Uroczyste obchody imienin księżniczki Victorii

2015/03/12

expressen

Dzisiaj księżniczka Victoria po raz 36 świętuje swoje imieniny. Następczyni Tronu tradycyjnie pojawiła się na dziedzińcu Zamku Królewskiego aby obejrzeć uroczystą zmianę warty, specjalny koncert królewskiej orkiestry i odebrać gratulacje od zebranych na dziedzińcu Szwedów.


expressen

Wszyscy z niecierpliwością czekali na pojawienie się Victorii i zastanawiali, kto będzie Jej towarzyszył w tym roku. Pomimo spekulacji o obecności męża i córeczki dwór nie uwzględnił Ich obecności w agendzie królewskiej. Wszyscy byli pewni,  że tak jak w ubiegłym roku rodzina książęca postanowiła zrobić niespodziankę zebranym i z nadzieją czekali na pojawienie się trójki na dziedzińcu królewskim. Niestety w tym roku zabrakło księcia Daniela.


Księżniczka od lat oficjalnie świętuje swoje imieniny w Sztokholmie, co nie którzy traktują to jako rekompensatę obchodzenia urodzin Victorii na Olandii.

kolaż można powiększyć

W ostatnich latach obchody te miały spore znaczenie, w 2009 roku po raz pierwszy Następczyni Tronu towarzyszył narzeczony, a w ubiegłym roku także córeczka. Jak przyznała rzeczniczka dworu, nikt nie planował zaangażowania małej księżniczki w obchody imienin Jej mamy. To sama dziewczynka była zainteresowana tą uroczystością i chciała w niej uczestniczyć.

expressen

Punktualnie o 12.00 w towarzystwie córeczki i akompaniamencie orkiestry królewskiej, Następczyni Tronu pojawiła się na dziedzińcu zamkowym.Oficjalna uroczystość rozpoczęła się od odegrania marszu Victorii (który pierwszy raz można było usłyszeć w dniu 18 urodzin księżniczki), a następnie wykonania przez orkiestrę przeboju ABBA, Does Your Mother Know. Niemal co roku podczas występów z okazji imienin księżniczki możemy usłyszeć znane utwory tego szwedzkiego zespołu, dla mnie osobiście jest to zawsze ulubiony moment uroczystości, każdy kto mnie zna wie, że kocham ten zespół :)Księżniczka pojawiła się w dobrze Nam już znanym fioletowym płaszczyku od Prady, również Estelle miała na sobie nowy płaszczyk od Liczy  pasujący kolorystycznie do noszonego przez mamę.Zaraz po zakończeniu krótkiego koncertu Estelle dołączyła do personelu królewskiego,przede wszystkim australijskiej niani, a Victoria udała się do zebranych aby odebrać prezenty i życzenia.

expressen

Następnie Victoria i Estelle spotkały się z gwardią królewską. Następczyni Tronu odebrała życzenia, a Jej córeczka w prezencie otrzymała konia na biegunach i drewniany miecz.


***

Po kilku bardzo pracowitych tygodniach para królewska postanowiła wypocząć na nartach w Szwajcarii. Niestety wczoraj po południu doszło do wypadku. Królowa Silvia złamała kość prawego ramienia na stoku narciarskim. Jak informuje rzeczniczka dworu królewskiego, królowa czuje się dobrze, ale musi odpoczywać i oszczędzać ramię.

20 komentarzy

 1. Chce byc jak mama i tez ma fioletowy plaszczyk :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Estelle <3 jaka ona już duża i śliczna:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Słodko, bardzo ładne zdjęcia :) Mam nadzieję, że pojawi się więcej.

  OdpowiedzUsuń
 4. chyba największe zainteresowanie wywołała Estelle podczas całej uroczystości ;) śliczna jest.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Masz rację, jak zawsze była wszystkim bardzo podekscytowana i chciała wszystkim uscisnac dłoń, np. przedstawicielom gwardii, którzy składali Victorii oficjalne życzenia. To było takie urocze, kiedy małą już uscisnac ich dłonie wyglądała na taką dumną :)

   Usuń
 5. Fantastyczne zdjęcia. Ciekawe co z Danielem... może znowu chory? Kurcze żeby to nie było coś z nerkami :/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Victoria powiedziała, że "niestety Daniel miał inne ważne zajęcia, ale ma dzisiaj wsparcie w Estelle" :)

   Usuń
  2. Hmm... a co może być ważniejszego od imienin żony? Stawiam nadal na zdrowie... :/

   Usuń
 6. o jak ja bym chciała, żeby Estelle miała rodzeństwo..

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja tez ;)
   Mysle, ze Victoria tez by chciala miec drugie dziecko, ale moze jeszcze nie ten moment albo cos ,,nie wychodzi" :(

   Usuń
  2. Myślę dokładnie tak samo, ale skoro udało się z Estelle to z drugim dzieckiem też się uda, coś mam przeczucie że uda się pod koniec tego roku.

   Usuń
  3. Victoria w tym roku będzie świętowała 38 urodziny, wiec mają jeszcze trochę czasu :)

   Usuń
 7. Miałam nadzieję, że Victoria wybierze jakiś nowy płaszczyk, ale z Estelle tworzą taki uroczy duet <3

  OdpowiedzUsuń
 8. w gali piszą o księżniczce Alexandrze z Monako. /lena

  OdpowiedzUsuń
 9. Tylko współczuć królowej, Estelle jest taka wspaniała :D

  OdpowiedzUsuń
 10. Wiadomo cos o blogu roku?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Konkurs na Blog Roku jest już rozstrzygnięty, nie otrzymałam żadnej nagrody :)

   Usuń
 11. Ależ fajny ten koń i miecz. Estelle wygląda na zachwyconą.;)
  Stylizacje z imienin prześliczne.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mała była podobnież strasznie podekscytowana i szczęśliwa :)

   Usuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w nim zawartych, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu publikacji komentarza.