Wreszcie pogodzone + Takie słodkie - Leonore i Estelle

Witajcie, dziś dzięki pomocy Ani mogę Wam przestawić ciekawy artykuł z niemieckiego magazynu Frau im Spiegel. 
Victoria ze Szwecji przeleciała, z mężem Danielem i córką Estelle, przez Atlantyk aby po raz pierwszy odwiedzić dziecko Madeleine, Leonore. W ten sposób zakończyła się epoka lodowcowa pomiędzy dwoma siostrami. 


Rodzina może być tak piękna: Czuły pocałunek księżniczki Estelle ze Szwecji (2) i jej dziesięcio-tygodniowej kuzynki Leonore."Kuzynka staje się automatycznie przyjacielem na całe życie ", napisała księżniczka Madeleine (31) na jej koncie na Facebook'u pod tym wspaniałym zdjęciem, które pojawiło się w zeszłym tygodniu na stronie szwedzkiej rodziny królewskiej.


Na drugim obrazie Estelle stópkę najmłodszego rodzinnego nabytku.
Dwór ogłosił "powitanie wiosny " z dwiema księżniczkami i podał, że w czasie, w którym zostały wykonane zdjęcia, w połowie kwietnia, miała miejsce wizyta pary królewskiej w Nowym Jorku. Tajne spotkanie rodzinne od razu wywołało małą sensacją, bo między siostrami Madeleine i Victorią, od jesieni ubiegłego roku, było chłodno.

Pregnant Princess Madeleine of Sweden and her sister Princess Victoria

Powodem jest to, że Madeleine zdecydowała się urodzić swoje dziecko w luksusowym szpitalu w Nowym Jorku, a nie w rodzimej Szwecji. I chociaż Victoria specjalnie przyleciała w październiku do USA aby odwieść swoją siostrę (od tej decyzji). Ale (Madeleine) pozostała twardo przy swoim i odniosła w Szwecji ostrą krytykę swojej decyzji. Król Karol XVI Gustaw i Królowa Silvia od razu po urodzeniu się Leonore przelecieli  przez Atlantyk, aby poznać swoją  najmłodszą wnuczkę. Nawet księżna Mary z Danii pod koniec marca przybyła z wizytą do dziecka na Upper East Side, ale była już (w tym czasie w USA) na konferencji dla kobiet w Nowym Jorku. Tylko Victoria potrzebowała czasu. Kiedy było jasne, że Madeleine nie przyjdzie na urodziny swojego ojca, Victoria zrobiła pierwszy krok i z mężem Danielem i Estelle poleciała do Nowego Jorku. I zrobiła zdjęcia dwóm mini- księżniczkom, które posadzono w tych samych białych strojach na poduszce. Jest w tym więcej harmonii.

Honeymoon baby: The couple's pregnancy announcement in early September came almost exactly 12 weeks after their fairytale ceremony, for which the Princess wore a couture Valentino gown

Tylko Szwedzi nie mogą wciąż nawiązać znajomości z małą Leonore. Ale na czas pierwszej rocznicy ślubu Madeleine powróci do Sztokholmu. A w niedzielę Zesłania Ducha Świętego (8 czerwca) Leonore Lilian Maria, księżniczka Gotlandii, zostanie ochrzczona. Jednak nie - jak Estelle i inne królewskie dzieci - w kaplicy Pałacu Miejskiego, ale w Drottningholm, prywatnej rezydencji rodziny królewskiej. Tylko 160 zaproszonych gości może uczestniczyć w uroczystości w barokowej kaplicy zamkowej. Podobno Madeleine i Jej mąż Chris O'Neill chcą mieć prywatną uroczystość. Transmisja TV na razie, jak w  przypadku Estelle jest mało prawdopodobna. Ale nic nie jest jeszcze ostatecznie ustalone i Madeleine powinna faktycznie ukłonić się w stronę swoich rodaków. 

Ulrike Reisch, Frau im Spigel nr 19, 30 kwietnia 2014 na polski przełożyła Ania, za co bardzo dziękuję !! 

10 komentarzy:

 1. Bardzo fajny post, mama nadzieję, że częściej będą pojawiały się u Ciebie artykuły z zagranicznych gazet ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ciesze się, że się podoba. Gdybym miała możliwość kupowania zagranicznych gazet, byłoby tak często, obecnie mogę liczyć tylko na życzliwość czytelniczek bloga, a w szczególności Ani, która podesłała mi ten artykuł :) Miała być dziś inna notka, ale będzie pojutrze, zamiast soboty z tiarą ;)

   Usuń
  2. Cieszę sie, że mogłam pomóc :)
   Muszę przyznać, że tłumaczenie tego tekstu to było dla mnie nie lada wyzwanie. Kilka lat przerwy od niemieckiego zrobiło swoje :(
   Tak sobie myślę, że kolejny numer tego magazynu kupię po chrzcie Leonore.
   Ania

   Usuń
 2. Mam ten numer Frau im Spiegel. Kupiłam ze względu na ładne zdjecia, bo w samą treść, to znaczy w tę epokę lodowcową, nie wierzę.

  OdpowiedzUsuń
 3. Też nie bardzo wierzę w "epokę lodowcową", choć na stronach hiszpańskojęzycznych był podobny artykuł i podobne wnioski. Jakoś wątpię by Victoria miała za złe Maddie wybranie szpitala w NY, a para królewska nie. Przecież to indywidualna sprawa rodzącej.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. tym bardziej, że ciężko by im było podróżować później z takim maleństwem do NY, więc uważam, że Madeleine podjęła słuszną decyzję :)

   Usuń
 4. To zapewne tylko wymysły prasy ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. myślę że z racji swojej pozycji następczyni tronu, Victoria jest bardziej przywiązana do tradycji niż Madeleine. ale dobrze, że siostry zakopały już kość niezgody jeśli takowa była;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Ja również stawiam,że ta "epoka lodowcowa"to wymysł prasy.Victoria jesienią była w NY potem na urodziny królowej Madeleine przyleciała do Szwecji i spędziła poświąteczne wakacje z rodziną królewską.Więc wydaje mi się,że nie ma konfliktu.Pozdrawiam Danka:)

  OdpowiedzUsuń
 7. A mi wydaje się, że wcale to nie jest wymysł prasy. Kiedyś pisałam już w komentarzach, że Maddie dla mnie to jak dwie inny osoby s Szwecji wydaję się być miłą, otwartą, uwielbiającą swój kraj i rodaków dziewczyną, a dopiero w NYC staje się sobą. chodzi mi coś na podobę osób, które np wyjadą u nas do Warszawy i tworzą tak zwaną ,,warszaFkę" jestem w Warszawie och, ach , co to nie oni.Tutaj mam takie samo wrażanie , że jest identycznie, może się mylę, one sama wiedzą najlepiej, ale raczej nikt nie zmieni mojego zdania. Maddie przyjeżdża do Szwecji i jest miła, uśmiecha się, bo musi. to jest od niej wymagane i może tutaj właśnie pokazują, jaka jest na prawdę

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Swedish Princesses , Blogger