Wywiad dla Dalarnas Tidning

2014/07/08Spojrzeli na siebie nieśmiało, a potem książę i Sofia powiedzieli, że przy pierwszym spotkaniu poczuli kliknięcie.

 Jestem tutaj z najpiękniejszego powodu na świecie, którym jest miłość. Tak długo, jak jest silna, ja jestem silna, mówi Sofia o przyszłym życiu, jak księżniczki.

- Czuje się dobrze. Otrzymaliśmy ogromne wsparcie z całego kraju, ale szczególnie stąd, z Dalarna.

 Sofia mówi o poczuciu bezpieczeństwa, kiedy przekracza znak Alvdalen w drodze do domu. W Katilla ma prywatny pokój w domu rodziców, a Älvdalen zalicza do jednego z najpiękniejszych miejsc na świecie.

- To najlepszy wybór jakiego moi rodzice dokonali, przeprowadzili się tutaj z powrotem, mówi Sofia, która wspomina dzieciństwo wypełnione działalnością w teatrze, tańcem, śpiewem, koszykówką, jazdą na nartach, biegiem na orientację, strzelaniem z pistoletu ... 

Książę Carl Philip mówił o cieple i szacunku jaki spotkał w Alvadalen. Mimo, że jego dom to miasto, czuje się tutaj jak w domu, w miejscowości, gdzie każdy mieszkaniec ma jedno pole.

Ludzie są tutaj przyjaźni. Chciałbym wrócić do domu do Sofii, gdzie jest to samo uczucie, mówi książę.

DT spotkał parę w ostatni piątek w Falun. Są w Dalarna gdzie odwiedzają Peace & Love w Borlange. Sofia Hellqvist zasiada w zarządzie festiwalu i jest najbardziej zainteresowana dyskusjami panelowymi, zwłaszcza tymi zajmującymi się rasizmem.

To jest dokładnie tydzień po zaręczynach. Jak się czujesz?

 Wspaniale. To jak powrót do domu. Nie mieliśmy czasu, aby spędzić dużo czasu razem, bo Sofia została w Almedalen ... ale ja wciąż byłem szczęśliwy przez cały tydzień, mówi książę Carl Philip, który przyznał, że był podekscytowany zaręczynami.

Byłem zdenerwowany. Całe ciało jakby pulsowało. Obudziłem się kilka razy w nocy, nie wiem, czy Sofia zauważyła. Chciałem aby to było zaskoczenie, mówi.

Udało mu się mnie zaskoczyć, zdziwiłam się, bo był dziwnie odświeżony rano, inaczej niż zwykle, mówi Sofia. Nie jest jednym z tych, którzy budzą się o szóstej lub siódmej rano i są gotowi na cały dzień.

A teraz książę obudził się, ukląkł na kolanach, i usłyszał oczywiście "tak" na swoje pytanie.Pierścionek błyszczy w słońcu, nie ma wątpliwości co do ciepła pomiędzy nowo zaręczonymi. Po kilku minutach rozmowy, biorą się za ręce, i siedzą tak przez całą rozmowę.

Spotkaliśmy się na obiedzie. Siedziałem tam z przyjaciółmi, i Sofia weszła ze swoim przyjacielem, który znał moich przyjaciół. To tylko kliknięcie, od razu, mówi książę Carl Philip.

Patrzyliśmy na siebie nieśmiało, a niektórzy mówili, że to klik, albo, że to i tak się tak skończy, nie mogłam uwierzyć. Każdy, kto pozna Carla od razu wie, że jest on bardzo skromnym, ciepłym i miłym człowiekiem. Można to zobaczyć bezpośrednio w Twoich oczach i kto może się temu oprzeć ? Więcej gdy poznałam Cię lepiej, bardziej urosła moja sympatia, mówi Sofia Hellqvist.
Zapytał, czy chciałabym iść z nim na gokarty. Prawdopodobnie chciał pokazać swoje umiejętności wyścigowe, mówi złośliwie Sofia.

Pomyślałem, że to po prostu cicha przejażdżka, byliśmy z innymi przyjaciółmi, którzy odjechali, a następnie obudził się we mnie duch rywalizacji, a ja pomyślałem: "do diabła, co mi tam".

Miałam dużo zabawy, i udało mu się w końcu. Myślę, że wygraliśmy, mówi Sofia Hellqvist. A teraz to chyba już nie na gokartach, ale w miłości.

Byliście parą prawie pięć lat. Jaka jest różnica po zaręczynach?

 Największą zmianą jest chyba to, że ​​ludzie mają możliwość podejścia i pogratulowania Nam, na przykład kiedy byłam w Almedalen, ale także na ulicy w Sztokholmie. Teraz możemy robić rzeczy razem, mając lepsze przewodnictwo i wiedząc, dokąd idziemy. mówi Sofia Hellqvist.

