria spotkała się z naukowcami z Stockholm Resilience Centre w Pałacu Królewskim. Podczas spotkania Stuart Kininmonth mówił o swoich badaniach środowiska morskiego, ze szczególnym naciskiem na rafy koralowe. Beatrice Crona mówiła o treści i ambicji konferencji EAT – Stockholm Food Forum. Spotkanie zrzesza 650 naukowców, polityków i biznesmenów z całego świata, którzy omawiają drogę do zdrowego i zrównoważonego przemysłu spożywczego. Victoria weźmie udział w konferencji, gdzie były prezydent USA Bill Clinton będzie mówcą. Odbędzie się ona w dniach 26-27 maja, z inicjatywy Fundacji Grand Valley i we współpracy z Stockholm Resilience Centre. Na koniec Henrik Österblom zaprezentował obecny projekt badawczy, w którym Stockholm Resilience Centre, przeprowadza badania globalne firm rybackich oraz ich wpływ na środowisko naturalne.  

kongehuset.dk

Jeżeli planujecie spotkać Mary i Frederika dołączcie do grupy na facebook'u link !!! :)

15 komentarzy

 1. Zdjęcia małych Księżniczek są przepiękne! Nie mogę się napatrzeć.:)))

  OdpowiedzUsuń
 2. Zdjęcia Estelle i Leonore są cudowne! Dziewczynki są śliczne, nie ma między nimi dużej różnicy wieku, więc pewnie za parę lat będą się dobrze dogadywać :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Słodkie zdjęcia. Fajnie, że w końcu jakieś się pojawiły

  OdpowiedzUsuń
 4. Leonore jest podobna do krolowej Sylvii. Takie jest moje zdanie

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Chyba masz rację, na pewno przypomina swoją mamę, a ona jest podobna do królowej :)

   https://31.media.tumblr.com/9556840d52d50c7b424a0c6b61c7be4c/tumblr_n1lxp9kfPQ1r6jme9o1_r1_500.jpg

   Usuń
 5. Piękne te zdjęcia ! Masz rację, Vitoria i Daniel powinni postarać się o rodzeństwo dla Estelle, byłaby świetną starszą siostrą. Jak sama napisałaś w poprzedniej notce, planują więcej dzieci, więc może już nie długo :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Na pierwszych zdjęciach była podobna do swojego ojca,ale jak wiemy małe dzieci lubią się zmieniać i też mi się wydaje że przypomina królową Sylwie a to wróży że w przyszłości może być piękną księżniczką.Piękne zdjęcia.Danka:)

  OdpowiedzUsuń
 7. Urocze są te zdjęcia :)
  ale czemu Leonore ma takie dziwne włoski? ;)

  OdpowiedzUsuń
 8. jestem pod wrażeniem i chcę więcej takich zdjęć:)!!!*Aga*

  OdpowiedzUsuń
 9. O jak się cieszę z tego zdjęcia Leonory jak się zmieniła :) Jest piękna :) No i oczywiście Estele jako dumna opiekunka :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Urocze zdjęcie!
  A nie mówiłam, że na pewno byli razem w NY! :D

  OdpowiedzUsuń
 11. Te dziewczynki są piękne, a zdjęcia jakie cudne. Wyglądają jak dwie siostry!
  Mam nadzieję że Vic niedługo znów zostanie mamą :)
  Ania

  OdpowiedzUsuń
 12. Zgadzam się z przedmówczyniami - zdjęcia są przepiękne, a małe księżniczki śliczne i słodkie. Estelle będzie kochającą i opiekuńczą starszą siostrzyczką, jak jej mama. Może już w przyszłym roku...?:)
  Pozdrawiam. Stella H.

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w nim zawartych, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu publikacji komentarza.