Para książęca w Korei Południowej - dzień III

2015/03/25


Victoria i Daniel rozpoczęli rano trzeci i ostatni dzień swojej wizyty w Korei Południowej. Dzień okazał się bardzo intensywny dla pary książęcej, która odbyła dzisiaj wiele spotkań. Z samego rana Victoria i Daniel przybyli do Hankuk University of Foreign Studies, gdzie spotkali się z nauczycielami i uczniami z wydziału języków skandynawskich.

instagram
 Następnie udali się do Narodowego Centrum Rehabilitacji.Współpracuje ono nad rozwijaniem ułatwień dla osób niepełnosprawnych. Centrum Rehabilitacji wprowadziło samochód przystosowany dla osób niepełnosprawnych. Księżniczka Victoria wypróbowała nawet permobil, wózek inwalidzki na zasilanie, pomimo dopingu męża i pomocy personelu księżniczka nie mogła poradzić sobie z jazdą na wózku. Para obejrzała także Lower Limb Rehabilitation Robots, symulator jazdy samochodem dla osób niepełnosprawnych (osoba niepełnosprawna "porusza" się w nim ulicami Seulu w różnych warunkach atmosferycznych) i Driving Practice Field, samochód dla niepełnosprawnych. Książę miał także okazję wypróbować symulator jazdy samochodem. Victoria zażartowała, że czuła się nieco niepewnie jako pasażer, "podróżując ulicami Seulu".   


Para miała także okazję spotkać się z dziećmi z porażeniem mózgowym. W rozmowie z jedną z matek, księżniczka powiedziała mam trzyletnią córkę, bardzo mi jej brakuje

astridlindgrenmemorialaward.wordpress.com

Po tym para książęca udała się do Biblioteki Narodowej dla Dzieci i Młodzieży. Para zainaugurowała tam wystawę  ”Swedish Children's Book and Astrid Lindgren Memorial" i spotkała Kim In-chul, dyrektora Hankuk University of Foreign Studies.
astridlindgrenmemorialaward.wordpress.com

Celem wystawy jest umożliwienie koreańskim dzieciom poznania szwedzkiej literatury dziecięcej. Wystawa obejmuje fotograficzną biografię Astrid Lindgren, jej najsłynniejsze opowieści i przedstawia laureatów nagród Astrid Lindgren Memorial Award. Nie zabrakło także miejsca na kącik zabaw i czytelnię dla dzieci.

astridlindgrenmemorialaward.wordpress.com
Nie długo późnej Victoria i Daniel byli już w War Museum w Seulu, gdzie Następczyni Tronu otrzymała medal. Z kolei wieczorem udali się na kolację oficjalnie wieńczącą trzydniową podróż. 

V
svenskdam

Victoria miała na sobie bluzkę Malene Birger. 


Dzisiejsza stylizacja Victorii jest zdecydowanie moją ulubioną z wizyty w Korei Południowej!! Vic wyglądała fenomenalnie w nowej granatowej sukience i znanym nam już płaszczyku w paski od Gant. Do tego dobrała pasujące szpilki Yves Saint Laurent i białą torebkę od Ralph'a Lauren'a.  

16 komentarzy

 1. Moja chyba tez, świetnie wygląda!! :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Masz rację, to jest najlepsza stylizacja z tej podróży :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Wspaniałe stylizacje :) ta granatowa jest zdecydowanie moją ulubioną :)

  OdpowiedzUsuń
 4. fajne stylizacje z szykiem,klasa,perfekcyjnie..nie to co stylizacja Kate
  dla mnie Victoria jest ikona stylu !

  OdpowiedzUsuń
 5. Wspaniale, uwielbiam Vic, dzisiaj na prawdę wyglądała idealnie

  OdpowiedzUsuń
 6. Zdecydowanie najlepsza stylizacja

  OdpowiedzUsuń
 7. Zdecydowanie najlepsza stylizacja - granatowa sukienka, podczas całej podróży i podejrzewam, że w tym miesiącu będą w ankiecie głosowała właśnie na nią. Niestety stylizacja a la lata 20/30 z wieczoru to dramat... istny worek... :/

  OdpowiedzUsuń
 8. Mam nadzieję, że jeszcze dzisiaj pojawi się podsumowanie podróży o którym rozmawiałyśmy :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Będzie za małą godzinkę :)

   Usuń
  2. W formie o jaką prosilysmy? :)

   Usuń
  3. Mam nadzieje, że tak :) będzie zestawienie wszystkich stylizacji w formie kolażu, a późnej podział na trzy dni (również kolaże) i dokładne informacje o tym co Victoria nosiła każdego dnia (włącznie z kolażami pokazującymi zidentyfikowane części garderoby Victorii ze stron producentów i sklepów)

   Usuń
  4. Czyli tak ja prosiłam, a nawet lepiej!! Dziękuję :* czekam z niecierpliwością na post!!

   Usuń
  5. Mam nadzieję, że się spodoba :)

   Usuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w nim zawartych, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu publikacji komentarza.