Włamanie do Haga Palace + Nowe "stare" zdjęcia + ulubione filmiki

2014/08/13Wieczorem 5 lipca, nieznani włamywacze wdarli się na teren Haga Palace. Pierwsza z kamer została przez nich zniszczona, następnie mężczyźni ruszyli w kierunku ogrodzonego terenu, należącego do rodziny książęcej. Policja opisuje zdarzenie jako wandalizm i wtargnięcie na teren prywatny.


O 23.08 kamera zarejestrowała niezidentyfikowanego mężczyznę, który z pomocą innego przeskoczył przez wysokie ogrodzenie, otaczające pałac. Po strąceniu kamery, na teren prywatnego ogrodu przeskoczył kolejny mężczyzna z bronią. Mężczyźni byli osłaniani przez innych włamywaczy za ogrodzeniem. Po wtargnięciu SAPO i policji mężczyźni uciekli w kierunku miasta.

Następnego dnia rano, straż pałacowa odkryła, że kamera i czujnik ruchu zostały zniszczone, jednak alarm nie zadzwonił.

  Według Margarety Thorgren, księżniczka Victoria nie miała oficjalnych spotkań zaplanowanych na 5-6 lipca. Poza tym z Jej oświadczenia dowiadujemy się:
 Mogę potwierdzić, że skarga została wniesiona do policji, zgodnie z ustalonymi procedurami bezpieczeństwa. Inne pytania w tej sprawie należy kierować do Służb Bezpieczeństwa odpowiedzialnych za ochronę rodziny książęcej. Następczyni tronu z rodziną była w tym czasie na prywatnym urlopie.
Do tej pory nie jest jasne, kim były osoby, które wtargnęły na teren pałacu, ponieważ nie jest możliwe ustalenie tożsamości intruzów z materiału filmowego.

expressen.se


Całkiem przypadkiem znalazłam zdjęcie z Victoriadagen, zostało zrobione podczas przybycia rodzeństwa Vic do Solliden. Na zdjęciu widzimy Sofię i Chrisa, który swoją drogą wygląda świetnie na tym zdjęciu ;) 

Sarah’s Instagram Finds: Princess Estelle on Victoriadagen

Księżniczka Estelle, również przy jednej z bram. 

Sarah & # 8217; s Instagram Znajduje: król i królowa Szwecji widać po lewej stronie na Solliden 27 lipca 2014

Kolejne zdjęcie, tym razem pary królewskiej, zrobione 27 lipca również w Solliden.

***

W przyszłym tygodniu pojawi się nowa seria notek na blogu przez trzy dni, następnie kilka notek tematycznych na "różne" tematy :)

***

W sobotę Carl Philip weźmie udział w wyścigach samochodowych, możemy się spodziewać, że na miejscu będzie również król Karol Gustaw.

26 sierpnia będzie miało miejsce wręczenie nagród Polar Music Prize, w tym samym dniu Carl rozpocznie szkolenie wojskowe na morzu Bałtyckim.

***

Osobiście bardzo lubię wracać do ślubów Victorii i Daniela oraz Madeleine i Chrisa dlatego dwa poniższe nagrania odtwarzam bardzo często :)

Przy okazji pochwalę się tym co ostatnio sama stworzyłam, za namową Izy z bloga o księżnej Mary :) TUTAJ znajdziecie więcej filmików zrobionych przeze mnie.  

20 komentarzy

 1. A możesz dać jakieś małe podpowiedzi o czym będą te posty na różne tematy? Ja obstawiam
  a) mało popularne rodziny królewskie (np. Liechtenstein)
  b) największe "ciacha" na wydaniu ;D
  c) Zdetronizowane rodziny królewskie ;p
  oczywiście mogę się mylić ;>

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Po części masz rację, pierwsze trzy będą o SRK a z resztą notek prawie trafiłaś dwie punkty z trzech są trafne, ale ten trzeci jest świetnym pomysłem ;)

   Usuń
  2. Mała korekta: w podpunkcie "b)" miało być "Najlepsze" a nie "Największe" ale to taka drobna pomyłeczka XD No i przy okazji strasznie się cieszę że trafiłam w AŻ dwa punkty z trzech ;D I także sie cieszę że podsunęłam ci pomysł ^^

   Usuń
 2. Twój filmik jest super :) Zawsze jak oglądam ślub Victorii i Daniela strasznie się wzruszam, prawdziwa bajka- prawdziwa żaba zamieniona w księcia- oni wydają się tak bardzo szczęśliwi i ciepli, a szczególnie Viki.