Nie zostało jeszcze ustalone, jak Sofia ma reprezentować Szwecję. Jeszcze przed zaręczynami, była zapraszana na imprezy rodzinne, ślub Madeleine i chrzciny Estelle czy Leonore. Teraz staje się automatycznie gościem na imprezach publicznych w których bierze udział Carl Philip. Dla księcia bycie razem jest wielką radością.

Konferencja prasowa w piątek była tak wielkim wydarzeniem dla Nas, gdy powiedzieliśmy o zaręczynach, Sofia wreszcie znalazła się po mojej stronie, teraz to my. 

To jest ogromne zaufanie do niej, uczucie, którego nigdy nie czułem. Byłem z moimi rodzicami, a moje siostry miały swoich mężczyzn. Teraz wreszcie mam moje kochanie, moje bezpieczeństwo, mówi książę Carl Philip.Ślub będzie latem przyszłego roku. Czy możecie mi powiedzieć więcej o tym, kiedy i gdzie?

- Naprawdę nie mieliśmy jeszcze czasu na rozmowę na temat daty i miejsca ślubu. Było dużo zamieszania wokół zaręczyn, a następnie Sofia udała się do Almedalen.

Przyszłość ?

- Po pierwsze, w sposób naturalny, ślub. Dzieci powinny pojawić się naturalnie w przyszłości, ale tak naprawdę to za duży krok na raz, mówi Sofia Hellqvist.

- Teraz chcemy żyć, robić rzeczy razem, cieszyć się tym co będziemy mieli, mówi Książę Carl Philip.

Zarówno książę i Sofia Hellqvist pracują w pełnym wymiarze godziny. Kiedy DT kończy wywiad w Falun, Sofia bezpośrednio udaje się Almedalen gdzie rozpowszechnia informacje na temat organizacji Project Playground.

- To najlepsza praca, jestem pasjonatem i czuję, że nasza praca ma znaczenie, mówi Sofia Hellqvist.

Para stwierdza, że ​​zaangażowanie często ściera się w związku. Książę jest zainteresowany projektem i zasiada w zarządzie Project Playground. Sofia, z kolei, to gremium doradcze.

- Jestem silną kobietą jak każda kobieta żyjąca z człowiekiem sukcesu, mówi Sofia śmiejąc się.
- Jestem silnym człowiek jak każdy człowiek żyjący z ukochaną kobietą, żartuje książę.
- No, wiesz, to połączenie, wspieramy się nawzajem.
- Jak powiedziałem na konferencji prasowej, w końcu jesteśmy zespołem i jesteśmy dobrym zespołem, mówi książę Carl Philip.


Dom, jest naszym oddechem, cenimy go ogromnie. Czasami wydaje się, jakby było to jedyne miejsce na świecie, gdzie możemy po prostu być sami.Kosimy trawę, przenosimy rzeczy, chodzimy na długie spacery i bawimy się z naszym Border Terrierem, Siri, mówi Książę Carl Philip i Sofia - jak to często się zdarza zaczyna jeden z wyroku, a drugi kończy.

Poza tym, w jaki sposób się relaksujesz?

- Dla mnie najlepszy relaks to joga, która jest ważną częścią mojego życia. I tak pracuję, i w domu, i w Playground. Nie jestem samotnikiem, ale muszę czasami być sama, mówi Sofia Hellqvist, która też lubi czytać.
- Jestem wszystkożerna. Ostatnio, czytałam opowieści o rzeczywistości, smutnym losie - wszystko od Holokaustu do dziewczynek pracujących jako prostytutki w Indiach ... Ale równie dobrze mogę czytać powieść romantyczną, wiecie, to się powtarza, ale kocham je tak samo, mówi Sofia.

- Masz na myśli ten, który rozpoczął się na torze kartingowym ? Książę Carl Philip mówi z uśmiechem.

Książę lubi Motorsport któremu się oddaje. Prowadzi sześć wyścigowych weekendów w roku, w sumie dwanaście wyścigów.

- Dla mnie to jest mój relaks, sposób na relaks lepszy wszystkiego innego. Wyścig wymaga skupienia.

Oboje lubicie jeździć na nartach. Będziecie w Vasa w przyszłym roku?

- Zobaczymy, oboje pracujemy tak dużo, że nie mamy czasu na ćwiczenia. Jeździliśmy w Älvdalen, a zeszłej zimy mogliśmy zrobić tury w Gärdet w Sztokholmie, powiedział książę.

Wyścigi w Vasa nie były pierwszą wizytą Carla w Alvdalen. Zrobił to wcześniej w czasie służby wojskowej, kiedy trenował w Trangslet.Słońce Nas ogrzewa. Rozmawialiśmy ponad godzinę. Atmosfera jest spokojna i wywiad odbywa się bez względu na potrzebny czas. Kiedy para wstaje przychodzi pani z Norrköping i pyta nieśmiało czy może zrobić zdjęcie. Stanowią oni przyjazną parę,  nieco później na Faluån, dwaj młodzi chłopcy nagle hamują i wyskakuje z samochodu ze smartfonami gotowymi do robienia zdjęć.

Teraz jesteś osobą publiczną. Jak radzicie sobie z plotkami i jak na nie reagujesz?

