Jak będzie wyglądała sukni ślubna Sofii ?

2014/11/02


W zeszłym tygodniu machina przygotowań do ślubu księcia Carla Philipa i Sofii Hellqvist ruszyła. Do ślubu przyszłej pary książęcej pozostały dwieście dwadzieścia dwa dni. Wszystko powoli zaczyna być ustalane, a My możemy pozwolić sobie na drobne spekulacje. 


kungahuset

W przeciągu kilku ostatnich lat Sofia pokazała, że kocha szwedzki design. Mogliśmy ją zobaczyć m.in. w projektach Gant, Filippa K, Valerie czy Görana Alfredssona. Ten ostatni jak spekuluje szwedzka ekspertka mody, Emma Danielsson, plasuje się na górze listy potencjalnych projektantów sukni ślubnej przyszłej księżnej. 

sukienka Gant

Poza tym Sofia upodobała sobie szczególnie kilku francuskich projektantów, takich jak Roland Mouret. To suknię właśnie Jego projektu miała na sobie w dniu ogłoszenia zaręczyn. 

Ostatnio do oficjalnych fotografii Sofia pozowała w sukni Armaniego. Nie raz mogliśmy zobaczyć ją w ubraniach od Malene Birger, której projekty często wybiera księżniczka Victoria. 

kungahuset

Ale jak będzie wyglądała suknia ślubna ? Nie jest tajemnicą, że Sofia kocha koronki, za przykład może tutaj posłużyć chociażby suknia od Pronovias, którą wybrała na ślub kuzyna Carla Philipa w lecie ubiegłego roku. 


Tak więc możemy spodziewać się koronek. Jednak, jak mówi Emma Danielsson, suknia Sofii z pewnością nie będzie cała z koronki jak suknia księżniczki Madeleine zaprojektowana przez Valentino.


Z pewnością będzie też znacznie prostsza, ale nie będzie przypominać dość skromnej w fasonie sukni księżniczki Victorii, zaprojektowanej przez Par Engsheden. 


Mi osobiście jest bardzo trudno wyobrazić sobie jak Sofia będzie wyglądała w dniu swojego ślubu. Jestem pewna, że będzie to coś pomiędzy sukniami Victorii i Madeleine. W ostatnich stylizacja pokazała, że lubi dość proste, podkreślające figurę sukienki. Możemy się spodziewać, że suknia będzie miała krótki rękaw i popularne wcięcie na plecach.   


A Wy jak wyobrażacie sobie suknię ślubną Sofii ? 

15 komentarzy

 1. Ja sobie wyobrażam Sofię w prostej lub rozkloszowanej sukni ślubnej bez dodatków typu wstążka itp.

  OdpowiedzUsuń
 2. to na pewno bedzie wielka niespodzianka

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja sobie suknię ślubną Sofii wyobrażam jako prostą kreację z długimi rękawami, niewielkim dekoltem i koronkami na 1/3 sukni. Dodatkowo będzie zaprojektowana przez szwedzkiego projektanta a sama Sofia będzie miała rozpuszczone włosy (ale nie takie ulizane jak podczas zaręczyn) i oszałamiający welon i obowiązkowo tiarę ;)
  PS. 1 A czy myślicie że Estelle będzie druhenką na ślubie Sofii i Carla?
  PS. 2 Ma ktoś może link do zdjęć ślubnych oficjalnych Chrisa i Maddie?
  PS. 3 Kim byly druhenki i pazie na ślubie Chrisa i Maddie ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. 1. Mam nadzieje, to byłby wtedy ślub idealny ;)
   3. Na pewno jedną była córka siostry Chrisa ;p

   Usuń
 4. Ja stawiam na szwedzkiego projektanta. Suknia pewnie nie będzie przypominać sukienek Victorii i Madeleine, żeby nie było porównań.

  OdpowiedzUsuń
 5. porównań się nie uniknie zważywszy ze wszystkie śluby były w krótkim dość odstępie czasu.

  OdpowiedzUsuń
 6. Ja widzę Sofię w sukni tak jakby w stylu księżnej Kate,tylko nie będzie miała rękawków,ale dużo koronek,coś jak na tym linku : http://lovemydress.pl/trendy-2013-2-suknie-slubne-z-zabudowanym-dekoltem/la-sposa-kolekcja-costura-model-mecenas/
  A welon taki : http://archiwum.allegro.pl/oferta/welon-300cm-gesty-mgielka-z-aplikacjami-hiszpanski-i4206815427.html

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na pewno nie. Za dużo porównań, zresztą nie oszukujmy się, ale suknia Kate nie była wcale spektakularna, przeciętna a każdy się zachwycał jakby było czym. Victoria, Mary i Maddie miały piękne suknie ślubne.

   Usuń
 7. Myślę,że Sofia zrezygnuje z koronki na rzecz skóry węża.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak chyba raczej ty drogie dziecko ;)

   Usuń
 8. ciężko mi trochę wyobrazić sobie suknię ślubną Sofii, ponieważ nie śledzę jej stylu jakoś szczególnie dokładnie i nie analizuje jej stylizacji do x lat wstecz, a to mogłoby być pomocne;) może mogłabyś napisać coś a la notka tematyczna o ewolucji stylu Sofii i o tym jak się zmieniała na przestrzeni lat?

  OdpowiedzUsuń
 9. http://www.youtube.com/watch?v=SzhPoy6UfKc

  OdpowiedzUsuń
 10. Myślę że będzie to bardzo prosta sukienka... na pewno będzie śliczna

  OdpowiedzUsuń
 11. http://www.casareal.es/sitios/ListasAux/Galeras/20120821-SAR_EL_PRINCIPE_DE_ASTURIAS_IM-ES-101410/Imagen32.jpg -Victoria,Felipe i Letizia w 2005

  OdpowiedzUsuń
 12. dla mnie Wiktoria wyglądała w sukni ślubnej cudnie

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w nim zawartych, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu publikacji komentarza.