  Można gdzieś przeczytać (najlepiej po polsku) lub obejrzeć całą przemowę Daniela, i całe materiały z przyjęcia?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. http://ksiezniczka-victoria.blogspot.com/2014/03/krolewski-slub-daniel-i-victoria-czesc-3.html#comment-form

   Tutaj możesz przeczytać fragmenty przemówień, jutro mogę wstawić całe przemówienie po polsku ;)

   Usuń
  2. Prosiłabym całe, bo fragmenty już czytałam :)

   Usuń
  3. Więc jutro wszystkie trzy w całości pojawią się na blogu ;)

   Usuń
  4. I co z ta obiecaną notką? Chciałabym ja przeczytać przed wyjazdem. Będzie?

   Usuń
 3. jaki tytuł ma piosenką którą leci w tle tego ostatniego filmiku?

  OdpowiedzUsuń
 4. Świetny filmik, taki romantyczny..:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Magiczny :)
   Victoria wygląda pięknie w 1:55 min. co to za wydarzenie? super jej w takiej fryzurze, bardzo młodo

   Usuń
 5. Zawsze chętnie wracam do ślubu Victorii i Daniela. Moim zdaniem był najbardziej romantyczny i uroczy ze wszystkich królewskich ślubów. Koncert dzień przed ślubem też był cudowny.

  OdpowiedzUsuń
 6. Bajkowy, magiczny :) i romantyczny. widać że zakochani w sobie na zabój. Daniel trochę zestresowany ale szczęśliwy i Victoria też.
  On nadal troszkę jak żaba wygląda (Crazy frog) :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A może napisałabyś jakiś cykl notek, podobny do tego o Królowej, ale o Danielu , np Od żaby do księcia :) czy coś takiego. Kilka dni o tym jaki bym zanim poznał Viki, potem okres narzeczeństwa, jego wyjścia, ślub i jakim jest księciem, ojcem, mężem, zięciem. Dokładne, ciekawe notki o nim z wieloma zdjęciami, bo on zawsze jest gdzieś w cieniu, cichy, grzeczny Co ty na to?? jest jakaś nikła szansa?? Już nie mogę się szczerze mówiąc doczekać :)) Polubiłam go jak powiedział o Victorii "Princess of my heart"

   Usuń
  2. urzekł mnie jeszcze bardziej, bo lubić to go lubiłam
   ... i jak się wszyscy zaśmieli jak mówił o żabie :))

   Usuń
  3. Świetny pomysł, czyli są już dwa zamówienia na cykle podobne do tego o królowej :) Zobaczę jak będzie u mnie z czasem zaraz powrót do szkoły a ja jeszcze przed końcem sierpnia będę miała egzaminy na prawko, ale pewnie coś takiego się pojawi ;) Na razie pewne są codziennie notki w przyszłym tygodniu, a za dwa tyg. rodzina wraca do obowiązków :)

   Usuń
 7. Podczas przemówienia Daniela padła historia o żabie podczas której wszyscy się zaśmiali , u Mary i Frederika też był taki moment- Frederik w przemówieniu do ojca Mary powiedział: Mary dotąd należała do ciebie, a od tej pory należy do mnie, do mojego zakochanego serca". I wtedy wszyscy zaśmiali się, a Mary aż do łez :)
  Ania

  OdpowiedzUsuń
 8. Jak widać takie sytuacje nie omijają nikogo... Choć jak na ich budżet to systemy alarmowe mają bardzo marne.

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w nim zawartych, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu publikacji komentarza.