Gdzie rodzina książęca spędziła ostatnie dni ?

2014/11/10Parę książęcą ostatni raz widzieliśmy w Estonii. Victoria w piątek miała odbyć spotkanie na Zamku Królewskim jednak nie pojawiły się z niego żadne zdjęcia, ani informacje na temat odwołania spotkania, którego prawdopodobnie nie było.

Jak się okazuje rodzina ostatnie dni spędziła w Londynie. Do Szwecji wrócili wczoraj po południu o czym dowiadujemy się od osób, które widziały Ich na lotnisku w Sztokholmie. 
Rodzina leciała normalnymi liniami lotniczymi i nie zwracała na siebie zbędnej uwagi. 
   
Tak więc dzisiaj na obchodach "Szwecja i 200 lat pokoju" możemy się spodziewać obecności wypoczętej pary książęcej. 

***

Dla tych którzy nie zauważyli rano pojawił się post z amerykańskiej premiery nowej książki Valentino link.

***

Jak pewnie zauważyliście na pasku bocznym dzisiaj o 20.00 na kanale Planete+ wyemitowany zostanie program "Rok z księciem Monako". Moim zdaniem zapowiada się bardzo ciekawie:


Na przestrzeni wieków w trakcie, których trwały rządy rodziny Grimaldich pałac księcia Monako urósł do miana legendy. Mityczny status rezydencji został utrwalony w momencie, gdy książę Rainier III poślubił gwiazdę Hollywood Grace Kelly. Duch zmarłej pary nadal unosi się w powietrzu nadając miejscu niepowtarzalną atmosferę. Obecnie zamieszkiwany jest przez sprawującego władzę w Monako księcia Alberta II. Twórcy filmy przez wiele lat starali się o możliwość zrealizowania dokumentu. Po wielu latach osiągnęli swój cel. Przez kilka miesięcy towarzyszyli księciu, zarówno w trakcie wykonywania urzędowych obowiązków jak i w życiu prywatnym. Tak powstał imponujący materiał filmowy portretujący jednego z ostatnich władców stojącego na czele monarchii konstytucyjnej.

3 komentarze

  1. Wielkie dzięki za informacje o "Roku z księciem Monako". Leciało w sobotę o 21.00, ale się rozchorowałam i nie obejrzałam. To sobie dzisiaj pooglądam powtóreczkę :P

    OdpowiedzUsuń
  2. Ja też nie mogłam oglądać w sobotę, wczoraj przypadkiem zauważyłam, że będzie powtórka, szczerze przyznam, że nie mogę się doczekać, zapowiada się ciekawie :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Chętnie obejrzałabym ten dokument, ale nie mam niestety jak

    OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w nim zawartych, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu publikacji komentarza.