Nowy apartament + ostatnie informacje dot.chrzcin + więcej

2014/06/05

Już jutro Święto Narodowe, a w niedzielę chrzciny Leonore. Jak donosi szwedzka prasa mała księżniczka zadomowiła się już w nowym luksusowym apartamencie w Royal Mews w centrum Sztokholmu. Król Karol Gustaw osobiście zarządza w Östermalm i decyduje, kto może zająć apartamenty w budynku.

edoris-1_5.jpg

 Jak się okazuje jakiś czas temu nakazał zrobienie remontu w jednym z apartamentów, który został przekazany księżniczce Madeleine, Jej mężowi i córeczce. Jak donoszą media, mieszkanie zostało całkowicie odrestaurowane, a koszt remontu wyniósł 6,8 mln, w większości koszty pokryła Krajowa Rada Nieruchomości. 

Hovstallet.jpg

  - Nastąpił kapitalny remont, który obejmuje wszystkie powierzchnie, a także wodę, kanalizację, energię elektryczną, wentylacje i zmiany w rozkładzie pokoi. Osoba, która mieszkała tam wcześniej zajmowała apartament przez długi czas i nie był potrzebny remont. Jak mówi Lotta Günther
nie był to niezwykły remont, robimy tak dla wszystkich lokatorów. Mieszkanie składa się z pięciu pokoi i kuchni. Lotta Günther nie chciała zdradzić ile metrów kwadratowych zajmuje apartament. Przyznała tylko jest dość duży.

Madeleine jakiś czas temu udzieliła krótkiego wywiadu. Jak powiedziała księżniczka razem z Chrisem i Leonore będą spędzać w Szwecji, co najmniej trzy miesiące w roku. Madde od 2006 roku posiadała małe mieszkanie w Royal Mews, jednak teraz okazało się za małe. 


Księżniczka przyznała, że Villa Parkudden na Djurgården, była dobrą opcją,jednak dom jest za duży, ma około 900 metrów kwadratowych, a razem z rodziną nie będzie mieszkać w Szwecji na stałe. -Ten apartament wybraliśmy z powodów bezpieczeństwa i kosztów, teraz jest najlepszym rozwiązaniem. Kiedy jesteśmy w domu w Szwecji, musimy oczywiście mieć zakwaterowanie. Jesteśmy teraz małą rodziną. Możemy żyć w USA na stałe, ale zawsze chcemy wiedzieć, że my też mamy dom w Szwecji.
Księżniczka Madeleine przyznaje, że tęskni za Szwecją, ale teraz ma nowe życie w Stanach Zjednoczonych. W tym samym czasie chce mieć "bazę" w Szwecji, jak sama stwierdziła, krytyka w związku z nowym apartamentem jest "niezasłużona". - Będziemy płacić czynsz sami, prywatne , z naszych prywatnych pieniędzy.

***

Madeleine och Chris på promenad med barnvagnen i Stockholm. Foto: Suvad Mrkonjic

Jak informują media, wczoraj, podczas spaceru (zdjęcia pojawiły się na blogu wczoraj) Chris, Leonore i Madeleine podczas spaceru udali się w kierunku Strandvägen i Djurgården. Spacerowali przez godzinę i udali się w kierunku Zamku Królewskiego.  

Louise "Lussan" Gottlieb utanför klädbutiken Nathalie Schuterman. Gottlieb är en av prinsessan Madeleines närmaste vänner och en het kandidat till att bli gudmor åt Leonore. Foto: Sven Lindwall

Louise Gottlieb, również została zauważona niedaleko nowego apartamentu Madde, opuszczając sklep odzieżowy Nathalie Schuterman.

***

Wczoraj także Carl i Sofia przybyli na spotkanie z Leonore. Prawdopodobnie, wtedy pierwszy raz spotkali małą księżniczkę. Nie pojawiły się jednak żadne zdjęcia. Sofia przybyła tam w porze lunchu i spędziła godzinę, następnie wymknęła się tylnym wyjściem. Carl z oklei spędził z siostrą i siostrzenicą kilka godzin i jak sam przyznał, spędził świetnie czas. 

***


Jestem dość emocjonalnym facetem, jeśli chodzi o rodzinę i przyjaciół. Kiedy idę do pracy stawiam na innym poziomie. Ale mogę pokazać moje uczucia. Gdy jestem szczęśliwy, śmieję się, a jeśli jestem smutny, stoję poważnie. Widząc przyszłą żoną idącą do ołtarza, tak piękną i z tym uśmiechem, było przytłaczające.

***

A oto lista potencjalnych chrzestnych, oczywiście  tych najpewniejszych: • Cedric NOTZ  - najlepszy przyjaciel Chrisa, był drużbą na zeszłorocznym ślubie Madde i Chrisa.


 • Lousie Gottlieb - najlepsza przyjaciółka księżniczki Madeleine. Przyjaźnią się od wielu lat.
 • Sofia Hellqvist - dziewczyna Carla, wiadomo, że przyjaźni się z Chrisem i Madde, to z nim Christopherem przybyła na chrzciny Estelle. Nie raz mogliśmy także zobaczyć Sofie i Madeleine w pożyczonych od siebie ubraniach (Sofia nosiła kiedyś także futerko i kolczyki Victorii). Sam fakt, że Sofia siedziała w drugi rzędzie podczas Te Deum po narodzinach Leonore, nie będąc oficjalnym członkiem rodziny może świadczyć, że będzie jedną z chrzestnych. • Księżniczka Victoria  - wiele mediów mówi, że Victoria będzie jedną z matek chrzestnych Leonore.


