Lunch na Zamku Królewskim

2014/11/18


Para królewska i para książęca przyjęły dzisiaj na Zamku Królewskim byłych członków i zastępców Riksdagu.
***

Jeszcze dzisiaj na Zamku Królewskim odbędzie się oficjalny bankiet, panie prawdopodobnie będą nosiły tiary ;)

9 komentarzy

 1. Po ciąży ani śladu ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja mam pytanie, gdzieś mi się obiło o uszy że zanim Victoria urodziła Estelle mówiło się że była wcześniej w ciąży i poroniła, to chyba było gdzieś przed ślubem Kate i Wiliama?Czy słyszałyście o takich plotkach?
  Taka dygresja-gdyby Victoria nie miała więcej dzieci, a coś stało się z Estelle (odpukać ale nigdy nie wiadomo co komu pisane, przykład Diany) to tron przejmie Carl Filip i jego potencjalne potomstwo?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja nie słyszałam o plotkach z tym poronieniem ale nikt tak własciwie poza rodziną królewską nie wie w 100% jak to było.
   Gdyby tak się wydarzyło że Wiktoria i Daniel mieliby tylko jedną córkę to w przypadku śmierci Estelle i nie pozostawieniu przez nią potomstwa tron by objął Carl lub którejś z jego dzieci.

   Usuń
  2. Co do sukcesji tak jak mówicie, tron w przypadku śmierci Estelle (oby do tego nie doszło), oczywiście jeśli nie będzie miała rodzeństwa, odziedziczy Carl i jego dzieci. Także w przypadku śmierci Victorii, już jako królowej, zanim Estelle ukończy 18 lat, Carl będzie sprawował funkcję monarchy, aż do osiągnięcia pełnoletności Estelle. Bez względu na wiek sukcesja do tronu zawsze idzie w linii prostej i nie można opuścić np. Carla ze względu np. największy, chyba, że sam zrzeknie się praw do tronu.

   Nie przypominam sobie plotek o poronienu, mówiło się tylko o tym, iż Vic może mieć kłopoty z zajściem w ciążę z powodu anoreksji, którą przeszła.

   Usuń
  3. Bez przesady. Sukcesja do tronu moim zdaniem jest ciekawym tematem, oczywiście nikomu źle nie życzymy, bo jaki wtedy byłby sens prowadzenia tego bloga, gdybym chciała, żeby na tronie nie zasiadładnie Victoria? powtórzę się sukcesja jest bardzo ciekawym tematem tak jak i zmiany e niej zachodzące w najróżniejszych przypadkach, pezede wszystkim czyjejś śmierci.

   Usuń
  4. a może przygotujesz post o sukcesji? tzn. te zmiany drastyczne że nagle ktoś umarł/abdykował i ktoś inny zajął jego miejsce :)

   Usuń
 3. Moim zdaniem Vic powinna dobrać kardigan innego koloru. Ogólnie nie jest źle.
  Miejmy nadzieję, że Vic niedługo drug raz zostanie mamą (może w 2015), wtedy będziemy miały sie czym ekscytować, a niedługo po tym zasiądzie na tronie, bo jej ojciec abdykuje!
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 4. Strój jest według mnie koszmarny! :( Za ciemno i jeszcze te korale :(

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w nim zawartych, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu publikacji komentarza.