Victoria, Daniel i Estelle w Torekov + więcej

2014/07/27

Rodzina książęca nadal korzysta z wakacji. Jak się okazuje już jakiś czas temu opuścili Olandię i udali się do Torekov. Byli tam już dwa lata temu i musiało im się tam bardzo spodobać. Z pewnością mają tam zapewnioną większą prywatność niż za granicą. Gdy zostają na wakacje w Szwecji ludzie piszą, że Ich widzieli, co robili, ale szanują Ich prywatność i nie robią Im zdjęć.


Wracając do tematu, we wtorek rano, Victoria, Daniel i Estelle zostali zauważeni na plaży w Torekov. Następczyni Tronu miała mieć na sobie kapelusz z dużym rondlem, co mogło utrudnić Jej rozpoznanie. Towarzyszyli im funkcjonariusze SAPO, ubrani w letnie stroje. 

***

http://www.ja.se/

W ubiegłym roku w Szwecji powstała nowa odmiana ziemniaka, którą na cześć księżniczki Estelle nazwano Jej imieniem. 

***

dukas_41907002_bes.jpg
Schweizer-illustrierte.ch

Sofia i Carl udali się na wakacje St. Maxime, willi rodziny królewskiej, z przyjaciółmi. Para spędza czas na jachcie króla.
expressen.se

***

madeleine-silvia-ibl
svenskdam

Pamiętacie jak w notce o Solliden (tutaj) wspominałam o króliku księżniczki Madeleine, teraz na popularnym portalu ThankYou, Madde wspomniała moment gdy go otrzymała.

"Jestem bardzo szczęśliwa, będąc wypełnioną wspaniałymi wspomnieniami z mojego dzieciństwa. Pamiętam dzień, jakby to było wczoraj, gdy dostałam swojego własnego królika. Były biały i puszysty i miał długie, brązowe uszy. To była miłość od pierwszego wejrzenia i byłam wstrząśnięta z radości. Moja mama, posadziła mnie i powiedziała: "Z tym królikiem też będziesz miała obowiązki. Trzeba dbać o królika i trzeba kochać i szanować go. " Jej słowa zostały ze mną, a ja wciąż staram się traktować wszystkich, których spotkam, zwierzęta i ludzi, z miłością i szacunkiem. Jej słowa były ważne, w stworzeniu osoby, którą jestem dzisiaj. Więc dziękuję, mamo, za nauczenie mnie podstawowych wartości w życiu oraz troski o innych. Kocham cię. "

6 komentarzy

 1. świetna notka! :* poza tym wszystkiego najlepszego z okazji urodzin !!! :* taką małą prywatę sobie wrzucę-obchodzę urodziny 1 lipca-w tym samym dniu jak świętej pamięci księżna Diana, dlatego wszystko, co krolewskie nic mi nie jest obce :) pozdrawiam i życzę dalszych sukcesów :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Szkoda, że nie ma żadnych zdjęć, ale z drugiej strony lepiej, że mają chociaż trochę prywatności. Przynajmniej na urlopie się należy

  OdpowiedzUsuń
 3. Super notka,dziękuję za informację na bieżąco,szkoda że nie ma zdjęć z wakacji Victorii i Madeleine z rodzinami:)Również życzę wszystkiego dobrego z okazji minionych urodzin!A ja też się troszkę pochwalę że obchodzę urodziny w 23 lutego jak księżniczka Estelle.;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Wszystkiego najlepszego z okazji urodzin :)
  Świetna notka, mnie rodzice też nauczyli szacunku do drugiego człowieka i tolerancji !
  Pozdrawiam Ania

  OdpowiedzUsuń
 5. nie mogę się napatrzeć na to zdjęcie Madeleine, słodka była w tych kucach :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. to prawda Madeleine słodziutko wygląda a królowa Sylwia pięknie:)

   Usuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w nim zawartych, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu publikacji komentarza.