 • Książę Daniel - wiadomo, że Chris i Daniel się przyjaźnią, także Madde traktuje go jak brata, Victoria ma już 12 chrześniaków, a Daniel zaledwie jednego, więc jego wybór jest nawet bardziej prawdopodobny, niż Victorii.


 • Natascha Abensberg-Traun - Jednym z sióstr przyrodnich Chrisa, razem z Victorią czytała podczas ślubu pary.
 • Tatjana D'abo -  druga siostra Chrisa.  • Książę Carl Philip - Madeleine i Carl Philip są bardzo blisko, Carl Philip jednak jest jednym z chrzestnych księżnej Estelle, więc myślę, że to mało prawdopodobne, że będzie także chrzestnym Księżniczka Leonore.
***

Transmisja z niedzielnych chrzcin w telewizji rozpocznie się o godzinie 11.15, wtedy też zaczną przybywać pierwsi goście. Rano pałac powinien poinformować, także, kim zostaną rodzice chrzestni Leonore. My będziemy to wszystko mogli oglądać online TUTAJ. Relacja na blogu rozpocznie się prawdopodobnie o 12.00, na co już dziś serdecznie Was zapraszam !!  Na pasku bocznym, już jakiś czas temu umieściłam licznik, dzięki czemu możemy dokładnie zobaczyć ile czasu zostało do chrzcin.

19 komentarzy

 1. Wątpię, by Victoria została matką chrzestną, tak samo jak Sofia. Nawet jeśli wkrótce zostaną ogłoszone zaręczyny z Carlem Philipem to mimo wszystko byłby to średnio trafiony wybór. Ona jeszcze nie należy do rodziny, a poza tym warto wspomnieć o jej przeszłości. Nie będę się już wykłócać o to (skoro wszyscy jej wybaczają, niech i tak będzie), ale moim zdaniem wizerunek Madeleine sugeruje wybór rodziców chrzestnych spośród przyjaciół. Stawiałabym na rodzeństwo Chrisa, a może nawet Daniela.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tylko co tu jest do wybaczenia ? Dziewczyna była młoda i głupia, tyle w temacie, każdy popełnia błędy, skąd miała wiedzieć co będzie w przyszłości jak to co robiła się na Niej odbije ? Z perspektywy czasu z pewnością by czegoś takiego nie zrobiła. Poza tym stara się zmienić swój wizerunek i za to plus, znalazła swoje miejsce i wie co chce robić. Zajęła się czymś na prawdę, nawet nie które księżne nie mają sprecyzowanego pola działań, a ona ma już swoją organizacje i widać, żeto co robi leży Jej na sercu.

   Usuń
  2. P.S. Poza tym wybór chrzestnych to poniekąd prywatna decyzja i Madde oraz Chris mogą się przyjaźnić z Sofią (i tak jest na prawdę, tego nie zmienimy), dlatego też mogą ją wybrać na matkę chrzestną ;)

   Usuń
 2. Tatiana i Natascha to siostry Chrisa, ale obie są przyrodnie. A może wybiorą, którąś z sióstr Chrisa, ale z pierwszego małżeństwa jego ojca? Wszystkie mieszkają w USA więc pewnie widziały Leonore ;)
  Sofia to dobry pomysł.

  Victoria mogłaby zostać chrzestną dziecka Charlene i Alberta z Monako - byłoby zabawnie, bo byłaby chrzestną kolejnego dziecka- następcy tronu ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Monaco jest katolickie, to będzie dwóch, max trzech rodziców chrzestnych, więc zapewne z rodziny.

   Usuń
 3. ?ja stawiam na Vic :)
  Ania

  OdpowiedzUsuń
 4. ja osobiście stawiam na Victorię i rodzeństwo Chrisa :) no ale zobaczymy.

  OdpowiedzUsuń
 5. Też stawiam na Daniela i Luisie. Myślę, że pozostali chrzestni mogą być zaskoczeniem.:)

  OdpowiedzUsuń
 6. Myślę, że na pewno Victoria i Louise. Z resztą się zobaczy

  OdpowiedzUsuń
 7. Postawiłabym na Cedrica i Lousie; co do Sofii to ciężko stwierdzić. W końcu nie weszła jeszcze do rodziny królewskiej i pewności nie ma, że do ślubu dojdzie chociaż na razie wszystko na to wskazuje. Gdyby się jednak rozstali mogłoby to być kłopotliwe. Myślę, że prędzej Daniel niż Victoria chociaż względy siostrzane mogą przeważyć ;) Nuit

  OdpowiedzUsuń
 8. Powiedzcie mi proszę kto jest na tym zdjęciu z Victorią, to kobieta w zielonym żakiecie i blond dziewczynka?

  OdpowiedzUsuń
 9. Wgl to ten remont za taką kasę to trochę przegięcie...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na pewno wyszło taniej niż gdyby mieli remontować ten pałac ;)

   Usuń
  2. No niby tak, ale nie zapominajmy, że to wszystko za pieniądze podatników, więc mogliby trochę racjonalniej nimi gospodarować, tym bardziej, że Madeleine nie będzie tam mieszkać na stałe. Uważam, że to po prostu źle wygląda wobec Szwedów.

   Usuń
 10. A ja nie mam pojęcia, bo pewnie niektórzy będą niespodzianką skoro nie podali wcześniej kto będzie :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Jakiego w ogóle oni są wyznania? Szwecja jest protestancka ale Chris jest katolikiem

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w nim zawartych, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu publikacji komentarza.