- To chyba powód, dla którego nie podjęliśmy tego kroku wcześniej. Chciałam stać się sobą, to stopniowy proces przez który przechodzę cały czas.

To co miałam ze sobą od samego początku to, silna tożsamość i własny wizerunek. To zarówno błędy i dobre posunięcia, ale wiem, kim jestem, a wartości mam. Tak było odkąd byłam mała. Ważne jest, aby zawsze rozpoznać samego siebie, bez względu na to, co ludzie mówią.

Książę Daniel pochodzi z podobnego miejsca, z Ockelbo. Czy dostałaś rady od niego?

- O tak, Daniel ma wiele dobrych rad, rozmawiamy dość dużo, mówi Sofia Hellqvist.


dalarnastidning

18 komentarzy

 1. Ona będzie świetną księżną, wydaje się być miłą, ciepłą osobą
  Pasuje do Carla :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Uff, poległam. Byłam chyba jedną z największych przeciwniczek Sofii, co dawałam odczuć w swoich komentarzach na blogu. Ale tym wywiadem udało się jej mnie przekonać do swojej osoby. Nie mówię 'hurra!', bo chcę obiektywnie ocenić jej pracę na rzecz rodziny królewskiej, ubiór, stosowanie dworskiej etykiety, zachowanie, ale jednak patrzę już na nią łaskawszym okiem.

  OdpowiedzUsuń
 3. Wiem, że tłumaczenie nie jest takie proste, ale może warto poprawić stylistykę, bo ciężko się czyta :/

  Wydają się być zgraną parą.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie zauważyłam żadnych błędów stylistycznych :)

   Usuń
  2. Jeśli już tak bierzesz mnie za słówka ;)

   "To zarówno błędy i dobre posunięcia, ale wiem, kim jestem, a wartości mam." --> końcówka o wartościach...
   "A teraz książę obudził się, zszedł na kolanach,..." --> chyba powinno być "uklęknął".

   Usuń
  3. Już się nie mialas do czego doczepić... ;)

   Usuń
  4. mnie tez to trochę raziło i musiałam się chwilkę zastanowić czy to ja źle cos przeczytałam czy tak jest napisane :)

   Usuń
  5. Może i "czepialstwo" jest nie wskazane, ale na prawdę o dobre blogi z prawidłową stylistycznie notką często trudno. A ten blog jest na prawdę dobry i warto by nie tylko informacje były ciekawe, ale też by notka była sformułowana prawidłowo stylistycznie i ortograficznie. W dobie internetu, smartphonów, ipadów, to się na prawdę ceni.

   Usuń
  6. Przykro mi, że nie mogę poświęcić na tłumaczenie tekstu kilku godzin, mam masę innych obowiązków, a poza tym wydawało mi się, że też mam wakacje :) Ciekawa jestem jak Ty byś przetłumaczyła taki tekst w godzinę, ręcznie (nie translatorem) życzę powodzenia - dla pewności to nie było złośliwe pytanie ;) Na prawdę nie spędzam 24 h na dobę przed komputerem, przykro mi, że nie mam czasu po raz enty przeczytać tekstu i może nie dostrzegę jakiegoś kardynalnego błędu utrudniającego tak bardzo czytanie Wam całego tekstu ;)

   Usuń
  7. Kronprinsessan, nie daj sie! Nie jesteś maszyną i masz prawo do błędu! Jak każdy z nas:) Robisz świetną robotę i z tego co widzę wszystkie błędziki poprawiasz (jak sie zdarzą) ...:) Twój blog JEST BARDZO DOBRY !! I ciesze się że "w dobie internetu, smartphonów, ipadów, "jest KTOŚ, komu chce się przetłumaczyć tekst samodzielnie a nie wrzucić do translatora. Pozdrawiam *Aga*

   Usuń
 4. Piękne zdjęcia,wywiad-ok.Pasuje na Panią Bernadotte do roli księżnej mi nie pasuje.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na kogo pasuje? Panią Bernadottę? wtf?

   Usuń
  2. Bernadotte - tak się nazywa dynastia ;)

   Usuń
 5. Moim zdaniem Sofia będzie dobrą księżną. Myślę, że już to widać. W ostatnich latach udowodniła, że jest zainteresowana "typowymi" aktywnościami księżnych i księżniczek.

  OdpowiedzUsuń
 6. Piękny wywiad pasują do siebie :) Mogliśmy dowiedzieć jak się poznali może ktoś to już wiedział ale ja nie :)
  Sofia będzie wspaniałą księżną :) Według mnie dobrali się jako para i ślicznie razem wyglądają :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jako osoby prywatne bardzo dobrze wyglądają,Sofiajako osoba publiczna nie koniecznie zła reputacja pozostaje i pozostanie:(

   Usuń
 7. http://katemiddletonreview.com/2014/07/01/prince-carl-philip-is-engaged-to-sofia-hellqvist/ zobaczce fotki na samym dole

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w nim zawartych, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu publikacji komentarza.