Długa droga do domu... - Madeleine, Chris i Leonore zostają w Szwecji

2015/02/06

exprssen.se

Wczoraj popołudniu dwór królewski poinformował, że księżniczka Madeleine i Jej rodzina zostają w Szwecji na stałe. Jak czytamy w oświadczeniu rodzina ma teraz swój dom w Sztokholmie. Oznacza to tym samym, że Madeleine urodzi swoje drugie dziecko w Szwecji.


kungahuset.se

Gdy w kwietniu 2010 roku dwór oficjalnie ogłosił, że Madeleine i Jej ówczesny narzeczony Jonas Bergstrom, postanowili się rozstać, księżniczka uciekła do Nowego Jorku. Szybko za klimatyzowała się w USA i pokochała pracę w Childhood Foundation. Znalazła także wielu przyjaciół, w tym bankiera Christopher'a O'Neilla, któremu spodobała się od samego początku.

princesseslives.blogspot.com

Spotkaliśmy się przez wspólnych znajomych. Dla mnie to zaczęło się od wielkiej przyjaźni. Mamy to samo poczucie humoru i dużo zabawy razem. Christopher otworzył moje serce i jest moją bratnią duszą.

photos.famousfix.com

Od samego początku, od razu poczułem coś specjalnego do Madeleine.


Najpierw przez kilka miesięcy para przyjaźniła się. Jednak już w 2011 roku prasa zwierzyła nowego chłopaka księżniczki. Dziennikarze dostrzegli ich kilka razy na Manhattanie, a sąsiedzi Chris'a widywali księżniczkę niemal regularnie, gdy ta opuszczała mieszkanie swojego przyjaciela, w kamienicy East Village.

dn.se

Niedługo późnej pewien hiszpański turysta spotkał parę w Central Park Boathouse i na swoim telefonie nagrał przełomowy filmik, który stał się hitem w ojczyźnie księżniczki. Widać na nim jak Madde z czułością pociera ramię Christopher'a.

realeza.foros.ws

 Przyjaciele finansisty zgodnie stwierdzili "On jest zawsze szczęśliwy, gdy ona jest z nim". 5 czerwca 2011 roku księżniczka reprezentowała Szwecję na otwarciu New Sweden Gallery, w Muzeum Historii Szwedzkiego-amerykańskiej w Filadelfii, w stanie Pensylwania.

svenskdam.se

Niedługo późnej razem z Chris'em zamieszkała w jednym mieszkaniu. Kilka dni późnej para przyleciała do Szwecji na krótkie wakacje. 
W maju 2012 roku Christopher pojawił się na chrzcinach księżniczki Estelle, wtedy już cała Szwecja była pewna, że para królewska zaakceptowała nowego przyjaciela córki. Królowa Silvia przerwała milczenie stwierdzając, że Chris jest "marzeniem każdej teściowej".

bloggar.aftonbladet.se

Po krótkim pobycie w Szwecji para wróciła do swojego normalnego życia w Nowym Jorku.

tumblr

25 października 2012 r. szwedzki dwór ogłosił zaręczyny Madeleine i Christophera. Ślub pary 8 czerwca odbył się w Sztokholmie. Christopher nie przyjął tytułu książęcego, gdyż jak powiedział, chce kontynuować swoją pracę w USA.

guardianlv.com

W 2013 roku para przeprowadziła się do nowego apartamentu na Manhattanie. Nie długo późnej dwór ogłosił, że księżniczka spodziewa się pierwszego dziecka. Para zgodnie stwierdziła, że dziewczynka przyjdzie na świat w Ameryce.

club.osinka.ru

Trzy miesiąca po narodzinach mała księżniczka odbyła swoją pierwszą podróż do Szwecji, gdzie miały miejsce jej chrzciny. Gdy rodzice dziewczynki postanowili, że będzie ona nosiła tytuł, zobowiązali się, że będzie obywatelem Szwecji, będzie mówiła w tym języku, uczęszczała do szwedzkiej szkoły i zda szwedzką maturę. Przeprowadzka pary do Europy była więc przesądzona, jednak nikt nie spodziewał się, że nastąpi tak szybko.

svt

Gdy w lecie ubiegłego roku rodzina spędzała wakacje w Europie ze swoim rodzinami, oboje byli przekonani, że potrzebują rodziny i chcą być z nią bliżej. W wywiadzie Chris przyznał, że tęsknią za bliskimi i za jakiś czas przeniosą się do Europy. W tym momencie padł na myśl Londyn, gdzie Christopher mógłby kontynuować swoją karierę. W grudniu rodzina ponownie przybyła do Szwecji. Para wzięła udział we wręczeniu Nagród Nobla. Jednak gdy niespełna miesiąc późnej do oficjalnej informacji podano, że Madeleine i Jej rodzina nie wraca już do Nowego Jorku, nikt nie krył swojego zaskoczenia.

