Victoria w Norrköping + więcej

2014/10/16

V1-430x626.png

Dzisiaj, Victoria miała dzień pełen zajęć, przybyła z całodzienną wizytą do Norrköping i Linköping. Najpierw przybyła do Arbetets Museum, gdzie obejrzała wystawę Framtidsland.
Dzisiejsza wizyta jest kontynuacją badań w Händelö (zróżnicowana energia) w grudniu ubiegłego roku, powiedział Mats Abrahamsson, profesor Technologii Środowiska Uniwersytetu w Linköping. "Wspaniale jest spotkać księżniczkę która jest bardzo zaangażowana. jeśli chodzi o kwestie ochrony środowiska i chce zrozumieć skomplikowany świat, w którym żyjemy. W muzeum Victoria poznała trzech studentów, którzy oprowadzili ją po obiekcie i tym samym przenieśli się z Nią do roku 2050.W drodze do Centrum Wizualizacji, Victoria miała okazję przejść się kilkoma urokliwymi, położonymi nad wodą, uliczkami Norrköping. W centrum Victoria miała okazję obejrzeć krótką prezentacje filmową ( w technologii 3D) na temat miejscowości.Resztę dnia Vic spędziła na sympozjum z okazji 25-lecia Child Diabetes Foundation. Następczyni Tronu od 1993 roku jest patronką tej organizacji i od tego czasu stała się jedną z najważniejszych postaci symbolicznych walczących z cukrzycą w Szwecji. Właśnie dzisiaj, wyszedł na jaw jeden z powodów tak ogromnego zaangażowania Victorii w tę sprawę. Jak się okazuje księżniczka ma także silne osobiste powody do podjęcia walki z cukrzycą.

Jeden z Jej najlepszych przyjaciół księżniczki od dzieciństwa zmaga się z cukrzycą typu 1. Victoria był jedną z pierwszych osób, które dowiedziały się o chorobie dziewczyny. Od tego czasu księżniczka próbowała użyć swojego wizerunku, aby dokonać zmian szczególnie w walce z cukrzycą dziecięcą. Jak się okazuje również inni bliscy Victorii zmagają się z tą chorobą.

Crown-princess-victoria_stilettos_jackets-w = 720.jpg

Vic ma na sobie sukienkę odcinaną pod talią (bądź bluzkę i spódniczkę), botki na obcasie od Tabitha Simmons i znany na juz czarny płaszczyk od Malene Birger.

***

912@70_21.jpg

W tym tygodniu Svensk Dam podał, że księżniczka Madeleine z rodziną ma się przenieść do Londynu. Całą sprawę skomentował nawet dwór królewski, nie wnosząc tym samym nic nowego do tej sprawy. 


912@70-2_17.jpg

Dopiero księżniczka Madeleine w rozmowie ze szwedzkim Expressen, powiedziała, że myślą o przeprowadzce do Europy, aby być bliżej rodziny. Anglia jest oczywiście bliżej Szwecji, poza tym mieszka tam chociażby mama Chrisa, Eva i część Jego rodzeństwa. Madde powiedziała tym samym, że nie wiedzą jeszcze kiedy to nastąpi, są szczęśliwi w Nowym Jorku, a wszystko zależy od pracy Christophera. 

912@70-1_20.jpg

***Przeglądając swoje ulubione blogi, zajrzałam oczywiście do Marie, która mi o czymś przypomniała...Pamiętacie te urocze zdjęcia Naszej rodziny książęcej ? Zostały wykonane w październiku ubiegłego roku na meczu tenisa w Sztokholmie. W tą niedzielę, ponownie odbędzie się mecz Stockholm Tenis Open i możliwe, że zobaczymy na nim rodzinę książęcą :)  

***


Na koniec, postać pochodzi z gry LittleBigPlanet,  jak myślicie kto to jest ? :)expressen.se, nt.se, folkbladet.se

15 komentarzy

 1. Way to short not for a princess.

  OdpowiedzUsuń
 2. Odpowiedzi
  1. Mi również.:) Victoria wygląda świeżo, dziewczęco i promiennie. Jedna z moich ulubionych stylizacji Księżniczki w ostatnim czasie.

   Usuń
 3. Czytałam, że Madeleine i Chris przeprowadzają się do Londynu. Wiadomo coś o tym więcej? Np. kiedy?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Będzie o tym kiedy notka zostanie zaktualizowana ;) Madeleine powiedziała expressen, że planują się przenieść do Europy, jednak nie wiedzą jeszcze kiedy, jak Madde powiedziała są szczęśliwi w NY i wszystko zależy od pracy Chrisa.

   Usuń
 4. Dzisiejsza stylizacja mi się nie podoba :( Mam wrażenie, że ta sukienka (bądź spódnica) i te buty strasznie skracają Victorię.

  katethecambrdiges.blogspot.com
  myheart-mymusic.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Buty na pewno skracają. Jak każde tego typu nawet wtedy, gdy mają obcas.
   Źle dobrane rajstopy to przede wszystkim duży błąd a sukienka - cóż zbyt połyskliwa jak na dzienną wizytę.

   Usuń
 5. Wiktoria jak zwykle uśmiechnięta i promienna.Bardzo fajne buty

  OdpowiedzUsuń
 6. Pewnie na końcu notki to Victoria ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Ta stylizacja Vic jest niby młodzieńcza i zalotna ale mojego serca nie podbiła.
  A na końcu moim zdaniem jest to lalka Królowa Sylvia :)
  Pozdrawiam Ania

  OdpowiedzUsuń
 8. znowu nie bylo notki o 18 ani nowego postu od 4 dni

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Notka o 18 jest,na blogu o Mary ;) a Victoria wraca jutro do obowiązków, naprawdę nie mam czasu, żeby codzień coś pisać tez mam inne obowiązki, szkole, a w maju maturę.

   Usuń
  2. Przeciez pisze na pasku bocznym, że notka jest na blogu o o Mary ;)

   Usuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w nim zawartych, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu publikacji komentarza.