Ostatnie spotkania Victorii + więcej

2014/05/16

Witajcie z powrotem !!


We wtorek, król i królowa wybrali się na spacer po  Parku Drottningholm z Zilą. Para Królewska przy okazji udała się do Pawilonu Chińskiego w którym obecnie trwają remonty.


W 1753 roku król Adolf Frederik zrobił niespodziankę swojej żonie, królowej Luise Ulrike i kazał wybudować na terenie parku Drottningholm mały letni pałac w stylu chińskim. Był to poniekąd prezent powitalny, w tamtym okresie w całej Europie miało miejsce zainteresowanie malarstwem i zdobieniami chińskimi. W latach '60 XVIII wieku, drewniany budynek został zastąpiony przez trwalszy, który obecnie znajduje się na liście Światowego Dziedzictwa UNESCO.

KINA-int-Grona-Salongen-Alexis-Daflos-STB-390-262.jpgKINA-int-gula-rummet-Alexis-Daflos-390-262.jpg

Królewska para sprawdziła postępy w renowacji pałacu i obejrzała ręcznie malowane tapety z East India Company. 

Spacer z Zila 

Powyżej król i królowa podczas rozmowy z  Danielem Gillberg z Oslo, Markiem Sandifordem z Anglii i Helen Skinner ze Sztokholmu.

Kungen-1.jpg

***


W tym samym czasie księżniczka Victoria spotkała się z filmowcem i fotografem Matthias Klum i Johan Rockström profesorem Environmental Science na Uniwersytecie w Sztokholmie. Rozmowy w Pałacu koncentrowały się na kwestiach ochrony środowiska i EAT - Stockholm Food Forum, które odbędzie się w dniach 26 - 27 maja, na forum pojawiają się naukowcy, politycy i przedsiębiorcy z całego świata, aby omówić dobrą, trwałą drogę do zdrowej żywności.

***

7. Światowe Forum Migracji i Rozwoju

Następnego dnia, księżniczka Victoria, Sekretarz Generalny ONZ Ban Ki-Moon, premier Fredrik Reinfeldt i Minister Rozwoju Hillevi Engström spotkali się na otwarciu 7.Światowego Forum ONZ w sprawie migracji i rozwoju w Sztokholmie. To forum jest kulminacją 18 miesięcznej szwedzkiej prezydencji w ONZ.

Księżniczka Victoria w swoim przemówieniu mówiła o znaczeniu budowania społeczeństwa, w którym każdy może przyczynić się do jego rozwoju i wielu innych aspektów.

Bezpośredni odnośnik do obrazka

***

Pierwsze seminarium dla Fundacji momentu spadkobierca

Wczoraj miało miejsce pierwsze seminarium na temat dzieci i młodzieży, zorganizowane przez fundację księżniczki Victorii i księcia Daniela.

victoria-ste4.jpg

Stworzenie warunków dla dobrego zdrowia fizycznego u dzieci jest jednym z obszarów interwencji Fundacji Pary Książęcej.

140515-KRPP-Stiftelsesem-Foto-Clas-Goran-Carlsson-_287.jpg

Celem seminarium było podkreślenie dobrych praktyk realizowanych w tym zakresie i zbieranie planów działania i dzielenie się zdobytą wiedzą.

140515-KRPP-Stiftelsesem-02-Foto-David Sica Stellapictures.jpg

W swoim przemówieniu Następczyni Tronu powitała wszystkich w Bibliotece Zamku Królewskiego.
"To jest wyjątkowe dla Daniela i mnie, że jesteście tu i, że podzielacie nasze zaangażowanie. Również, ten temat, zdrowie dzieci jest ważny, a zwłaszcza, że wiemy, iż możemy coś zmienić." 

140515-KRPP-Stiftelsesem-01-Foto-David Sica Stellapictures.jpg

***

Drugi oficjalny obiad z roku na Zamku Królewskim

Wieczorem na Zamku Królewskim odbył się drugi oficjalny bankiet w tym roku. Rodzina Królewska spotkała się ze Szwedami, którzy poczynili znaczne wkłady w szczeblu lokalnym, regionalnym czy krajowym.

victoria-daniel-ibl_2.jpg

Wśród zaproszonych gości znaleźli się przedstawiciele kultury, biznesu, edukacji, sportu i organizacji społecznych z 21 szwedzkich hrabstw oraz wszystkich województw. Około 200 osób zostało powitanych w pałacu i zjadło kolację z parą królewską, księżniczką Victorią, księciem Danielem i księciem Carlem Philipem.

1473611-król-Carl-Gustav-la-Reine-silvia--950x0-1.jpg

Mnie stylizacja Victorii nie przypadła zbytnio do gustu i skojarzyła się z niektórymi wyborami królowej Maximy.  Sukienka pochodzi z 2010 roku i została zaprojektowana przez Albar'a Elbaz'a z domu mody Lanvin dla H&M.
A Wam jak się podoba ?Na koniec kilka zdjęć opublikowanych przez pałac:***


Jutro, będzie miało miejsce pierwsze oficjalnie zaplanowane wyjście księżniczki Estelle. Razem z rodzicami odwiedzi ona Östergötland, gdzie otworzy nowy szlak bajki. 

4 komentarze

 1. Bardzo jestem ciekawa pierwszego, oficjalnego wyjścia Księżniczki Estelle :))

  OdpowiedzUsuń
 2. Swietnie, ze juz do nas wrocilas ! Estella na pewno wypadnie jutro swietnie ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Victoria mówi ze świetnym akcentem po angielsku;o

  OdpowiedzUsuń
 4. Zgadzam się, że różowa stylizacja jest podobna do stylu Maximy, ale jakoś wyjątkowo mi pasuje do Victorii. Może gdyby jeszcze usunąć tą bufkę z lewego ramienia byłaby idealna.;)
  Za to Daniel wygląda jakby miał za długie spodnie.

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w nim zawartych, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu publikacji komentarza.