Nowe informacje na temat 70 urodzin Olle Westlinga

2015/01/09

expressen.se

W dniu emisji programu "rok z rodziną królewską" wspomniałam o pobycie rodziny książęcej w Järvsö. Jak się szybko okazało Victoria, Daniel i Estelle przybyli tam z okazji 70 urodzin Olle Westlinga, taty księcia Daniela.
Rodzina przyjechała na miejsce w poniedziałek rano, a wyjechała jako ostatni goście, wraz z rodzicami księcia, we wtorek po południu. Wśród zaproszonych na przyjęcie znalazła się najbliższa rodzina i przyjaciele. Jak mówi Margaretha Thorgren z wydziału prasowego dworu, cała rodzina królewska przekazała najserdeczniejsze życzenia teściowi księżniczki. Expressen nie "wyciągnął" od rzeczniczki dworu, czy rodzina wysłała z tej okazji prezent, ani nie miał możliwości zadania pytań. Wydaje się to logiczne, ponieważ była to w pełni prywatna uroczystość. 

expressen.s

Na zdjęciu powyżej Järvsöbaden hotel w którym zatrzymała się rodzina. Obiekt oddalony o 340 km od Sztokholmu (i 100 od Ockelbo - miejsca mieszkania państwa Wesling) może poszczycić się 100-letnią tradycją. Znajdują się tam 43 pokoje. Każdy pokój jest indywidualnie urządzony a obiekt stylem i wystrojem przywodzi tradycyjny szwedzki pensjonat z przełomu XIX i XX wieku. Na terenie obiektu znajduje się także pole golfowe, gdzie z pewnością Daniel zabrałby z przyjemnością.

http://www.jarvsobaden.se/
http://www.jarvsobaden.se/
 To właśnie na schodach wejściowych wykonano zdjęcie, które publikowałam tutaj

***

Dzisiaj listonosz przyniósł mi przesyłkę na, którą od dawna czekałam:Jest to jak z pewnością zdążyliście zauważyć książka o SRK. Pochodzi ona z serii "Wielkie Dynastie. Mit i historia" Marthy Schad. Do książki dołączone jest drzewo genealogiczne oraz historia herbu rodziny królewskiej. Książka pochodzi z 2004 roku i na pierwszy rzut oka przypomina... podręcznik (mam na myśli środek :)) Znajdziemy w niej historię dynastii Bernadotte oraz masę zdjęć. Przejrzałam już trochę książkę i mogę Was zapewnić, że na blogu pojawią się jej fragmenty ;) 

12 komentarzy

 1. Dziękuję Marlenko. Uzależniłam się od Twojego bloga:) Pozdrawiam serdzecznie - Karolina z Katowic

  OdpowiedzUsuń
 2. Zaciekawiłaś mnie tą książką ;>

  OdpowiedzUsuń
 3. Ale piękny hotel, tylko pozazdrościć :) fajnie, że Estelle spędziła czas z dziadkami ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ten domek wygląda tak ślicznie zimową porą :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oj tak, szwedzkie domy mają w sobie taki klimat nawet patrząc na taką zimowa scenerię i dom w oddali robi się tak jakoś cieplutko :)

   Usuń
 5. Bardzo ładny hotel. Może kiedyś będzie mnie stać na wynajęcie pokoju w nim :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Haha, oby, ja też mam taką nadzieję :) ale na razie możemy tylko pomarzyć ;/

   Usuń
 6. Fajnie tak prywatnie ich zobaczyć, zadko mamy ku temu okazję, ale to dobrze, bo mają spokój i paparazzi szanują ichyba prywatność :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zapomniałam. Patrząc na zdjęcie książki i dodatków do niej pomyślałam, że dostałaś już kartkę ze Szwecji :)

   Usuń
 7. Bardzo ciekawa książka i piękne zdjęcia wiem bo czytałam mam cała serie o ile pamiętam to jest ich 5.O rodzinach królewskich:Szweckiej,Hiszpańskiej,Brytyjskiej,Rosyjskiej (carach) i Niemieckich.Zdjęcie hotelu przepiękne ustawiłam jako tapeta pulpitu.

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w nim zawartych, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu publikacji komentarza.