Victoria na formalnym spotkaniu Szwedzkiej Akademii Nauk + Sofia i Carl na przyjęciu charytatywnym

2015/03/20

trf

Dzisiaj księżniczka przybyła na formalne spotkanie Szwedzkiej Akademii Nauk do Riddarhuset w Sztokholmie. Coroczne święto Akademii Nauk odbywa zwykle 20 marca, w dniu, kiedy królowa Lovisa Ulrika w 1753 roku powołała Akademię. Jeśli dzień przypada w weekend może zostać przesunięty.


trf

Podczas spotkania księżniczka wysłuchała raportu rocznego na temat pracy Szwedzkiej Akademii Nauk i wykład Andersa Andren'a "A Matter of Time". Następnie wręczyła nagrody i stypendia przyznane przez Akademię za badania i inne działania w dziedzinie nauk humanistycznych i społecznych oraz dziedzictwa kulturowego.

kungahuset


Victoria ma na sobie suknię od Pronovias noszoną w październiku ubiegłego roku podczas przyjęcia dla rządu (KLIK) oprócz tego we włosy wpięła stroik (?) od Jenny Packham, który widzieliśmy w połączeniu z czarną suknią H&M na początku września tamtego roku, podczas przyjęcia World Childchood Foundation (KLIK).


Wspaniałą galerię zdjęć znajdziecie tutaj 

***

Sofia Hellqvist på väg upp till 29:e våningen i Gothia Towers
expressen

Dzisiaj również Carl Philip i Sofia uczestniczą w przyjęciu charytatywnym Project Playground. Jak powiedziała rzeczniczka dworu jest to ważne wydarzenie dla Sofii i Carla. Jest to zamknięte przyjęcie, na które zaproszono starannie wybranych gości.Sofia na tę okazję wybrała suknię szwedzkiej marki NLY EVE.

12 komentarzy

 1. Bardzo mi się podoba stylizacja Victorii.Piękna sukienka.

  OdpowiedzUsuń
 2. to chyba ta sama suknia od Oscara de la Renty ktorą miała w ubiegłym roku na bankiecie dla rządu? ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak to sukienka z przyjęcia dla rządu i parlamentu (z października), ale nie pochodzi od Oscara de la Renta :)

   Usuń
  2. ale i tak wygląda pieknie :) niezależnie czy to suknia od de la Renty, czy innego przojektanta :D

   Usuń
 3. Ile zostało do ślubu Carla Philipa i Sofii?Bo ten licznik w ogóle się nie pokazuje :/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie pamiętam ile dokładnie dni. Strona z której pochodzi licznik jest nie dostępna i muszę znaleźć inny :) postaram się to jutro zrobić.

   Usuń
 4. Jakoś nie bardzo mi się podoba Victoria w tej sukni, może ze względu na okazję. Nie pasuje mi tutaj totalnie. Fryzura zbyt strojna... bez spinki srebrnej byłoby chyba lepiej.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Taki Dress Code, inaczej nie mogła się ubrać :) według protokołu tak powinna się ubrać, długa suknia i biżuteria (bez tiary) takie zasady obowiązują podczas tej okazji od momentu ustanowienia tej uroczystości :)

   Usuń
  2. Wiem jaki dress code obowiązywał, co nie zmienia faktu, że stylizacja mi się nie podoba. Odjęłabym spinkę przede wszystkim.

   Usuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w nim zawartych, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu publikacji komentarza.