Przyszła rola Sofii Helqvist

2015/03/27


W dniu zaręczyn księcia Carla Philipa i Sofii Hellqvist dwór ogłosił, że przyszła żona księcia otrzyma po ślubie tytuł Jej Królewskiej Wysokości, księżnej Varmland. Z najnowszych informacji wynika, że król postanowił przyznać swojej przyszłej synowej ten tytuł w uznaniu Jej wieloletniej działalności charytatywnej i pracy z Project Playground.

Sofia2

W roku 2010, Sofia Hellqvist i jej przyjaciółka Frida Vesterberg otworzyły Project Playground, który ma na celu niesienie pomocy dzieciom w Afryce Południowej. Fundacja stworzyła miejsca w który dzieci mogą uczestniczyć w zajęciach pozalekcyjnych i spędzać aktywnie czas po szkole. Przyjaciółki wraz z Liną Hellqvist (siostrą Sofii) regularnie odwiedzają RPA. Jak wiadomo Sofia spędzała tam dotąd kilka miesięcy w roku. 


Sofia nie ukrywała, że po ślubie nadal chce pracować dla założonej z przyjaciółką organizacji. Nawet w tym roku, pomimo nabierających tempa przygotowań ślubnych spędziła kilka tygodni w RPA. Jak powiedziała podczas wrześniowej konferencji prasowej Project Playground nie zamierza skończyć z pracą dla fundacji i nadal będzie odwiedzać RPA. 


Nikt jednak nie przypuszczał, że Sofia zrezygnuje ze stanowiska Sekretarza Generalnego projektu Jak podano w oficjalnym oświadczeniu, od 26 marca przyszła księżna jest jedynie honorowym prezesem Project Playground (podobnie jak Carl Philip) i nadal zasiada w zarządzie fundacji. 


Odtąd będzie pełniła w organizacji podobną funkcję, co jej przyszły mąż, jednak możemy spodziewać się, że w przeciwieństwie do niego często będzie odwiedzać RPA. Powyżej najnowsze zdjęcia pary, udostępnione przez Project Playground. 


Jest to pierwszy kro Sofii w drodze do zostania księżną. Jak wiadomo, książę Daniel przed ślubem z Następczynią Tronu zrezygnował z pracy i oddał swoje udziały w stworzonej z przyjacielem popularnej sieci siłowni. Z kolei mąż księżniczki Madeleine, Christopher O'Neill po ślubie nadal chciał kontynuować swoją pracę, dlatego też nie otrzymał tytułu książęcego. Krok ten w tym przypadku wydaje się jak najbardziej zrozumiały i przemyślany.


Również wczoraj, szwedzki expressen podał bardzo ciekawe informacje. Wraz z początkiem wiosny Sofia rozpocznie prawdziwe królewskie "szkolenie" na Zamku Królewskim. Od marca do czerwca, pod okiem pary królewskiej i personelu dworu, będzie przygotowywała się do objęcia królewskich obowiązków po ślubie. Zgodnie z tymi informacjami już nie długo Sofia otrzyma swoje biuro na Zamku Królewskim, gdzie, tak jak członkowie rodziny królewskiej, będzie miała swoje miejsce pracy i spędzała niemal całe dnie. Jak dotąd te informacje nie zostały potwierdzone przez dwór królewski, ale wydają się jak najbardziej prawdopodobne. 


W związku z tymi informacjami post o tym, kto pomógł Sofii w przeobrażeniu się w przyszłą księżną zostaje przesunięty na przyszły tydzień. 

16 komentarzy

 1. Myślę, że ocenianie Sofii przez pryzmat jej przeszłości jest co najmniej niedorzeczne. Jasne każdy popełnia błędy ale sztuką jest przyznać się i żałować. Cieszę się, że Carl Philip znalazł miłość swojego życia a Sofii życzę dużo wiary w to co robi oraz pasji tworzenia wielu dobrych rzeczy dla najbardziej potrzebujących. :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Dobrze, że Sofia uczy się do nowej roli, myślę, że to dobrze, że nie będzie już w pełni pracować dla projektu, będzie mogła się zająć obowiązkami księżnej

  OdpowiedzUsuń
 3. Myślę, że ten jej projekt to naprawdę coś wartościowego i widać, że ktoś to docenił. Oby nie zrezygnowała z tego na dobre. Może się okazać, że Sofia będzie świetną księżną i razem z Królową i Maddie (choć mam wrażenie, że Maddie nie przepada za wybranka brata) mogą świetnie się uzupełniać w pracy charytatywnej.
  Pomijam przeszłość Sofii, bo pracuje na siebie i zmienia wizerunek... porównam ją do Kate. Niestety o Kate nie mogę nic dobrego powiedzieć, nic nie robiła przed ślubem oficjalnie, sama z siebie nie pomagała ludziom, dzieciom... choć mogła. Nic tylko czekanie na zaręczyny.

