Członkowie Norweskiej i Szwedzkiej Rodziny Królewskiej na pogrzebie księżnej Kristine

2014/11/15O 13.30 rozpoczął się pogrzeb księżnej Kristine Bernadotte. Biorą w nim udział członkowie Szwedzkiej i Norweskiej Rodziny Królewskiej.
Kilka minut po 13 zebrani opuścili Drottningholm i udali się do Kaplicy Królewskiej na pogrzeb, który ma w pełni prywatny charakter.Na,pogrzebie zabrakło księcia Carla Philipa oraz księżniczki Madeleine i Jej rodziny, co można tłumaczyć brakiem bardzo bliskich stosunków. Poza tym Madeleine nie chciała w tak długą podróż (na najwyżej weekend) zabierać córeczki, dla której taka podróż byłaby bardzo męcząca, a zostawienie Jej z nianią nie wchodzi dla niej w grę. Niezapominajmy, że rodzina przyleci do Europy juz na początku grudnia, wiec za jakieś dwa tygodnie.
14 komentarzy

 1. Ale gdzie jest Victoria? :O

  Właśnie zauważyłam, że ślub Carla i Sofii odbędzie się w sobotę. To dobrze, mam nadzieję, że któraś z polskich stacji będzie to transmitować :) A jak nie do będę zdana na internet :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na pierwszym i na trzecim zdjęciu jest pierwsa z lewej (nosi kapelusz z dużym rondem ;) może późnej pojawia się zbliżenia ;)

   Usuń
  2. Śluby w Szwecji właściwie zawsze odbywają się w sobotę ;) w polskiej telewizji będą pewnie tylko migawki, np. ze ślubu Madde i Chrisa na TVN24 pokazywali przybycie gości, nie wiem czy też jakieś urywki z ceremonii ponieważ tradycyjnie oglądałam transmisję na niemieckim ZDF, pewnie ślub Carla i Sofii również będzie transmitowany w niemieckiej telewizji oraz online na stronie SVT ;)

   Usuń
  3. Crazy Music nie liczyłabym na to że ślub Sofii i Carla będzie transmitowany przez którąś z Polskich stacji. Tylko ślub Kate i Wiliama był transmitowany. Jedynie jest taka możliwość że wspomną o tym wydarzeniu w wiadomościach co jest już bardziej prawdopodobne dla przykładu napisze że gdy Amadeo poślubiał w lipcu Lilii to na TVP info o tym wspomnieli a na polskich stronach internetowych wszyscy zachwycali się nimi :)

   Usuń
  4. Nie tylko Kate i Williama slub był w Pl transmitowany ;) Bo oglądałam też ślub Alberta i Char w polskiej tv, tylko nie pamiętam na jakim kanale...albo tvn 24 albo polsat news...ale puścili całą ceremonię włącznie z przejazdem ulicami monako ;)

   Usuń
  5. Ja oglądałam ich ślub na ZDF ;)

   Usuń
 2. https://twitter.com/VictoriaofSwede/status/533647782272569344 ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Viktoria bardzo ładnie wygląda w czarnym kapeluszu

  OdpowiedzUsuń
 4. rzeczywiśie wygląda z klasą

  OdpowiedzUsuń
 5. Chciałabym zobaczyć ich razem w innych okolicznościach i na lepszych ujęciach ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Ci dziennikarze to prawdziwe hieny, nigdy nie odpuszczą.
  Ciekawi mnie też co się takiego stało, że Madeleine nie przyleciała???

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Myśląc racjonalnie to dalszą rodzina, a lot z NY trochę trwa i nie zostawiła by małej w Ameryce, a dla dziecka taki lot jest męczący. Chris musi pracować, a jak mysle nie byli dla nich censu przylatywac na dwa dni i późnej za jakieś dwa tygodnie ponownie na wręczenie Nagród Nobla ;)

   Usuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w nim zawartych, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu publikacji komentarza.