Audiencja u papieża Franciszka +seminarium na temat handlu ludźmi

2015/04/27


Dzisiaj punktualnie o 10.00 królowa Silvia wraz z córką księżniczką Madeleine i Jej rodziną przybyła do Watykanu na audiencję u Papieża Franciszka.

Już wczoraj monarchini w odpowiedzi na pytanie Jak to będzie spotkać się z papieżem? odpowiedziała:
Ciekawe. Mamy wiele tematów do omówienia, ale przede wszystkim temat handlu ludźmi. Z niecierpliwością czekam na to spotkanie, tak jak i księżniczka i reszta rodziny. 


Spotkanie to było równie ważne dla Christopher'a, który jest katolikiem (podczas powitania ukląkł na jedno kolano i pocałował pierścień Papieża). Z pewnością było to jedno z najważniejszych spotkań w jego życiu i bardzo cieszył się widząc córeczkę z głową kościoła katolickiego. Mała księżniczka przyciągała dzisiaj najwięcej uwagi. Już podczas powitania Papież ucałował księżniczkę w czoło i pobłogosławił. Gdy siedziała na kolanach babci, Jego Świątobliwość podał dziewczynce złoty brelok ze swoją podobizną. Papież wydawał się bardzo rozbawiony zachowaniem Leonore, która nie chciała nawet na chwilę oddać podarunku, jak szybko wyjaśniła Madeleine: ona Cię kocha


Poniżej księżniczka nadal bawi się prezentem od Papieża, na zdjęciu po lewej z sekretarzem Jego Świątobliwości pochodzącym z Niemiec. 


Warto zauważyć, że królowa, prawdopodobnie, ma już bardziej sprawną rękę, bądź na tak ważne spotkanie postanowiła nie zabierać temblaka czy usztywniać ręki (jak podczas części spotkań) podczas powitania królowa uścisnęła dłoń papieża już prawą dłonią. 


Królowa miała okazję odbyć prywatne spotkanie w gabinecie Papieża, które trwało ponad dwadzieścia minut. Nie zabrakło także prezentów, królowa Silvia przywiozła ze sobą: swoje zdjęcie i modlitewnik, oraz modlitewniki księżniczki Victorii i Estelle, a także kryształowy wazon z królewskim monogramem królowej Silvii.    


Podczas prywatnej rozmowy królowa podjęła przede wszystkim temat handlu ludźmi  powodu którego wczoraj przybyła do Rzymu na seminarium. Następnie wraz z Papieżem dołączyła do reszty rodziny i odbyła bardziej swobodną rozmowę z Jego Świątobliwością.Po zakończeniu audiencji królowa Silvia i księżniczka Madeleine udały się na seminarium na temat handlu ludźmi zorganizowane dzięki pomocy Papieskiej Akademii Nauk i Ambasady Szwecji w Rzymie.

3ZfqzLdDVlQ.jpg
v9is-UbFN4.jpg

Z kolei wieczorem królowa zjadła kolację w Ambasadzie Szwecji z sekretarzem generalnym ONZ, Panem Ban Ki-moon.

2c7Xe7UcMVA.jpg


22 komentarze

 1. Leonore nie będzie tego pamiętać, ale będzie to dla Niej niezwykla pamiątka na całe życie :))))))))))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. kto wie, może jeszcze kiedyś będzie miała szansę spotkać papieża :)

   Usuń
 2. Dla nich na pewno było to niesamowite przeżycie :)) A Leonore jest przesłodką dziewczynką :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Byłam pewna, że Chris jest anglikaninem- człowiek to jednak uczy się całe życie :P

  OdpowiedzUsuń
 4. Szkoda, że Leonore nie będzie tego pamiętać, ale piękne zdjęcia zostaną

  OdpowiedzUsuń
 5. Zgadzam się, to niezwykłe przeżycie i szkoda, że Leonore go nie zapamięta :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Leonore jest przesłodka! Mam nadzieję, że częściej będziemy widywać zarówno ją, jak i księżniczkę Madeleine :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Wiadomo już coś więcej na temat daty porodu Madeleine?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak jak podano w oświadczeniu już jakiś czas temu, poród oczekiwany jest na koniec czerwca, a Madeleine weźmie udział w ślubie brata, tak poinformował dwór królewski :) jeśli pojawiły by się jakieś nowe informacje od razu bym o nich wspomniała ;)

   Usuń
  2. Zupełnie przeoczyłam te informacje, w takim razie fajnie że będzie na ślubie i przynajmniej wiemy kiedy można się spodziewać porodu

   Usuń
 8. Ze zdjęć wygląda, że Leonore była bardzo grzeczna.:) Chyba spodobał się jej Papież.:)
  A po Madeleine prawie nie widać ciąży.