facebook

Kilka tygodni późnej niemiecki magazyn Bunte opublikował artykuł, w którym podał, że Chris jest winny ponad 250 tys. dolarów urzędowi skarbowemu. Dwór zabrał głos w tej sprawie i zdecydowanie zaprzeczył sensacyjnym doniesieniom. Bunte pozwolił sobie nawet na stwierdzenie, że Chris nie jest tak bogaty jak się powszechnie uważa. Na jego wysoką pozycję i tak dobre postrzeganie opinii publicznej, miały zapracować znajomości i obracanie się w odpowiednich kręgach, wśród najlepszych i najbogatszych Ameryki. Nie długo po oficjalnym oświadczeniu sam Chris zabrał głos w tej sprawie. Cała sprawa poniekąd okazała się prawdą. Nowojorski urząd skarbowy oskarżył Christopher'a a także jego żonę, współwłaścicielkę mieszkania, ponieważ nie płacili podatków za swój apartament od momentu jego wynajęcia. Dług urósł do sumy 250 tysięcy dolarów. Jak powiedział Chris, opóźnienie w płaceniu podatków było spowodowane podszywaniem się kogoś pod niego. Wszystko zaczęło się w lutym 2014 roku, a pewna osoba podała się za Christopher'a co najmniej 14 razy.Z najnowszych doniesień dworu królewskiego wynika, że rodzina zostaje w Szwecji, przynajmniej do narodzin drugiego dziecka. Na początku tygodnia Christopher towarzyszył żonie podczas wizyty w Gavle. Jak powiedział, zachwycił się Szwecją i cieszy się, że mógł poznać nowy zakątek ojczyzny żony. Przyznał także, że uczy się szwedzkiego, nie jest to dla niego łatwe, ale czuje się już coraz pewniej.

***

facebook
Przypominam o głosowaniu na Blog Roku :) SMS kosztuje 1.23 zł, a dochody z głosowania zostaną przekazane na rzecz fundacji Dzieci Niczyje. SMS-y można wysyłać do godziny 12.00, 10 lutego. Jeszcze raz bardzo Wam dziękuję, za już oddane głosy, a tych, który tego jeszcze nie zrobili zachęcam do wysłania SMSa. Każdy oddany głos bardzo, bardzo mnie ucieszy i pomoże potrzebującym dzieciom. Przy okazji, wreszcie będę mogła dowiedzieć się ilu mam wiernych czytelników :)

Król Szwecji ...

14 komentarzy

 1. Świetny post przeczytałam jednym tchem, Madeleine i Chris tworzą świetną parę i nie moge sie doczekac narodzin ich drugiego dziecka

  OdpowiedzUsuń
 2. wspaniałe wiadomości, ciekawe ja dlugo będzie sie uczył szwedzkiego :P

  OdpowiedzUsuń
 3. Wysłałam nawet 3 sms:D Korba

  OdpowiedzUsuń
 4. Mam nadzieję, że zostaną w Szwecji na stałe, nie tylko do narodzin dziecka :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja też, stęskniłam się za Madde, jak myślicie będzie chłopczyk czy dziewczynka ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Myślę, że dziewczynka, ale bardzo cieszyłabym się z chłopca :)

   Usuń
  2. A mi się wydaje,że chłopczyk.... :) Jest już księżniczka to czas na księcia :)

   Usuń
  3. Mi się wydaje że tym razem urodzi się mały książę

   Usuń
 6. Czyli sprawa się wyjaśniła na korzyść Chrisa? Ciekawe czy będzie prowadził interesy ze Szewcji czy będzie podróżował do Londynu chociażby.

  OdpowiedzUsuń
 7. Mam nadzieję, że będziemy częściej widywać tą parę. Lubię patrzeć na ich szczęście i radość życia...:)

  OdpowiedzUsuń
 8. Lubię ich bardzo, bo są tacy naturalni :))

  OdpowiedzUsuń
 9. Z przyjemnością oddałam swój głos na Twój blog:)Bardzo się cieszę,że Madeleine wraz z rodziną powrócili do Szwecji i mam nadzieję,że będziemy częściej ich widywać:)

  OdpowiedzUsuń
 10. Piękna jest ta sukienka Victorii, będzie to pewnie jedna z moich ulubionych stylizacji w jej wykonaniu

  OdpowiedzUsuń
 11. Melduję że oddałam głos na Twoj Blog :) Rozbroiłaś mnie tym zdjęciem Króla na końcu. Jak zwykle super się czyta. Bardzo się cieszę że Madde bedzie w Szwecji, będziemy ją częściej widywać :) i mam nadzieje że w końcu usłyszymy wieść że Vic też spodziewa się małego księcia :) Pozdr. *Aga*

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w nim zawartych, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu publikacji komentarza.