Para królewska i Victoria na audiencji + więcej

2015/01/14

912@70-3_19.jpg

Wczoraj, cała rodzina królewska wróciła do codziennych obowiązków. Co prawda już w 11 stycznia książę Carl Philip przybył do Salen na dwu-dniową konferencję (w ubiegłych latach byli na niej po kolei książę Daniel i król Karol Gustaw, jednak reszta jego rodziny do pracy wróciła wraz z początkiem tego tygodnia. Dla Victorii i Daniela była to pierwsza oficjalna audiencja i tym samym pierwsze oficjalne zaangażowanie w tym roku.


Para królewska i księżniczka Victoria przyjęli na Zamku Królewskim pracowników szwedzkiej pomocy humanitarnej, którzy wrócili z obszarów dotkniętych wirusem Ebola w Afryce Zachodniej.

Vic2-430x638.png

Z łatwością możemy rozpoznać niebieski żakiet od LK Bennett i botki Yves Saint Laurent. 

prinsen1.jpg

Jak się okazuje 8 marca książę Carl Philip weźmie udział w biegach narciarskich StafettVasan (Bieg Wazów) w Vasaloppet. W tym roku weźmie w nich udział także książę Frederik z Danii, który podczas przerwy świątecznej nie rezygnował z przygotowań. Na zdjęciu poniżej widzimy Carla Philipa podczas treningu między konferencjami w Salen.

6uPeZDGnrZE.jpg

W 2013 roku w biegu narciarskim wraz z Carlem wzięła udział Sofia. Możliwe, że będzie tam również w tym roku. Mam cichą nadzieję, że do Szwecji przyleci także Mary, aby przy okazji spotkać się ze swoją chrześnicą Estelle.
Warto wspomnieć o pomysłodawcy zawodów - dziennikarzu Andersie Pers. W artykule opublikowanym 10 lutego 1922, zaproponował, aby upamiętnić słynny epizod z życia króla Gustawa Wazy. Jak czytamy książce Marhy Schad "Szwedzki dom panujący": 

Rodzina pozostała wierna sportom zimowym i regularnie odwiedza narciarskie tereny wokół Storlien, położonej w pobliżu granicy z Norwegią. Właśnie tutaj król Karol Gustaw uczestniczył kiedyś w narciarskim Biegu Wazów, wielkiej imprezie sportowej ustanowionej w pierwszych latach dwudziestego wieku dla upamiętnienia początków monarchii szwedzkiej i legendarnej ucieczki Gustawa Wazy przed Duńczykami. W roku 1520 późniejszy król Gustaw I Waza przebiegł ponad 80 kilometrów w kierunku granicy norweskiej, zanim znalazł schronienie u chłopów z Dalarny i stanął na ich czele do walki z królem unijnym. W roku 1977 następca narodowego bohatera Szwecji, król Karol XVI Gustaw przekroczył linię mety jako 5708 z ogólnej liczby 10934 zawodników.  

vasaloppet2.jpg

***

Dostaliście już jakieś odpowiedzi na swoje kartki świąteczne ? :)

13 komentarzy

 1. Nareszcie jesteś !! :) fajnie wreszcie zobaczyć Victorię, trochę wolnego dobrze jej zrobiło, świetnie wygląda :) już nie mogę się doczekać wyścigów, będzie okazja do zobaczenia dwóch książąt, super, też mam cichą nadzieję, że Mary przyjedzie z Fredem i spotka się z Vic i Estelle ;)

  Ja nadal czekam na odpowiedzi ze Szwecji Danii :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Tak sobie pomyślałam, że w lutym Estelle będzie miała już trzy latka, a Wiktoria i Daniel będą świętować 5 rocznicę ślubu, jak en czas leci ;> Wiki wyglądała pięknie, chociaż już kilka razy ą tak ubraną widzieliśmy :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Vic wygląda bardzo świeżo :)
  Ja nie wysyłałam kartek świątecznych, ale chętnie się dowiem co Wam odesłali!
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 4. http://nocoty.pl/gid,17176923,kat,1013619,title,Ksiaze-Andrzej-to-urodzony-imprezowicz,galeria.html?ticaid=614295

  OdpowiedzUsuń
 5. Ale się stesknilam za Vici, fajnie ja znowu widzieć, świetnie wygląda!!! A już nie długo pierwsza podróż Vici i Daniela, już,nie mogę się doczekać, chociaż bardziej wizyty u Nas w Polsce :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Victoria chyba lubi połączenie niebieskiego z czarnym

  OdpowiedzUsuń
 7. dostałam od Kate z okazji urodzin bardzo mnie to cieszy .Nadal z utęsknieniem czekam na kartki z Danii i Szwecji

  OdpowiedzUsuń
 8. Wiktoria wygląda wspaniale, nie mogę się doczekać przyszłego tygodnia :)

  OdpowiedzUsuń
 9. ja dostałam od Kate ktorą wysłałam na urodziny przyszła dzisiaj ale nadal czekam na kartke świąteczną od Wiktori i z Dani

  OdpowiedzUsuń
 10. Wiktoria jak zawsze elegancka

  OdpowiedzUsuń
 11. Mam nadzieję, że Mary i Sofia pojawią się na tym biegu ;)
  Dotychczas dostałam kartki od Kate i Williama oraz Charlene i Alberta, nadal czekam na odpowiedź z Danii i Szwecji. A Ty, Marleno? :)

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w nim zawartych, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu publikacji komentarza.