Nowe informacje dotyczące ślubu Carla Philipa i Sofii

2015/04/23

W ostatnich dniach pojawiło się kilka istotnych informacji dotyczących ślubu księcia Carla Philipa i Sofii Hellqvist. 

tumblr


Jak poinformowały media i rzeczniczka dworu królewskiego, szwedzki kanał SVT otrzymał pozwolenie na transmitowanie książęcego ślubu. Możemy spodziewać się transmisji na niemieckim kanale ZDF oraz urywków na polskich kanałach informacyjnych. 

12 kwietnia para podpisała specjalne dokumenty potwierdzające brak przeszkód do zawarcia małżeństwa. W Szwecji jest to wymagana procedura, po której możliwe jest zawarcie legalnego związku małżeńskiego i zarejestrowanie go. 

expressen.se

17 maja o godzinie 11.00 w Kaplicy Królewskiej odbędzie się nabożeństwo i oficjalne odczytanie zapowiedzi przedślubnych. Następnie o godzinie 14.00 na Zamku Królewskim odbędzie się przyjęcie dla specjalnie zaproszonych gości. Wtedy też przyszła para książęca odbierze prezenty od władz i dygnitarzy państwowych.

expressen.se

Ostatnia jest wiadomość, która ucieszyła mnie najbardziej. W związku z książęcym ślubem powstało Prinsparets stiftelse, czyli fundacja pary książęcej, której celem promowanie i wspieranie dzieci i młodzieży w sprawach opiekuńczo-wychowawczych. 
Para chce, aby zamiast prezentów, wszyscy chcący pogratulować im ślubu przekazali środki właśnie na rzecz Ich nowej organizacji. Jeśli jednak ktoś chciałby przekazać parze prezent rzeczowy, może zostawić go w Post & Logistik na Zamku Królewskim do piątku 12 czerwca. 

tumblr
Zauważyliście, że do ślubu zostało już tylko pięćdziesiąt dni ?  :)
Nie zapomnijcie zajrzeć do poprzedniego postu, żeby dowiedzieć się,  kto wraz z parą książęcą był w Kopenhadze w ubiegłym tygodniu :)

tumblr

15 komentarzy

 1. Eh... dopada mnie coraz większa frustracja, że nie zobaczę transmisji ich ślubu :( Poza tym świetny pomysł z tym nieprzynoszeniem prezentów, godne podziwu :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Cieszę się na transmisję i liczę że tutaj jak podczas slubu M&Chrisa także będziemy komentować! :) Nie mogę się doczekać!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też na to liczę.:) Fajnie dzielić się wrażeniami na żywo.:)

   Usuń
 3. Mieszkam w Niemczech i mam niemiecką telewizję, ale pewnie i tak nie będę mogła oglądać, bo będę w pracy :(

  OdpowiedzUsuń
 4. Szkoda że nie będzie transmisji w polskiej tv.Muszę się zadowolić tylko zdjęciami :(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. SVT oferuje również transmisję online na cały świat na swojej stronie, wiec nic straconego, poza tym jeśli masz satelitę to z łatwością powinnaś znaleźć niemiecki ZDF ;)

   Usuń
  2. Ja mam cyfrowy polsat u mnie ten kanal o ile sie nie myle jest na 235 lub w okolicy tego kanalu

   Usuń
  3. U mnie na nc+ jest chyba 245, chociaż sama już nie pamiętam, dawno nie oglądałam ZDF ;)

   Usuń
  4. Mam telewizję z Multimediów, nie mam satelity.

   Usuń
 5. Marleno, nie myślałaś o tym żeby wybrać się na ten ślub? ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oczywiście, że myślałam, a nawet planowałam zrobić sobie taką wycieczkę z koleżanką, ale niestety nie udało się :/ mam nadzieje, że chociaż w najbliższym czasie uda mi się polecieć do Szwecji, ale chyba poczekam na jakieś wydarzenia w przyszłym roku, może 70 urodzony króla? to byłby świetny moment na zwiedzanie Szwecji i zobaczenie royalsów ;)

   Usuń
  2. Ja też sobie planowałam taką wyprawę z przyjaciółką, nawet zrobiłyśmy sobie wstępny kosztorys i wszystkie loty i noclegi obczaiłyśmy, ale też nie wyszło... Za to na pewno będzie świetnie jak wszyscy tu, na Twoim blogu, będziemy na bieżąco komentować cały ślub! :)

   Usuń
  3. Również mam taką nadzieję i nie mogę się tego doczekać ;)

   Usuń
 6. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w nim zawartych, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu publikacji komentarza.