Para książęca w Danii - popołudniowe uroczystości i wieczorny bankiet

2015/04/16


Dzisiaj rano Victoria i Daniel dołączyli do pary królewskiej w Danii, gdzie trwają obchody 75 urodzin królowej Małgorzaty II.


Punktualnie w południe para książęca wraz z rodzicami pojawiła się na balkonie Pałacu Amalienborg skąd pozdrowili zebranych pod rezydencją Duńczyków. Para Królewska przybyła do centrum Kopenhagi wraz z innymi królewskimi gośćmi z Fredensborg, gdzie spędzili ostatnią noc.


Następnie wszyscy udali się do Ratuszu, gdzie miała miejsce kolejna część oficjalnych uroczystości, na które złożyła się również krótka część artystyczna.


Królowa prezentowała się dzisiaj wspaniale w fiolecie.Scena wręcz ściągnięta sprzed pięciu lat. Mette-Marit i Victoria tak jak w 2010 roku razem opuszczają ratusz.Victoria wybrała dzisiaj białą sukienkę od Chanel. Pierwszy raz nosiła ją we wrześniu 2013 roku, na obchodach 40-lecia panowania króla Karola Gustawa. Torebka pochodzi również od Chanel. Księżniczka po raz kolejny zdecydowała się na replikę fascynatora swojej mamy, tym razem w kolorze białym. W czerwcu 2013 roku, na chrzcinach Leonore nosiła takie samo nakrycie głowy w różowym odcieniu.Na zdjęciu powyżej możemy dostrzec, że Victoria nad sercem przypięła dyskretną broszkę -margaretkę, tak samo jak pięć lat temu, co jest oczywiście ukłonem w stronę duńskiej monarchini.


Po południu książę Daniel i książę Haakon z Norwegii udali się na pół godzinny jogging. Victoria z mężem oraz Haakon i Mette-Marit spędzają obecnie czas wraz z Mary i Frederikiem w Ich wiejskim domu. Tam mają przygotować się na wieczorny bankiet.Królowa i Victoria wyglądały oszałamiająco wieczorem. Księżniczka miała na sobie suknię Ellie'go Saaba, którą 7 czerwca 2013 roku na bankiecie poprzedzającym swój ślub nosiła księżniczka Madeleine.


Jak Wam się podoba Victoria?  bardzo się ciesze, że zdecydowała się pożyczyć suknię siostry :)


13 komentarzy

 1. Vic bardzo ładnie. Szczególnie z tym sznurem pereł wokół talii.

  OdpowiedzUsuń
 2. Vic wygląda oszałamiająco :) Fajnie, że młodzi monarchiści spędzają z sobą czas, szkoda że bez Letizii i Maximy.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Letizi nie było też 5 lat temu, to nie nowość ;) Maxima z mężem wtedy byli - pamiętnym spacerek par książęcych ze "skrzydła" M&F do głównej części Fredensobrg na bankiet.

   Usuń
 3. jest jakieś zdjęcie ukazujące cały pałac? chciałabym zobaczyć która RK gdzie stała i czy wszyscy monarchowie byli na balkonach czy wybrani?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na razie nie znalazłam ;) trochę wątpię w takie zdjęcie to duża przestrzeń, możliwe, że nie da się tego uchwycić na jednym zdjęciu ;/

   Usuń
  2. Wszyscy, którzy obecni są na dzisiejszym bankiecie.

   Usuń
  3. Na balkon w Amalienborg w południe nie wyszli wszyscy, którzy są w Danii, chociażby Wielki Książę Henrik :)

   Usuń
 4. Srebrna broszka to ukłon w stronę Królowej MII.
  Nie podoba mi sie Vic cała w bieli...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Właśnie dlatego wspomniałam o tej broszcze w poście :)

   Usuń
 5. Victoria pięknie wyglądała, Mette-Marit też ładnie

  OdpowiedzUsuń
 6. bardzo podoba mi się suknia Victorii z bankietu, ślicznie wyglądała :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Victoria moim zdaniem lepiej wygląda niż Madeleine w tej sukni.

  OdpowiedzUsuń
 8. Victoria ładniej się prezentowała w tej sukni, moim zdaniem Królowej pasuje ten kolor, szkoda że nie mogłyśmy zobaczyć kreacji w całości :)

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w nim zawartych, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu publikacji komentarza.