Victoria na... Grenlandii

2015/01/22

[222086-victoria-de-suede-rencontre-le-prince-637x0-3.jpg]

W maju 2009 roku Victoria przybyła do Kopenhagi, gdzie wraz z księciem Frederikiem, Jego rodziną i księciem Haakonem świętowała 41 urodziny duńskiego Następcy Tronu.
Była to z pewnością miła odskocznia przed bardzo poważną podróżą królewskiej trójki na Grenlandię. Tym bardziej dla Victorii, która musiała zostawić w Sztokholmie narzeczonego tuż po przeszczepie nerki. Jak ujawnił dwór królewski, Daniel został przyjęty do szpitala 25 maja, Victoria chciała z tego powodu odwołać podróż, jednak Jej przyszły mąż uznał, że nie jest to konieczne.  

[222082-victoria-de-suede-rencontre-le-prince-637x0-3.jpg]

Zaraz po urodzinach kuzyna Victoria wraz z Nim i księciem Haakonem udała się na Grenlandię. 
Księżniczka zwierzyła się kilku szwedzkim magazynom podczas podróży. Na pytanie, co było pierwszą rzeczą jaką przyszły książę powiedział zaraz po przebudzeniu, bez wahania odpowiedziała:" Tak dobrze słyszeć Twój głos". Victoria przyznała również, że choroba Daniela była jedną z przyczyn z powodu, których nie planowano ślubu pary na 2009 rok. Jak powiedziała, choroba była bardzo poważna, a rekonwalescencja zajmie dużo czasu. Dowiedzieliśmy się także, że księżniczka mogła zwierzyć się swoim kuzynom, co okazało się dla Niej bardzo pomocne, ponieważ była bardzo dotknięta tym co stało się z Danielem. 

[9910091.jpg]

Przyznała, że ma świadomość swoich obowiązków, ale bardzo chce pomóc swojemu narzeczonemu w rehabilitacji, która potrwa co najmniej sześć miesięcy. Zarówno Victoria jak i Daniel byli bardzo poruszeni wsparciem jakie okazali, przyszłemu księciu, Szwedzi. W tym samym czasie rzecznik dworu królewskiego przekazał słowa Daniela: "czuję się znacznie lepiej niż przed operacją. Wszystko poszło bardzo dobrze i potrzebuję co najmniej sześciu miesięcy, zanim wrócę do formy".

[9910089.jpg]

Podróż na Grenlandię rozpoczęła się 27 maja i trwała do 01 czerwca. Celem Ich podróży było skupienie uwagi na wpływ zmian klimatycznych na Grenlandię i ludzi tam mieszkających. Na pokładzie duńskiego statku patrolowego, Ejnar Mikkelsen, trzech dziedziców skandynawskich tronów obserwowało zmiany w środowisk naturalnym i słuchało wykładów na temat zmian klimatycznych w Arktyce.
Na Ich trasie znalazło się wiele miejsc w tym:

Miasto Sisimiut: Wizyta w centrum energii słonecznej Knud Rasmussen.
Miasto Sarfannguit: rozmowy na temat tego, jak zbudować trwałą wspólnotę w Arktyce.
Miasto Qeqaertarsauaq: Wizyta na Uniwersytecie i zwiedzanie arktycznej stacji badawczej.
Lodowiec Ilulissa : W ciągu zaledwie kilku lat lodowiec cofnął się o 15 km ze względu na na napływające, cieplejsze fiordy wody u podnóża lodowca.
Stacja badawcza Neem na Grenlandii, gdzie Uniwersytet Kopenhaski i jego partnerzy wiercą rdzenie lodowe do głębokości trzech metrów.

Książę Frederik, Crown Princess Victoria i książę Haakon na wyprawę do Grenlandii, którego celem jest doprowadzenie mediów fokus do głównych zmian klimatycznych na półkuli północnej.

Nie długo po podróży Victoria, Frederik i Haakon wydali książkę opisującą Ich pięciodniową podróż. Cała wizyta na Grenlandii została także sfilmowana a późnej przedstawiona w programie “Kongelig Klima”, który możecie obejrzeć tutaj.

[3447786819.jpg]

Zaraz po powrocie do Szwecji, a dokładnie następnego dnia rano, Victoria odwiedziła swojego narzeczonego w szpitalu.

***

Z powodu braku czas aktualizacja dwóch ostatnich postów zostaje przesunięta.


***

450x75-pasjeTworczosc

http://blogroku.pl/2014/kategorie/ksia-lzniczka-victoria,anf,blog.html

Teraz mogę Was już oficjalnie poinformować, że mój blog zakwalifikował się do konkursu na Blog Roku 2014. Poinformuję Was kiedy rozpocznie się głosowanie, liczę na Wasze głosy i z góry za nie dziękuję :)


12 komentarzy

 1. Coś ostatnio często widuję zdjęcia z przeszłości tej trójki. Czy koś wie jakie łączy ich pokrewieństwo?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Victoria i Frederik są bliskimi kuzynami. Babcia Frederika, duńska królowa Ingrid, była szwedzką księżniczką i siostrą, ojca króla Karola XVI Gustawa (czyli prościej babcia Freda i dziadek Vic byli rodzeństwem).

   Od 1814 do 1905 Norwegię łączyła ze Szwecją unia personalna i monarchowie szwedzcy zasiadali równie na tronie norweskim. Jeśli chodzi o więzy krwi, król Olaf V (ojciec obecnie panującego króla Haralda) w 1929 roku ożenił się z księżniczką Martą ze Szwecji. Była ona córką księcia Karola Bernadotte, on z kolei był synem króla Szwecji i Norwegii Oskara II.

   Usuń
  2. Pisałam z pamięci, mam nadzieję, że nic nie pomyliłam :)

   Usuń
  3. Wow, to się nazywa pasja, masz ogromną wiedze godna podziwu :)

   Usuń
  4. Oj tam :) bez przesady, bo w piórka obrosnę xD

   Usuń
  5. :) dziękuję za wyczerpującą odpowiedź

   Usuń
 2. Gratuluję :) Będę na Ciebie głosować na pewno ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Również na Ciebie zagłosuję, to pewne :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Wiadomo cos o ksieznej mary?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzisiaj miała spotkanie w związku ze swoją fundacja. Dzisiaj albo jutro będzie post o tym na blogu o Mary :)

   Usuń
 5. Nooo :) Miło to przeczytać- zaraz zorganizuję sztab głosujących :)
  Pozdrawiam *Aga*

  OdpowiedzUsuń
 6. Ja też gdzieś na komputerze mam zdjęcia z tej wyprawy :)
  Oczywiście zagłosuję!

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w nim zawartych, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu publikacji komentarza.