Leonore pozna Papieża Franciszka!!

2015/04/13Dzisiaj po południu dwór królewski oficjalnie poinformował, że mała księżniczka Leonore będzie towarzyszyła swojej babci i rodzicom w podróży do Rzymu.
Jak juz wcześniej wspominałam, królowa Silvia, księżniczka Madeleine i Christopher w poniedziałek 27 kwietnia o godzinie 10.00 spotkają się w Watykanie z Papieżem, jak się okazuje w audiencji rodzicom i babci towarzyszyć będzie księżniczka Leonore.


Jej mama miała okazję spotkać Św. Papieża Jana Pawła II podczas Jego wizyty w Szwecji w czerwcu 1989 roku.Wówczas Madeline uroczo dygnęła ściskając dłoń papieżowi. Urocze powitanie z Naszym Papieżem możemy zobaczyć tutaj KLIK ( powitanie widzimy w minucie 1:38).Księżniczka ubrana była w jasną sukienkę w paski, taką samą jak jej starsza siostra. Tym razem możemy spodziewać się czarnej sukienki do kolan i koronkowej mantyli na głowę. Poniżej księżniczka Victoria w Watykanie w 2002 roku.Po spotkaniu z Papieżem Franciszkiem królowa i księżniczka udadzą się na seminarium dotyczące handlu ludźmi.Spotkanie z Papieżem będzie dla Leonore pierwszym tak ważnym wydarzeniem w życiu, tak jak i dla Jej taty. Z tego spotkania z pewnością pojawi się sporo zdjęć, będzie to pierwsza od dawna okazja do zobaczenia księżniczki.

Zapraszam także do poprzedniego postu, opublikowanego dzisiaj po południu :)

10 komentarzy

 1. Bardzo doniosłe wydarzenie, szkoda tylko, że małe Leonore nie będzie nic z niego pamiętała... Madeleine jest taka słodka i śliczna na tym filmiku.:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. właśnie to samo chciałam napisać, że Leonore jest zbyt mała aby pamiętać to spotkanie, ale zawsze pozostaną jej jakieś zdjęcia :)

   Usuń
 2. Filmik jest świetny! Zwłaszcza jak Madeleine wołała z okna swojego tatę :D

  OdpowiedzUsuń
 3. Narzuta???? to nie jest narzuta na głowę... :/ To mantyla... zwana też mantillą...

  OdpowiedzUsuń
 4. Droga M co sie stało z 9 częścią opowiadania Justyny?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na drugiej stronie :) musisz,przejść do starszych postów

   Usuń
  2. Ale u mnie się nie pojawia :) Jak przechodzę na drugą stronę to mam post o odwołanej wizycie w Kenii.

   Usuń
 5. Ale fajnie, te zdjęcia będą wspaniałe! :D

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w nim zawartych, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu publikacji komentarza.