Victoria na... 70 urodzinach królowej Małgorzaty

2015/01/01


W kwietniu 2010 roku, Victoria, Daniel i Carl Philip przybyli na uroczystości związane z 70 urodzinami duńskiej królowej Małgorzaty. Księżniczce Victorii towarzyszył przyszły mąż, Daniel Westling.


Wczesnym popołudniem, 15 kwietnia, Victoria, Daniel i Carl Philip przybyli do Fredensborg, gdzie mieli zatrzymać się na czas oficjalnych uroczystości. Na miejscu przywitał Ich książę Frederik. 

 

Wieczorem przybyli goście (m.in. księżna Mette-Marit, czy Wielkiej Para Książęca Luksemburga) udali się do Teatru Królewskiego w Kopenhadze, gdzie odbył się koncert na cześć duńskiej królowej.


 Po nim odbyła się prywatna kolacja. Jak z pewnością pamiętacie wybuchł wulkan na Islandii i zamknięto przestrzeń powietrzną w północnej Europie, co uniemożliwiło przybycie części gości. Z tego samego powodu zabrakło wielu ważnych osobistości na pogrzebie Naszego Prezydenta, Lecha Kaczyńskiego i Jego małżonki, Marii.
     

Victoria przybyła na koncert w towarzystwie narzeczonego i brata. Para królewska przybyła dopiero na wieczorny bankiet. Ksieżniczka po raz kolejny wybrała blado-różową suknię Pär Enghesden, projektanta, który zajął się stworzeniem Jej sukni ślubnej. 


Następnego dnia rano, tradycyjnie królową obudziły urodzinowe piosenki, wszyscy znamienici goście niemal zmieszali się z zebranymi pod Fredensborg Duńczykami. 


Co prawda poranek był chłodny, ale nie zabrakło dzieci duńskiej pary książęcej, Christiana i Isabelli. 


A ostatnio nie mogłam sobie przypomnieć skąd pochodzi zdjęcie poniżej :)


Po południu odbyło się przyjęcie w ratuszu zorganizowane przez burmistrza Kopenhagi. Po części oficjalnej i pozdrowieniu zebranych odbył się prywatny obiad. 


Powyżej, Victoria i Daniel rozmawiają z grecką królową Anną Marią oraz Jej córką, po prawej stronie (za Danielem w różowej sukience) księżniczka Nathalie, obok Niej książę Carl Philip i książę Joachim.  


Sukienka Vic pochodzi od Michael'a Kors (wiosna / lato 2010), późnej taką samą (już w czasie ciąży z bliźniakami)zobaczymy również na księżnej Mary. Warto zwrócić uwagę na broszkę przypiętą do sukni - margaretkę. 


Wieczorem, obyła się gala w Fredensborg, część pań na tę okazję zdecydowała się na tiary. Młodsi członkowie rodzin panujących w doborowych nastrojach przybyli na miejsce spacerkiem. 


Victoria wystąpiła w czarno-białej, wspaniale podkreślającej idealną figurę, sukni BCBG Max Azria (kolekcja wiosna/lato 2010) wcześniej wykorzystanej w jednej z sesji przedślubnych.  


Księżniczce i Jej przyszłemu mężowi dopisywał humor, jak Victoria przyznała, bardzo cieszyła się, że Daniel był u Jej boku. Podczas bankietu zajęła miejsce obok króla Willema Alexandra, oboje byli bardzo szczęśliwi z tego powodu (filmik tutaj - polecam zobaczyć:)).  ***

Na koniec najnowsza informacja z dworu królewskiego, Madeleine z rodziną przenosi się na stałe do Europy (właściwie już się przeniosła). Ich nowojorskie mieszkanie zostało już "opróżnione", na razie rodzina, będzie mieszkała w Sztokholmie. Jednak nie wykluczone, że zamieszkują poza Szwecją. Madde i Chris jeszcze nie podjęli ostatecznej decyzji co do przyszłego miejsca zamieszkania i jak podała rzeczniczka dworu rodzina powoli zaczynają szukać nowego lokum.

7 komentarzy

 1. Piękne zdjęcia Victorii było widać,że jest bardzo szczęśliwa.Wspaniała wiadomość,że Madeleine zostaje w europie,mam nadzieję że będziemy ją częściej widywać:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Victoria i Willem-Alexander na pewno świetnie się bawili. Poza tym zawsze zastanawiam się, o czym na takich bankietach toczą się rozmowy.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ciekawe gdzie urodzi się drugie dziecko Madeleine, obstawiam że będzie to Szwecja.Na tych zdjęciach widać że Victoria była szczęśliwa i zrelaksowana.

  OdpowiedzUsuń
 4. Gott nytt år Marlena !
  Marie :)

  OdpowiedzUsuń
 5. w tym roku Królowa Małgorzata obchodzi swoje 75 urodziny, mam nadzieję że znów odbędą się uroczyste obchody i zobaczymy naszych milusińskich razem w pięknych strojach i tiarach.
  Co do Maddie to zastanawiam się po co w takim razie wydano miliony na renowacje jakiś apartamentów skoro ona szuka nowego lokum- czyli nie chce tam mieszkać. wynika z tego, ze po prostu na jej widzimisie wywalono publiczne pieniądze w błoto.

  OdpowiedzUsuń
 6. katarzyna Marcja Mac27 stycznia 2015 14:31

  Viktoria w tej białej sukience od M Korsa i ztym fascynatorem we włosach wygląda przepięknie

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w nim zawartych, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu publikacji komentarza.