Victoria w czasie ciąży z Estelle - część 4

2015/04/01

Postanowiłam zachować na pamiątkę :)


Pewnie większość z Was już mnie nienawidzi :)
Mam nadzieję, że nikt nie dostał zawału, zapaści lub czegoś jeszcze gorszego. Niestety to był tylko mój mały żarcik z okazji 1 kwietnia. W ubiegłym roku na Prima Aprilis podałam, że Sofia i Carl są zaręczeni, niespełna trzy miesiące późnej dwór ogłosił, że książę oświadczył się Sofii, obym i tym razem wykrakała xD Tak czy inaczej dostałam sporą reprymendę od koleżanek z Polski i z innych krajów, ale uwierzcie mi musiałam się odpłacić. Dzisiaj z samego rana zadzwoniła do mnie koleżanka z pytaniem dlaczego jeszcze nie dodałam posta, bo przecież Victoria jest w ciąży... no i aż wstyd przyznać, ale z tego wszystkiego spóźniałam się na busa.

hellomagazine

Postanowiłam, że możemy zostać przy temacie ciąży ;) Tak więc życzę Wam miłej lektury, kolejnego posta z serii "Victoria w czasie ciąży z Estelle". 

Listopad

03 listopada


 Victoria wraz z mężemm, bratem i parą królewską byli gośćmi w Riksbank Tam wysłuchali prezentacji o sytuacji gospodarczej Szwecji oraz ogólnie świata.

07 listopada - I dzień wizyty w Vasternorrland.


Victoria i Daniel swoją podróż rozpoczęli od wizyty w fabryce Permobil, firma ta jest światowym liderem w produkcji elektrycznych wózków inwalidzkich. Para dostała możliwość przetestowania najnowszego modelu. Następnie odwiedzili Mid Sweden  University oraz Ośrodek nauki i komunikacji sieciowej, w którym opracowywane są nowe rozwiązania technologiczne z wykorzystaniem zasobów lasu. Później odbył się obiad z udziałem Rady Miejskiej i lokalnych przedsiębiorców. Po południu Victoria i Daniel udali się na targi techniczne, gdzie prezentowali swoje prace  młodzi i kreatywni przedsiębiorcy. 
08 listopada - II dzień wizyty w Vasternorrland


Victoria i Daniel rozpoczęli dzień od wizyty w Akademii Drewna Kramfors, tam oglądali proces  budowy mebli oraz rzemiosło. Następnie odwiedził Folke Bernadotte Academy na Sando. Akademia jest organem Ministerstwa Spraw Zagranicznych przeznaczonym do działań prowadzących do poprawy jakości i efektywności międzynarodowych konfliktów i zarządzania kryzysowego, z działaniem na rzecz pokoju. Po obiedzie na Folke Bernadotte Academy, para odwiedziła Semret, dom w Härnösand dla dzieci imigrantów, którzy przybyli do Szwecji sam.


14 listopada


Victoria i Daniel odwiedzili gminę Järfälla.


Wizyta rozpoczęła się odwiedzinami w wielokrotnie nagradzanym placu zabaw dla dzieci. Tam para dowiedziała się jak zabawa wpływa na odpowiedni rozwój dzieci. Następnie odwiedzili Sandvik School- kompleks składający się z przedszkola, szkoły podstawowej, gimnazjum oraz szkoły specjalnej; poznali metodykę nauczania stosowaną w tej szkole. Kolejnym punktem wizyty było zwiedzanie Norrvattenexternal- fabryki, która produkuje i rozprowadza wodę pitną do około pół miliona osób w gminach znajdujących się na północ od Sztokholmu. Po czym para udała się na lunch w   Görväln Palaceexternal, który również zwiedzili. Po obiedzie Victoria i Daniel odwiedzili firmę SAAB, która dostarcza globalnego rynku rozwiązań, produktów i usług, począwszy od obrony wojskowej do bezpieczeństwa cywilnego. Na koniec para złożyła wizytę w nowym terminalu autobusowym.15 listopada 


Victoria i Daniel wraz z parą królewską uczestniczyli w lunchu wydanym dla nowego lidera partii Håkan Juholt.

17 listopada


 Rodzina Królewska wzięła udział w drugim forum WCYF.


World Child & Youth Forum powstałe z inicjatywy rodziny królewskiej odbyło się na zamku  królewskim w Sztokholmie. W związku z tym Victoria udzieliła krótkiego wywiadu. Pytano ją m.in. o to jakie problemy mają dzieci, które spotyka podróżując po Szwecji.


21 listopada 


Victoria wręczała nagrody w Królewskiej Szwedzkiej Akademii Nauk członkom zgromadzenia „War”.  22 listopada


Księżniczka wysłuchała wykładu Andersa Wall na temat przedsiębiorczości, a konkretnie o nowej działalności- ręce, która ma pomóc zwalczyć ubóstwo, pomagając ludziom pomóc sobie. Po czym Victoria ogłosiła nazwisko stypendysty. Również 22 listopada 


Victoria wręczyła nagrodę Polhem w Narodowym Muzeum Nauki i Technologii w Sztokholmie. Nagrodę tą przyznaje Szwedzki Związek Inżynierów Absolwentów, którzy nagradzają swoich młodszych kolegów za pracę nad innowacyjnymi badaniami.


