Victoria w Göteborgu + urodziny Madeleine

2014/06/14



Wczoraj Victoria przybyła do Göteborgu, gdzie wczoraj i dziś świętowano 25 lat Nordens Arka. Organizacja ta ochrania zagrożone gatunki i ma swoją siedzibę operacyjną w  Åby säteri i Bohuslän. Księżniczka jest patronką Nordens Ark.





Uroczystość rozpoczęła się w piątek, seminarium na Uniwersytecie w Göteborgu, gdzie, między innymi, profesor Johan Rockström i fotograf przyrody Mattias Klum mówili o pięknie natury i staraniach o jej utrzymanie.



Victoria na sobie sukienkę Preen by Thornton Bregazzi, którą już raz widzieliśmy tutaj i znane Nam buty od  Yves Saint Laurent. Jak Wam się podoba stylizacja Vic? jak dla mnie trochę za dużo kolorów :)




Dzisiaj, dzień rozpoczęła wcześnie rano od zwiedzenia Nordens Ark. Towarzyszyli Jej prezes Nordens Arka Lena M. Linden, przewodniczący Göran Bengtsson i kierownik operacyjny Linnea Johansson.



Po zwiedzaniu obiektu, Victoria otworzyła nową klatkę dla lamparta perskiego, który został przetransportowany do Szwecji dzięki współpraca z rezerwatem w Soczi. Gdy lamparty doczekają się młodych, będą one wypuszczane na wolność. Księżniczka miała okazję także karmić ptaki i inne zwierzęta.

Kilka tysięcy ludzi zgromadzonych na Zooliden do udziału w obchodach rocznicy Nordic Arki Oznacz Levengood był moderatorem programu. Zdjęcie: Kungahuset.se

Następnie księżniczka udała się na obiad o Tiger Hall i wzięła udział w oficjalnych uroczystościach. Program odbywał się na nowej scenie nazwanej Zooliden. Uroczystość prowadził Mark Levengood, zaśpiewał także chór dziecięcy Göteborgsoperans. Zostały wręczone także Hasselbladsprisets - stypendia fotograficzne.

Crown Princess wita mniejszy biały wewnątrz kliniki weterynaryjnej. On urodził się w Nordic Arki i Elin Eriksson Byröd, asystent weterynaryjny, opowiada o tym, jak kontrolować ich gęś jest zdrowy i ma prawidłowe oznakowanie. Zdjęcie: Kungahuset.se

Swoją dwudniową wizytę Victoria zakończyła w pokoju karmienia młodych. Zwiedziła kuchnię, gdzie przygotowywane jest jedzenie oraz pobliską klinikę weterynaryjną, tam z kolei rozmawiała z Elin Eriksson Byröd o pracy w obiekcie.



Dziś wybrała noszoną wcześniej, podczas podróży do Ghany i Tanzanii, bluzkę i spódnicę od Baum und Pferdgarten.

***


10 czerwca, Madeleine świętowała 32 urodziny z rodziną w Drottninhgolm  



***



Sofia wzięła udział w Gali wręczenia nagród dla Kobiety Biznesu.

17 komentarzy

 1. Zakiet nie pasuje mi do tej sukienki. Poszerza ja optycznie ta stylizacja...no chyba ze chce cos ukryc ;-)

  OdpowiedzUsuń
 2. Victoria rozpuść włosy!!!! Czemu masz na każdą okazję ten ulizany kok??? Co do stylizacji - taki żakiet jakoś nie pasuje do tej sukienki.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wygląda na to, że Vic nie lubi chodzić z rozpuszczonymi włosami. Bardzo rzadko można ją w nich zobaczyć

   Usuń
 3. No właśnie, żakiet nie pasuje do sukienki ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Sukienka fajna, ale buty i żakiet na nie.

  OdpowiedzUsuń
 5. http://3.bp.blogspot.com/-CFPJ9n0u3UI/U5wWlhE04LI/AAAAAAAB2jM/VTxkchRQJxA/s1600/2.20101602.jpg popatrzcie na brzuch :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Mi się podoba ta stylizacja, jest ciekawa moim zdaniem :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Myślę że Victoria na ten moment nie jest w ciąży, myślę że gdyby faktycznie tak było nie leciałaby na Islandię.

  OdpowiedzUsuń
 8. ona ma bardzo dziwne te włosy i wg mnie wygląda bardzo niekorzystnie w rozpuszczonych. przy czubku wyglądają jakby były trochę tłuste a potem jakby strasznie napuszone. zdecydowanie lepiej wygląda jak ma piękne koki itd. widziałam kilka takich zdjęć i wygląda w nich bardzo niekorzystnie.

  OdpowiedzUsuń
 9. Zdecydowanie lepiej wyglądała w tej sukience poprzednim razem. Wtedy mnie zachwyciła a teraz, dla mnie, ta stylizacja jest pomyłką. /Nuit

  OdpowiedzUsuń
 10. "Kiedy lamparty perskie z Nordic Arki dostać dzieci będą one umieszczone w półfinale rezerwy. Kiedy z kolei mają dzieci, będą wypuszczone na wolność. Gdy lamparty doczekają się młodych, będą one wypuszczane na wolność". - coś w tym fragmencie jest nie tak. Strasznie się czyta.
  A V nie zachwyciła mnie żadną stylizacją, ale widać że jest szczęśliwa i chce robić to co robi, w przeciwieństwie do niektórych...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wow,
   nie wiem jak to zrobiłam ;) Trzeba mieć zdolności, jutro poprawię.
   Bardzo Ci dziękuje, swoją drogą ciekawe kiedy sama bym się skapła ;)

   Usuń
 11. Kolorowa stylizacja Victorii tak średnio mi się podobała, natomiast biała bluzka i spódnica - super :) Sofia na gali również wyglądała bardzo ładnie.

  OdpowiedzUsuń
 12. Faktycznie ten żakiet nie pasuje do tej sukienki. Urocze jest to zdjęcie z ptakiem :)
  Stylizacja Sofii bardzo przypadła mi do gustu.
  Ania

  OdpowiedzUsuń
 13. Uwielbiam ten jasny zestaw, bluzkę i spódnicę, zachwyciła mnie już w czasie wizyty Victorii w Afryce. Ale ta pstrokata sukienka też nie jest zła: w końcu jest lato, można trochę poszaleć z kolorami!

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w nim zawartych, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu publikacji komentarza.