Spotkanie zarządu fundacji pary książęcej + Daniel "Królem Stoku"

2015/01/15


Dzisiaj na Zamku Królewskim zebrała się Rada Dyrektorów Fundacji Pary Książęcej. Organizacja ta została założona pięć lat temu z okazji ślubu Victorii i Daniela.

Również dzisiaj, Daniel został okrzyknięty Królem Stoku. Książę uczestniczył w dniu "Alla på Snö" (Wszyscy w śniegu) w Hammarbybacken. Spotkał się tam z dziećmi w wieku 10 lat i razem z nimi świetnie bawił się na stoku narciarskim. 


Taki dzień organizowany jest co roku, a uczniowie klas czwartych przez cały dzień mogą bezpłatnie korzystać ze wszelkich udogodnień i oczywiście stoków narciarskich. Książę osobiście pomagał dzieciom na stoku i uczył ich jeździć na nartach. 


Daniel przyznał, że z Jego rodziny to Victoria najlepiej radzi sobie na stoku i jeździ znacznie lepiej od niego. A z całej rodziny bardzo dobrze jeżdżą także król i Chris. Jak opowiadał już w wieku czterech lat zaczął jeździć w Okelbo. Późnej nie miał na sobie nart przez blisko 12 lat, aż do rozpoczęcia związku z Victorią, która uwielbia sporty zimowe. Obecnie, już co roku, spędza co najmniej kilka dni na stoku wraz z żoną i córeczką.


Książę wspomniał także o Estelle. Jak mówił, zaczęła jeździć w wieku dwóch lat (w 2013), a pierwszy rok był "mieszany" i księżniczka miała pare trudności jak każde, tak małe dziecko. 

12 komentarzy

 1. Daniel musi być wspaniałym ojcem, widać, że świetnie bawił się na stoku :>

  OdpowiedzUsuń
 2. Zdjęcie numer dwa przecudne! Na początku myślałam że Daniel trzyma Estelle ale potem zauważyłam że coś za duże to dziecko ;) Ogólnie super że Daniel angażuje się w takie zabawy dzieciaki chyba muszą go bardzo lubić ;) /Lena

  OdpowiedzUsuń
 3. To zdjęcie, jak to dziecko uwiesiło się na Danielu-bezcenne :D Widać, że ma świetny kontakt z dziećmi i jest świetnym ojcem :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ktoś tu pisał, że Daniel mało robi i dziwił się, że nie jest nazywany nierobem jak Kate M. :) To już jego drugie "zaangażowanie" w ciągu jednego dnia!

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie mogę sobie wyobrazić, jak takie małe dzieci jak Estelle jeżdżą na nartach, ale widocznie się da :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Sama chętnie bym z nim pojeździła, ale nie chodzę już do szkoły :P :)
  Poza tym widać, że ma świetny kontakt z dzieciakami :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Fajnie,że Daniel ma takie podejście do dzieci, widać że do niego glną :)

  Wiem, że to nie ten blog ale zaczynam się zastanawiać co się dzieje z Mary, bo od przyjęć noworocznych zupełna cisza, nigdzie jej nie widać, w kalendarzu nie ma wyjść do końca stycznia. Może chora jest, co o tym myślicie???

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. też mnie to dziwi, że tak długo ma wolne :) Ja bym chciała żeby była w ciąży.

   Usuń
 8. http://plejada.onet.pl/piekna-charlotte-casiraghi-z-ukochanym-w-rzymie/2pg4c

  OdpowiedzUsuń
 9. Katarzyna Marcja Mac16 stycznia 2015 16:19

  Daniel jest wspaniałym ojcem i zgadzam sie jak tutaj wcześniej ktoś napisał że ma świetny kontakt z dziecmi

  OdpowiedzUsuń
 10. Widać że sport sprawia Danielowi dużą radość fajnie że swoją pasją potrafi zarazić innych a zwałszcza tych najmłodszych :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Daniel zdecydowanie ma podejście do dzieci. Świetne zdjęcia.:)

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w nim zawartych, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu publikacji komentarza.