  OdpowiedzUsuń
 9. Widać ,że Leonore ubóstwia swoją babcię :)

  http://4.bp.blogspot.com/-N4OXZ7VfDgY/VT54jEXAQ8I/AAAAAAACoR0/-7kjN5wkJnA/s1600/PAVEN-16.JPG

  Madde ma już naprawdę duży brzuszek

  http://4.bp.blogspot.com/-vTggmqZPVos/VT54Ya_HyHI/AAAAAAACoP0/tEtpK6N3rzs/s1600/1802153-le-pape-francois-recevait-le-27-avril-950x0-2.jpg

  Wszyscy tam mieli ogromną pociechę z małej:

  http://3.bp.blogspot.com/-J0WD2CuYIsw/VT54gWAjyxI/AAAAAAACoRM/aIWdZXCX9w4/s1600/1802319-la-princesse-leonore-de-suede-avec-sa-950x0-1.jpg

  http://2.bp.blogspot.com/-9j0w5FF9Wz8/VT54iAL6iAI/AAAAAAACoRo/BUVKBhcgbSU/s1600/PAVEN-10.JPG

  jaka ona śliczna:

  http://2.bp.blogspot.com/-oX4S_W3N3Hs/VT54UGBu5vI/AAAAAAACoPE/y8xOde6h1pw/s1600/645%4070-3.jpg

  OdpowiedzUsuń
 10. Ja mam pytanie :) Bo Silvia i Madeleine są luterankami, więc jak tacy "royalsi" zwracają się do papieża? Też "Wasza Świątobliwość" czy jakoś inaczej może...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kiedyś czytałam, że tak samo, chociaż po cytacie z wypowiedzi Madeleine "Ona Cię kocha" mam wątpliwości :) trzeba by to dokładnie sprawdzić, niestety jak na razie nie ma nagrania z rozmowy chociażby królowej z papieżem.

   Usuń
  2. Zawsze mnie nurtował ten temat. Wiem, że do takiego Dalajlamy wszyscy raczej mówią "Wasza Świątobliwość", choć oczywiście można odmówić, ale podobno nie jest to w dobrym smaku. Więc ciekawe jak to jest z papieżem ;-/ Sama poszukuję na necie, ale na razie nic ni udało mi się znaleźć :(

   Usuń
  3. Wg. tej strony: http://www.formsofaddress.info/FOA_pope_catholic.html każdy musi się zwracać do papieża "Wasza Świątobliwość", tak samo jak do władcy zwraca się "Wasza Królewska Mość", więc raczej tak się do niego zwracały ;) Biedny Luter pewnie przewraca się teraz w grobie... ;P

   Usuń
  4. Czyli jednak :) właściwie mogłyśmy się tego spodziewać :)

   Usuń
  5. Według tej strony: https://speakingofroyals.wordpress.com/2014/06/30/royal-protocol-101-royals-meeting-the-pope/ do Papieża można zwracać się również "Ojcze Święty".

   Madde ślicznie tutaj wygląda.

   https://twitter.com/crownprincely/status/592779918351687681
   Chyba dawno nie obcinała włosów, są długie i piękne.:)

   Usuń
  6. Tak pięknie, tez mi się wydaje, że od dawna nie obciąża.

   Co do zwrotu "Ojcze Święty" kojarzy mi się to z Janem Pawłem II i przede wszystkim Jego pielgrzymkami do Polski

   Usuń
 11. Strasznie długa ta mantilla Maddeleine, ale materiał piękny :)
  Chcemy więcej zdjęć!!!

  P.S. Widziałam na tt, że wstawiłaś link do "Gali"... aż mnie skręca, że dali w tym rankingu ślubu Mary i Frederika oraz Maddie i Chrisa! Nie bo jakże: trzeba było zamieścić okropną Dianę i Karola i K&W.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wiec jutro będzie więcej zdjęć ;)
   Co do artykułu to i tak spory postęp :)

   Usuń
 12. Ale Leonore urosła, na pewno było to dla nich ważne wydarzenie. ja też bym chciała mieć możliwość audiencji u papieża :)

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w nim zawartych, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu publikacji komentarza.