Kto pomógł Sofii w zmianie wizerunku ? + Oficjalny monogram księcia i przyszłej księżnej Varmland

2015/04/02

paris match

W dniu 13 czerwca Sofia Hellqvist zostanie szwedzką księżną, poślubiając księcia Carla Philipa. Szwedka była trenowana przez wiele lat, aby móc, po ślubie, grać perfekcyjnie rolę córki króla Karola XVI Gustawa, a kiedyś, w przyszłości, siostry królowej Szwecji, Victorii.
Jak przekształciła się z gwiazdy reality-show w przyszłą księżniczkę prowadząca misje humanitarne? W tych czasach nie wystarczy założyć pięknej sukni i diamentowej tiary na głowę, są tysiące rzeczy do nauczenia i masa wiedzy potrzebnej do zdobycia, aby móc działać i pracować bez pomocy rodziny królewskiej i jak zakładamy, potem, pełnić swoją rolę, ​​w pełni samodzielnie. 
Każdy kojarzył ją z dziewczyną sprzed dziesięciu lat, jednak kim tak naprawdę jest Sofia Hellqvist? paris match

W 2010 roku Sofia pojawiła się na nagłówkach gazet jako dziewczyna szwedzkiego księcia. Hellqvist potrzebowała kilku lat, aby przeobrazić się w kobietę nadającą się do pełnienia oficjalnych królewskich obowiązków i bycia członkiem rodziny królewskiej.

princessesblog76

Sofia to przede wszystkim nowoczesna młoda kobieta, wykształcona, wysportowana, dorastała w pięknej prowincji Dalarna, jej marzeniem było zostanie gwiazdąrobienie kariery za oceanem. Późnej została działaczką humanitarną poświęcając swój cały wolny czas Project Playground. Udowodniła tym samym, że po dawanej Sofii nie ma już śladu.

princessesblog76


Hellqvist rozpoczęła swoje "szkolenie" w 2011 roku w Los Barbro Ehnbom. Następnie szwedzka hrabina Alicja Trolle -Wachtmeister wzięła ją pod swoje skrzydła. Hrabina w latach '70 zajęła się, dopiero co wkraczającą na królewski dwór, Silvią Sommerlath, dziś już, będącą dla wielu przykładem, szwedzką królową.

paris match

Konieczna była również zmiana wyglądu i stylu przyszłej księżnej Varmland. Tym zajęła się Camilla Astrand. Sofia usunęła piercing w pępku, tatuaże (na prawym boku) i zrezygnowała z solarium. Z kolei Tina Tornqvist (stylistka i asystentka Victorii) zajęła się garderobą Sofii wykorzystywaną podczas oficjalnych okazji. To właśnie ona miała dobrać czerwoną suknię na konferencję prasową w dniu zaręczyn pary. To również Tornqvist miała zająć się jej wizerunkiem publicznym. Już po ogłoszeniu zaręczyn Sofia lekko rozjaśniła i podcięła włosy. Ogromną pomoc okazała jej również Barbro Ehnbom, założycielka Barbro's Best & Brightest, którą Sofia poznała wiele lat temu w Nowym Jorku.

worldroyalfamily.blogspot.com

 Stopniowo, Sofia Hellqvist zbliżała się do ślubu, i założenia rodziny z Carlem Philipem. Została przyjęta z otwartymi ramionami przez króla Karola XVI Gustawa i królową Silvię. Jak Sofia późnej powiedziała, od razu poczuła się dobrze i swobodnie w towarzystwie rodziny królewskiej. Królowi i królowej została przedstawiona w Solliden, na Olandii. Wieczorem, po pierwszym spotkaniu, królowa przyniosła jej rzeczy do spania i mocno uściskała. W maju 2012 roku uczestniczyła w chrzcinach księżniczki Estelle. Następnie nie zabrakło Jej na ślubie księżniczki Madeleine i Christopher'a O'Neill w czerwcu 2013 roku. Dokładnie rok późnej uczestniczyła w chrzcinach córeczki pary, księżniczki Leonore.Wreszcie w grudniu 214 roku u boku swojego przyszłego męża Sofia pojawiła się na Ceremonii Wręczenia Nagród Nobla. Było to jak dotąd najważniejsze wydarzenie dla przyszłej księżnej, która tego wieczoru zerwała z przeszłością i swoim wizerunkiem sprzed dziesięciu lat. Gdy 13 czerwca 2015 roku powie "tak" zostanie księżną Varmland i po wielu trudnościach nareszcie stanie u boku swojego męża.

princessesblog76

***


Dzisiaj rano dwór królewski wydał oficjalny monogram księcia Varmland i Jego przyszłej żony. Składa się on z pierwszym liter imion pary - CP (Carl Philip) i S (Sofia). Stworzył go artysta, Vladimir A. Sagerlund i książę Carl Philip.

