Obchody 'Szwecja i 200 lat pokoju"

2014/11/10


Dzisiaj na Zamku Królewskim, z inicjatywy króla i dworu królewskiego odbyło się seminarum i koncert z okazji obchodów "Szwecja i dwieście lat pokoju".
 Uroczystości zorganizowano we współpracy z Royal Academy. W seminarium oprócz pary królewskiej i książęcej wziął udział Minister Spraw Zagranicznych.AwaPo seminarium król i królową oraz księżniczka Victoria udali się na koncert do Kaplicy Królewskiej (odbyło się tam nabożenstwo po narodzinach księżniczki Leonore).
Zebrani mogli wysłuchać m.in. utworów Piotra Czajkowskiego czy Mozarta.Victoria miała na sobie nową granatowo-czarną sukienkę, granatowe szpilki i czarną torebkę. Kolczyki pochodzą od Ebba Brahe. Księżniczka nosiła je podczas pierwszego dnia podróży do Ghany i Tanzanii.
20 komentarzy

 1. Stawiam, że Victoria jest w ciąży...
  zaokrągliła się, sukienka ma kryć brzuszek - a przy drugiej ciązy szybciej widać. Do tego jest blada mimo makijazu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeśli rzeczywiście jest w ciąży, to powinniśmy się niedługo dowiedzieć, Nie snujmy planów, bo potem wielu jest rozczarowanych :D

   Sukienka ma bardzo ciekawy krój, zwłaszcza w okolicach brzucha jest jej ... więcej? :D

   Usuń
  2. Victoria już nieraz miała stroje, w których wydawało się, że jest w ciąży. Gdyby rzeczywiście była, to oczywiście byłoby super

   Usuń
 2. Niestety nie zdążę wysłać ci dziś zdjęć do kolaży. Zrobię to jutro. Przepraszam za zamieszanie. Olga

  OdpowiedzUsuń
 3. A czy w szwedzkiej prasie pojawiają sie aktualnie jakieś plotki o ciąży Victorii? Księżniczka często wybiera takie ciążowe kroje, ale kto wie czas na drugie dziecko jest dobry więc trzymam kciuki żeby to była prawda.

  OdpowiedzUsuń
 4. A macie zdjęcia z okresu kiedy była tuż przed/ po ogłoszeniu ciąży z Esttele?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O, dobrze ktoś kombinuje, mogłybyśmy sobie porównać jak wtedy wyglądała.

   Usuń
  2. Trudno o zdjęcia z wyjść przed ogłoszeniem bo Vic i Daniel byli na wakacjach. Jedne z pierwszych wyjść:

   Dzień ogłoszenia ciąży:

   http://princessesblog76.blogspot.com/2011/08/remise-du-prix-du-suedois-de-lannee.html

   Następnego dnia:

   http://princessesblog76.blogspot.com/2011/08/convention-nordique-des-avocats.html

   Pod koniec sierpnia:

   http://3.bp.blogspot.com/-OYMiKG4LMFw/Tlz4GVSfoZI/AAAAAAAAVCg/xEVFvYsmNhA/s1600/Capture%2Bd%25E2%2580%2599%25C3%25A9cran%2B2011-08-30%2B%25C3%25A0%2B16.43.33.png

   http://princessesblog76.blogspot.com/2011/08/ceremonie-des-prix-polar-stockholm.html

   Usuń
 5. Całkiem udana stylizacja Victorii. Rzeczywiście jej sylwetka może budzić pytania, ale póki co to tylko domysły...

  OdpowiedzUsuń
 6. Co do ciąży jak sugerujecie w komentarzach,to wolę poczekać aż oficjalnie ogłoszą

  OdpowiedzUsuń
 7. http://en.mediamass.net/people/crown-princess-victoria-of-sweden/pregnancy-rumors.html artykuł z dziasiaj

  OdpowiedzUsuń
 8. Odbiegając od tematu ciąży (już nie mogę się doczekać na tytuł notki "Victoria jest w ciąży! Pałac królewski potwierdza" ... i tysiąc wykrzykników!) :D
  Mam pytanie dlaczego zawsze jak V i D są razem z królem i królową na oficjalnych uroczystościach to są rozdzieleni, nie siedzą obok siebie? Nie tylko w tym przypadku, ale u innych RK też tak jest, np jak inne pary królewskie, książęce, prezydenckie odwiedzają się nawzajem i jest wówczas układ Kobieta-Mężczyzna-Kobieta-Mężczyzna??

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Uwierz mi, że ja też ;)

   To wszystko królewski protokół, jeśli chodzi o spotkania pokroju wczorajszego para królewska zajmuje najważniejsze miejsca w centrum, a otacza ich para książęca, czyli dwie po nich najważniejsze osoby. Jeśli chodzi o bankiety podczas wizyt państwowych, w dawnych czasach taki układ stworzony, aby gość był odpowiednio zamawianych przez gospodarzy, czyli np. Gospodarz, gość, gospodarz gość chociaż częściej gospodarz, gość, gość, gospodarz lub gość, gospodarz, gospodarz, gość reszta to już zawsze kobieta - mężczyzna. Zawsze chodziło o etykietę, np. zazdrością jest żeby pary królewskie czy książęce siedziały obok siebie, najczęściej małżeństwa siedzą na przeciwko siebie bądź są całkowicie rozdzieleni.

   Usuń
  2. no właśnie też kojarzę usadzenie na ślubie ViD Ojciec Daniela i Królowa, małżonkowie i Król i Matka Daniela- dość dziwne mi się to wydało.
   Chciałabym kiedyś przeczytać o takich protokołowych dziwactwach, porównanie jak było kiedyś a jak jest dziś i co ma przełożenie na nasze zwykłe życie :)

   Usuń
 9. Sorki że nie na temat,ale czy tylko mi na blogu o Mary ukazuje się tylko licznik osób online?

  OdpowiedzUsuń
 10. gdyby Wiktoria była w ciąży to by był świetna wiadomośc

  OdpowiedzUsuń
 11. wysłałam Ci przedwczoraj maila z literkami do projektu i nie dostałam wiadomości zwrotnej. czy mój mail do Ciebie dotarł? pozdrawiam;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Miałam dzisiaj do Ciebie pisać, ponieważ nic nie dostałam;/

   Usuń
 12. Pięknie wyglądała ;p

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w nim zawartych, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu publikacji komentarza.