  OdpowiedzUsuń
 4. Myślę, że Sofia będzie wspaniałą księżną!! :) bardzo ją polubilam i z niecierpliwością czekam na ślub

  OdpowiedzUsuń
 5. Mnie Sofia nie przekonuje,od samego początku zależało jej na zdobyciu tytułu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. E tam i dlatego się w nim zakochała a on w niej? Widać nie znasz życia drogie dziecko, niestety w życiu wszystko jest możliwe

   Usuń
  2. To nie jest średniowiecze, chyba Karol poznał by się na niej gdyby miała nieszczere intencje i nie spędził by z nią sześciu lat przed zareczynami, znają się bardzo dobrze, ( mieszkają ze sobą przebywają razem niemal 24 godziny na dobę a to robi swoje) zresztą Karol nie oświadczył by się jej gdyby miał jakieś wątpliwości czy po prostu jej nie kochał. Sofia wywarła na niego ogromny wpływ, zmienił się na lepsze. Niestety jak widać, nie interesujesz się Szwedzką Rodziną Królewską od dawna, ja od ponad 10 i widzę jak Karol zmienił się za jej sprawą, zawsze był nie śmiały, teraz, jest inaczej, szczególnie w towarzystwie Sofii, kiedy jest przy niej od razu widać, że czuje się pewniej. Poza tym to były dwie sesje 10 lat temu, a prasa to wszystko jeszcze nakręciła. Takie stwierdzenie, że chodzi jej o tytuł jest po prostu głupie, to nie jest średniowiecze a Karol nie jest idiotą i chyba wie co robi, i zna swoją przyszłą żonę. Rodzina królewska musiała ją dobrze poznać i sprawdzić przed wpuszczeniem do rodziny.

   Usuń
  3. Dokładnie, zgadzam się w 100%. W tych czasach członkowie rodzin królewskich biorą ślub z miłości.

   Usuń
  4. oj tam ja 11 lat juz mam chlopaka i sie ze mna nie zareczyl, Sofie strasznie szybko dostala pierscionek az za szybko eh Nie badzcie dzieciakimi i troche sie zastanowcie zanim cos napiszecie. Ja wiem,ze gimnazjum itd i inne klimaty ale zycie to zycie i nie jest to taka dziecinada i glupota jak myslicie.

   Usuń
  5. To jest normalna para, po 6 lata związku się zaręczyli, normalny bieg czasu i rzeczy, Karol ma 35 lat, Sofia 30, najwyższy czas, skoro jak wiadomo chcą mieć dzieci. 6 lat to nie szybko, to raczej ty długo czekasz na swój pierścionek. Ja zareczyłam się po dwóch latach związku, a ślub wzięłam w lipcu 2010 roku, jak widać można, 6 lat to szmat czasu

   Dla nie których sześć lat to dużo,dla innych mało, jak widać Karol i Sofia byli gotowi na tak ważny krok i chcą założyć rodzinę. A tobie współczuję, skoro masz takiego niezdecydowanego faceta, no chyba, że nie chcecie mieć nigdy dzieci i założyć rodziny.

   Nie którzy są gotowi na ślub po roku znajomości, inni po 20 latach nie będą, niestety takie jest życie.

   Usuń
  6. Mieszkam na wsi i znam przypadki że znajomi mają po 18 lat i już są zaręczeni. /Lena

   Usuń
 6. Do Anonimowy28 marca 2015 13:48 --> zanim napiszesz coś o gimbazie to się zastanów, bo z tego co wiem tą sporo komentujących już studiuje albo już te studia skończyła to po pierwsze.
  Nie znamy życia? A Ty je znasz? Współczuje faceta, który potrzebuje ponad 10 lat żeby Ci się oświadczyć i wziąć ślub czy po prostu oświadczyć. We wszystkim taki zdecydowany? Nie masz się czym chwalić. I radzę zastanowić się nad priorytetami, bo konkubina to w razie nagłych wypadków nie ma nic do powiedzenia jeśli chodzi o sprawy prawne, finansowe itp.
  Co do Sofii i Carla to 6 lat to nie jest mało. Można po 6 latach się pobrać, albo nawet po dwóch, a można i po tych 6 latach się rozstać i poznać kogoś innego i po krótkim czasie wyjść za mąż. Także nie ma reguły.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak bylo u bylej carla Emmy, wyszla za maz i ma 2 dzieci, o ile sie nie myle a byli razem chyba 10 lat

   Usuń
  2. Podobnie przecież było u Madeleine i Chrisa. Nie byli ze sobą długo a teraz wyglądają na naprawdę szczęśliwych choć Chris wygląda czasem na gbura ;)

   Usuń
  3. Tak się teraz bardzo często zdarza. Przyjaciółce mojej mamy chłopak oświadczył się po 7 latach związku, po czym rozstali się na dwa tygodnie przed ślubem i jakiś niecały rok później przychodzi do nas i mówi, że wychodzi za mąż. Ja się spytałam czy za tego samego, a ona mi, że za innego, z którym zaczęła chodzić 3 miesiące wcześniej. Dzisiaj, po 4 latach od zerwania z poprzednim narzeczonym, ma bardzo fajnego męża i dwójkę dzieci.

   Usuń
 7. Sofia i Carl pięknie razem wyglądają! <3

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w nim zawartych, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu publikacji komentarza.