28 listopada 


 Victoria uczestniczyła w formalnym zebraniu Szwedzkiej  Królewskiej Akademii Muzyki.

42 komentarze

 1. Nareszcie!!! Strasznie się ciesze, mam nadzieje, ze będzie druga dziewczynka :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Odpowiedzi
  1. To nie żart jest na oficjalnej stroni!!!

   Usuń
  2. prima aprilis

   Usuń
 3. księżna mary też spodziewa się dziecka a więc gratuluję

  OdpowiedzUsuń
 4. Świetny żart!! już miałam nadzieję, że to prawda, aż mi serce stanęło!!

  OdpowiedzUsuń
 5. prima prilis larrisa na twitterze napisała że stephanie z luksemburga spodziewa się dziecka ale to pewnie żart

  OdpowiedzUsuń
 6. żarciki żarciki :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Śmiech to zdrowie, chociaż obawiam się, że akurat ten żart mógł przyprawić o zawał :)

   Usuń
  2. Nie zdziwię się jak kiedyś okaze się to prawdą ;D

   Usuń
 7. JEST NA STORNIE RODZINY TO PRAWDA

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O Jezu masz rację to naprawdę prawda!! Będzie drugie dziecko!!

   Usuń
  2. na jakiej stronie to jest napisane?

   Usuń
  3. Rodziny Królewskiej

   Usuń
  4. Prima prilis, zart

   Usuń
 8. To żart czy prawda?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tyle że na stronie rodziny królewskiej nic nie ma,chyba że jestem ślepa.

   Usuń
  2. też myślałam że stephanie z luksemburga jest w ciąży ale to żart larissy więc pewnie to że vic spodziewa się dziecka to żart

   Usuń
  3. Też początkowo myślałam,że Stephanie naprawdę jest w ciąży ale szybko okazało się,że to żart,ale może wkrótce,kto wie.

   Usuń
  4. Ja też uwierzyłam, autorka bloga o Kate napisała mi smsa, że Stephanie jest w ciąży, ale jeszcze nie wie czy to na 100% sprawdzone bo nie ma teraz internetu, od razu sprawdziłam stronę Wielkiej Rodziny Książęcej i niestety okazało się, że to tylko żart ;P

   Usuń
 9. Nabrałam się, aż mi serce stanęło :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Z ostatniej chwili Tatiana z Monako rodziła!!!!!!!!!!!!!!!!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nareszcie już myślałam, że nie urodzi !!

   Usuń
  2. Gdzie info?

   Usuń
  3. Na tt i francuskich stronach :)

   Usuń
  4. Hahaha, pewnie już nie długo urodzi, ostatnio była widziana na zakupach, podobnież poród przewidziano na początek kwietnia, więc kolejny wnuk Karoliny już nie długo pojawi się na świece, szkoda tylko, że z Charlotte to były tylko plotki :)

   Usuń
 11. Aż mi serce stanęło!! haha

  OdpowiedzUsuń
 12. Doslownie przed chwila palac ksiazecy w monako poinformowal ze ksiezna charlene spodziewa sie dziecka, to wyjasnia dlaczego nie pojawila sie na rose ball

  OdpowiedzUsuń
 13. No cóż, jak tak dalej pójdzie, to się okaże, że w tym roku będzie samo Baby Boom! :D

  OdpowiedzUsuń
 14. Byłoby świetnie, gdyby to była prawda! :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oj tak, oby sprawdziło się tak jak w przypadku Carla i Sofii w ubiegłym roku :)

   Usuń
 15. Jeeju,aż serce mi stanęło !! ;) Dobry żart :)

  OdpowiedzUsuń
 16. Tobie nie dali zakazu audiencji? To tylko Luksemburg taki rygorystyczny? ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeszcze nie, chociaż muszę znowu sprawdzić skrzynkę mejlową, może jest w spamie, coś się boję, że tam jednak będzie. Oj nie sądziłam, że Luksemburg okaże się taki rygorystyczny :)

   Usuń
  2. Co ja poradzę, że Henio z Tereską się wkurzyli? :D

   Usuń
  3. No niestety nic się nie poradzi :D a już miałam taką nadzieję, że pewnego dnia dodasz relacje z audiencji w Luksemburgu, a tutaj nici ;P

   Usuń
  4. No, oprawa graficzna była już gotowa, a tu taki psikus :D

   Usuń
  5. Ten komentarz został usunięty przez autora.

   Usuń
 17. Dowcip się udał :) fajnie, że dodałam już post kolejny post z tej serii, Vic wyglądała w ciąży wspaniale:)

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w nim zawartych, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu publikacji komentarza.