***

Carl Philip et Sofia...

1 kwietnia Carl Philip i Sofia spotkali się z  byłym niemieckim piłkarzem i Prezes Zarządu, FC Bayern Monachium, Karl-Heinzem Rummenigge, podczas Walnego Zgromadzenia Stowarzyszenia Europejskich Klubów Piłkarskich w Sztokholmie.

15 komentarzy

 1. Według mnie bardzo ładny monogram :) Już się nie mogę doczekać dzisiejszego postu o Sofii :)
  A mam pytanie zrobiłabyś może post o jej relacjach z Madeleine i Vicorią ? :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oczywiście, tylko nie wiem jeszcze kiedy będę miała na to czas :)

   Usuń
 2. Monogram jest piękny, taki finezyjny. Dobrze, że teraz w rodzinach królewskich zawsze jest ktoś, kto pomoże osobie z zewnątrz wejść do tego "świata" i że mają wsparcie i nie muszą liczyć tylko na siebie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przynajmniej nie skonczy jak diana, sama zdana tylko na siebie i bez zadnego wsparcia

   Usuń
  2. Właśnie o Dianie myślałam pisząc ten komentarz :)

   Usuń
  3. Ja myślę że los diany był przestrogą nie tylko dla brytyjskiej rodziny królewskiej, ale dla wszystkich pozostałych też. Wszyscy wyciągnęli wnioski że nie da się nowej osoby w rodzinie królewskiej traktować tak samo jak pozostałych, które się w niej urodziły. Taka nowa osoba na początku potrzebuje dużo nauki, wsparcia, pomocy, rady,wyrozumienia i leży to nie tylko w interesie tej nowej osoby ale całej rodziny.

   Usuń
 3. Mnie się monogram nie podoba, za dużo "wywijasów" przez co wygląda trochę nieczytelnie.

  P.S. A co do komentarza, że nie skończy przynajmniej jak Diana... i owszem ta osoba ma rację. Problemem Diany był jednak nie fakt braku pomocy ze strony osób z kręgu RK, asystentów itp. ale brak wsparcia i zainteresowania ze strony Karola. Sofia ma obie te rzeczy!

  OdpowiedzUsuń
 4. Co do monogramu, to dlatego, że do wcześniej już istniejącego monogramu Carla, który wydawał się już wcześniej przepełniony dodano pierwszą literę Sofii

  https://encrypted-tbn1.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcSkzYqKg0stgxZxMeNOUwqxCKmlQuru7u4D3n5hE6wXdUvgeYeC

  Monogram ten nie jest jakiś odkrywczy, czegoś takiego można się było spodziewać, chociaż liczyłam, że w monogramie nie zostanie uwzględniona literka P od Philip. Carl i Sofia zrobili tak jak wiele lat temu para królewska, a późnej Victoria i Daniel, do istniejącego monogramu Carla dodali tylko pierwszą literę imienia Sofii.

  Dla porównania monogram pary królewskiej składający się z liter CG i S

  http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/c/c8/Dual_Cypher_of_King_Carl_XVI_Gustaf_and_Queen_Sylvia_of_Sweden.svg/117px-Dual_Cypher_of_King_Carl_XVI_Gustaf_and_Queen_Sylvia_of_Sweden.svg.png

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zapomniałam dodać, że i tak nie przebili monogramu duńskiego króla Christiana IX :)

   http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/0/08/Royal_Monogram_of_King_Christian_IX_of_Denmark.svg/376px-Royal_Monogram_of_King_Christian_IX_of_Denmark.svg.png

   Usuń
  2. Rzeczywiście tego nie da się pobić ;)

   Usuń
  3. Monogramu teścia Europy nic nie pobije :D

   Usuń
 5. Fajnie, że masz dobre kontakty z innymi blogerkami piszącymi o SRK, bardzo miło czyta się posty o Tobie i odniesienia do Ciebie na innych blogach :) nie mogłam się nie uśmiechnąć, czytając ten post:

  http://royauxsuedois.centerblog.net/m/2992-1er-avril-2015

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie podoba mi się monogram Carla i Sofii zbyt chaotyczny.

  OdpowiedzUsuń
 7. Dla mnie za bardzo zamazany ten monogram :)

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w nim zawartych, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu publikacji komentarza.