Wizyta w San Francisco i Dolinie Krzemowej - dzień I + Estelle w Zoo + Madeleine na oficjalnym spotkaniu na Zamku Królewskim

2015/01/20

La famille héritière en Californie - Jour 1

Victoria i Daniel rozpoczęli wczoraj rano (czasu amerykańskiego) obowiązki w związku ze swoją trzy-dniową wizytą w San Francisco i Dolinie Krzemowej.
Z samego rana para odwiedziła siedzibę Runway w budynku Twittera, miejsce to jest przeznaczone na biura nowych firm dopiero rozpoczynających działalność w świecie technologi. Po tym udali  się do Stripe, firmy zajmującej się transakcjami między sklepami internetowymi a klientem.  Następnie przybyli do Tesla Motors w Fremont w pobliżu San Francisco. Firma ta została założona w 2003 roku i produkuje jedynie samochody elektryczne. 

Capture-du2019eu0301cran-2015-01-20-au0300-09-27-25.png

Następnie udali się do iDoc24, firmy high-tech specjalizującej się w opiece medycznej 24 godziny na dobę i podaniu jak najszybszych wyników badań dzięki drodze elektronicznej. 

Estelle à l'Église suédoise de San Francisco

Nasza Estelle również odbyła jedno wyjście, razem ze swoją nianią Adeline i Barbro Osher, Konsulem Generalnym Szwecji w San Francisco. Księżniczka zjadła z paniami lunch, na który składały się naleśniki i pepparkakor, oraz udała się do Zoo w San Francisco. Jak twierdzi pani konsul, Estelle jest "niesamowicie mądra". Jak kontynuuje " to było wspaniałe doświadczenie, ponieważ jest niesamowicie inteligenta, zabawna i humorystyczna, co mogę powiedzieć o dwu, niespełna trzy letnim dziecku ? Bardzo imponujące! Ściskała dłonie i mówiła "dziękuję, "cześć", i "dziękuję", to jest na prawdę dobre dla nowej generacji". Jak mówi, na prośbę Estelle założyła różową sukienkę i buty. Dziewczynka nie wymawia jeszcze "r" i zamiast mówić "rosa" mówiła "josa"  Poza tym warto wspomnieć, że Estelle bardzo dobrze mówi po angielsku !!

Z-hn0gGQH2s.jpg

Wieczorem z kolei Victoria i Daniel przybyli do The Computer History Museum W Mountain View, gdzie spotkali się ze skandynawskimi przedsiębiorcami i obywatelami przebywającymi w Kalifornii. Spotkanie to zostało zorganizowane przez Nordic Innovation House, zarządzany przez kraje skandynawskie. 

BbuoaW66RF0.jpg

Jak widzimy, Victoria po raz drugi miała na sobie białą sukienkę LK.Bennett.

***Dzisiaj księżniczka Madeleine odbyła swoje pierwsze w tym roku, oficjalne spotkanie. Na zamku Królewskim przyjęła Sekretarz Generalną My Big Day, Helene Benno. Jak z pewnością pamiętacie Madde patronuje tej fundacji.  

8 komentarzy

 1. Mam nadzieję, że pojawi się więcej zdjęć, z tego co widzę Vic miała na sobie spódnice skórzana, albo skoropodobną, bardzo fajnie wyglądała wieczorem. Super ze angażują Estelle, pewnie fajnie spędziła czas, szkoda tylko że nie ma zdjęć, poza tym fajnie reż zobaczyć Madde świetnie wygląda

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wiktoria była w spodniach

   Usuń
  2. To była spódniczka na pierwszym zdjęciu widać :)

   Usuń
 2. Świetnie, że podczas tej podróży możemy oglądać Estelle. Dobrze, że od małego przyzwyczaja się do królewskich obowiązków.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja też się cieszę że Estelle jest z nimi :)
  Fajna ta biała sukienka, choć do tej pory jakoś nie byłam do niej przekonana.

  OdpowiedzUsuń
 4. Dobry pomysł z zabraniem Estelle, to dobrze jej zrobi. Od małego jest przygotowywana do swojej roli i to wyjdzie jej tylko an dobre. Lepiej teraz, niż potem miałaby płakać na widok fotoreporterów czy uciekać przed ludźmi. A tak podaje rączkę, wita się, coś jak na tej inauguracji szlaku bajki.

  Stylizacja z tą bluzką w geometryczny wzór - podobno od Victorii Beckham, podoba mi się najbardziej.

  OdpowiedzUsuń
 5. Podoba mi się wieczorna stylizacja Victorii. Świetna sukienka, niby zwyczajna, a ma w sobie coś. Estelle słodko wygląda w kwiatuszkach.:)
  Gdybym nie wiedziała to po tym zdjęciu nie domyśliłabym się, że Madeleine jest w ciąży. Świetnie maskuje tym strojem brzuszek.

  OdpowiedzUsuń
 6. Katarzyna Marcja Mac21 stycznia 2015 12:08

  Viktoria jak zwykle promienna i elegancka

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w nim zawartych, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu publikacji komentarza.