Co nowego u Szwedzkiej Rodziny Królewskiej ?

2014/11/01Zacznijmy od najważniejszej informacji, jak podał szwedzki dwór królewski, na grudniowym Wręczeniu Nagród Nobla zobaczymy króla Karola XVI Gustawa, królową Silvię, księżniczkę Victorię, księcia Daniela, księcia Carla Philipa, Sofię Hellqvist, księżniczkę Madeleine i Christophera O'Neill.

Pierwszy raz rodzina królewska pojawi się w tak licznym gronie. Tegoroczne wręczenie Nagród Nobla będzie debiutem dla Chrisa O'Neill i Sofii Hellqvist.

A więc czekamy z niecierpliwością, a co zobaczymy ? Tiary i piękne suknie ;)

Pozostaje tylko pytanie czy Sofia założy tiarę, czy poczeka z tym do ślubu ?

***Madeleine i Chris zabrali swoją córeczkę na plac zabaw do Centrali Parku, co udało się uwiecznić szwedzkiego expressen.

***Para królewska i para książęca przyjęły na Zamku Królewskim ministra chrony zdrowia i ministra sportu Gabriela Wikström i epidemiologa państwa Andersa w

8 komentarzy

 1. Ale fajnie, wreszcie będzie cała rodzina ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Super, czekamy więc na uroczystość wręczenia nagród :)

  Jeszcze co do tiary, to nie jest to chyba wybór Sofii, czy ją założyć czy nie. To wszystko określa protokół, ale nie wiem, jak jest z wręczeniem nagród Nobla.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Członkinie rodziny królewskiej noszą tiary, to określa protokół, Sofia pojawi się tam jak członek rodziny, jeszcze nie "pełnoprawny" ale jednak będzie siedziała z rodziną i jako narzeczona będzie mogła założyć tiarę, ale to jest juz jej decyzja jako narzeczona ma do tego prawo i poniekad sama podejmie decyzję, z pewnością z pomocą przyszłej teściowej i pracowników dworu. Podobna sytuakcja miała miejsce w Danii przed ślubem Mary i Frederika, Maz nie była księżną jednak podczas uroczystości przedslubnuch nosiła juz tiarę.

   Usuń
 3. Już nie mogę się doczekać uroczystości wręczenia Nobla.Królowa Sylwia oraz księżniczki Victoria i Madeleine będą miały piękne sukienki jak zawsze.Mam tylko nadzieję,że Madeleine nagle nie odwoła udziału w uroczystości.
  Super zdjęcie Madeleine z rodziną na placu zabaw!

  OdpowiedzUsuń
 4. Co z tym kolażem? :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Jutro prześle Wam dokładne informacje ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. bardzo fajny blog

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w nim zawartych, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu publikacji komentarza.