Madeleine i Chris w gminie Gavle

2015/02/02


Dzisiejszy dzień księżniczka Madeleine i Jej mąż, Christopher O'Neill spędzają w gminie Gavle. W samo południe para przybyła do pobliskiego zamku na lunch.
Wśród zaproszonych znaleźli się także rodzice księcia Daniela, Eva i Olle Westling, któeych para bardzo serdecznie objęła podczas powitania.


 Dla Chrisa jest to wspaniała okazja do zobaczenia nowych miejsc. Już przed ślubem powiedział, że chce odkryć nowe zakątki ojczyzny swojej żony, jak przyznał, dotąd był tylko w Sztokholmie i Olandii, dzisiaj po raz pierwszy odwiedza Gavle.  Księżniczka Madeleine była tam po raz ostatni w 2007 roku. Victoria i Daniel odwiedzili gminę w 2011 roku podczas trzydniowej wizyty w Ockelbo i Gavle.Księżniczka ma na sobie nową biało-czarną bluzkę podkreślając ciążowy brzuszek i czarne spodnie.Zaraz po lunchu para rozpoczęła oficjalne spotkania. Najpierw udali się do firmy GIS ESRI w Parku Technologicznym oraz następnie, w Parku Rekreacyjnym, odwiedzą Helges i Andersberg.

fE_kkB0TsYQ.jpg

Skrót GIS oznacza Systemów Informacji Geograficznej i sposób pracy z informacjami przywiązanymi do poszczególnych lokalizacji. Dwa z najbardziej znanych portali tworzonych przez GIS to Google Maps i Google Earth. GIS jest podstawą dla wszystkich aplikacji, które korzystają z lokalizacji w jakikolwiek sposób - zarówno w sieci w telefonie.
Następnie para udała się do Helges gdzie czekało na nich wielu ludzi, chcących poznać księżniczkę i Jej męża.

Księżniczka zapraszamy do centrum rekreacji Helgi. Zdjęcie: David Sica / Stella Zdjęcia

Helgse to centrum rekreacyjne, otwarte dla wszystkich. Ma on szeroki zakres działań i wiele atrakcji, takich jak piłka nożna, taniec, siłownia, kawiarnia językowa i można tam także znaleźć małe studio do nagrywania muzyki i piosenek.

fVk2doDybrk.jpg

Dzisiejsza wizyta okazała się sporym sukcesem. Dopiero w ostatniej chwili podano informację na temat obecności Chrisa O'Neilla. Szybko pojawiły się plotki na temat presji dworu wywartej na męża księżniczki. W ostatnim czasie Christopher i Madeleine spotkali się z falą krytyki w związku z ujawnieniem informacji na temat długów O'Neilla. Jak szybko się okazało podatki zostały już uregulowane, a opóźnienie miało związek z trzynastokrotnym podszywaniem się innych osób pod męża księżniczki.


Jak powiedział Chris: To było fantastyczne pracować z żoną dzisiaj, i te co dzieci robią jest niesamowite. Nigdy w moim życiu nie widziałem tak wielu talentów zebranych w jednym miejscu! Mój szwedzki poprawia się powoli, ale jestem coraz pewniejszy." Christopher przyznał także, że bardzo cieszy się na ponowne zostanie tatą. 

arbetarbladet.se, mtv.fi, fcebook, kungahuset.se, vk.se

17 komentarzy

 1. Dobrze, ze Chris towarzyszy Madde, szczególnie po tym małym skandalu

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. o co chodzi z tym skandalem?

   Usuń
  2. Pisałam o tym tutaj

   http://ksiezniczka-victoria.blogspot.com/2015/01/jakiego-czonka-srk-lubicie-najbardziej.html?m=0

   więcej informacji pojawi się na blogu późnej, po zakończeniu wizyty pary w Galerii, gdy będą już zdjęcia z całego dnia i informacje na temat wizyty

   Usuń
 2. Nareszcie będzie masa zdjęć Madeleine, bardzo sie ciesze, wyglada wspaniale, fajnie, ze zaproszono rodziców Daniela ;D

  OdpowiedzUsuń
 3. Jejku jak Madeleine pięknie wygląda! Bardzo podoba mi się jej strój... i w sumie fajnie że zaproszono rodziców Daniela ;) /Lena

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, zresztą nie mieli zbyt daleko :) już kilka razy zapraszano ich na oficjalne spotkania z rodziną królewską podczas różnych oficjalnych wizyt. Po raz ostatni w zeszłym roku (oczywiście tak oficjalnie) spotkali spotkali się z parą królewską, gdy ta odbywała wizytę niedaleko ich miejsca zamieszkania :)

   Usuń
 4. Podoba mi się strój Maddie, fajnie że zaproszono tam też rodziców Daniela :)
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 5. ciekawe czy Madeleine będzie miała więcej takich spotkań w tym roku? OBY! :) rozumiem, że ciąża ale Szwedzi wydaje mi się, że mają dośc tego, że Maddie tak rzadko się udziela...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. cd. w sensie takim, że nie reprezentuje tak rodziny krolewskiej jak choćby inni czlonkowie rodziny krolewskiej, a pieniądze dostaje...

   Usuń
  2. Dwór oficjalnie poinformował w zeszłym miesiącu, że Madeleine będzie miała w tym roku więcej oficjalnych spotkań i wyjść :)

   Usuń
  3. Fajnie :) Miło czytać i oglądać zdjęcia ich razem :)

   Usuń
  4. Super, może już niedługo przeprowadzą się jednak do Szwecji

   Usuń
 6. Chris zawsze wygląda świetnie i tak stylowo. Czasem lepiej niż Daniel.

  OdpowiedzUsuń
 7. Madeleine pięknie wygląda-jak zawsze zresztą. Czyżby druga córeczka?:)

  OdpowiedzUsuń
 8. Podoba mi się stylizacja Madeleine,bardzo elegancko wygląda a równocześnie swobodnie:)

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w nim zawartych, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu publikacji komentarza.