Z wizytą w Brukseli + nowe zdjęcia Estelle z wizyty w Kopenhadze i więcej

2015/04/23

Crown Princess spotkał się z Philippa Candlera, szefa Polityki i Wsparcia Prawnego jednostki, podczas wizyty w agencji uchodźców ONZ UNHCR. Zdjęcie: Kungahuset.se

Dzisiaj Victoria przybyła do Brukseli i z samego rana spotkała się z Anders'em Ahnlid, stałym Przedstawicielem Szwecji w Unii Europejskiej. Księżniczka odwiedziła również siedzibę Agencji Uchodźców UNHCR ONZ, gdzie spotkała się z Philippem Candler.

Bezpośredni odnośnik do obrazka

 Victoria otrzymała przegląd prac UNHCR, zwłaszcza sprawozdanie z sytuacji uchodźców w basenie Morza Śródziemnego i Syrii. Następnie Victoria poznała Rory Keane, szefa urzędu UN Liaisons Office for Peace and Security i dowiedziała się więcej na temat najnowszych operacji pokojowych i współpracy między UE i ONZ. 

Księżniczka omówiła również umowę o wolnym handlu z USA podczas spotkania z Marią Åsenius, szefem gabinetu komisarza Cecilia Malmströma. Po lunchu roboczym z ambasadorem Anders'em Ahnlid, Victoria spotkała się Alain'em Le Roy, sekretarzem generalnym ESDZ (Europejskiej Służby Działań Zewnętrznych). 

***


Pamiętacie jak zastanawiałyśmy się, czy Estelle przyleci do Kopenhagi na obchody urodzin królowej Małgorzaty? Okazuje się, że księżniczka była w Danii!!


Rodzina książęca została tam nawet jeszcze na kilka dni i dopiero w sobotę została zauważona w samolocie lecącym z Kopenhagi do Sztokholmu. 


Dzisiaj tak bardzo brakowało mi nowych zdjęć Estelle, nie spodziewałam się tak miłej niespodzianki :)

***

Jak się okazuje Nasza Estelle uczy się już jeździć na rowerze!! Kilka dni temu właśnie podczas lekcji księżniczka została zauważona wraz z rodzicami w parku przy Pałacu Haga, może pojawią się jakieś zdjęcia? :)

***


Dzisiaj uświadomiłam sobie, że wcześniej nie publikowałam na blogu zdjęcia letniego domu, a raczej letniej willi rodziny książęcej. Jak widać to bardzo nowoczesny dom, z pewnością wspaniale oświetlony dzięki ogromnej ilości okien. Victoria, Daniel i Estelle mogą cieszyć się prywatnością i w każdej chwili w ciągu dosłownie paru minut dojść do Solliden i spędzić czas z resztą rodziny. 


Tak na koniec :)kungahuset, twitter, vk, tumblr

9 komentarzy

 1. Odpowiedzi
  1. Czy ślub Carla i Sofii będzie transmitowany na polskim kanale?

   Usuń
  2. Na polskim kanale na pewno nie. Na zagranicznych kanałach, tak :)

   Usuń
  3. Heh, może jak Estelle będzie wychodzić za mąż, to wtedy doczekamy się transmisji w Polsce. Jak na razie musimy się zadowolić tylko ślubami w Brytyjskiej Rodzinie Królewskiej :P

   Usuń
  4. Nigdy tego nie rozumiem, czym różni się transmisja z tego ślubu, no może V&D powiedzmy żeby było, że następczyni, od transmisji ze ślubu K&W? Niczym... tamta była skostniała i beznadziejna a ślub V&D przepiękny, pełen uczuć, wzruszeń. Nie wiem więc czy kierowała się wtedy tv decydując o transmisji... no tak... K&W zaprosili też celebrytów więc moze tym...

   Usuń
 2. cudowna sukienka, w moim styluu :D <3

  OdpowiedzUsuń
 3. Victoria ślicznie wygląda, tak eterycznie.

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja też stesknilam się za Estelle, jest już taka duża ;) a jakie ma już długie włosy, nie mogę się doczekać urodzin króla i masy nowych zdjęć ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Haha widzicie tego strażnika machającego Estelle? hahaha Zawsze tacy sztywni a tu proszę ;) Miejmy nadzieję, że facet nie będzie miał przez to problemów u przełożonych ;) Z bliźniakami też pewnie jest niezła jazda :D
  Estelle jest juz taka duża. Jak widzę nocowali w Kopenhadze, przynajmniej po obchodach urodzin MII więc na bank bawiła się z dzieciakami! Ciekawe czy podczas uroczystości kiedy dzieci były w domu siedzieli razem - prawdziwe wyzwanie dla niań.

  Zdjęcie z samolotu też niezłe :D


  Victoria w takim luźnym wydaniu wygląda czasem o wiele lepiej niż w bardziej oficjalnych strojach.

  Co do domu to chyba to zdjęcie z czasów budowy, bo jakiś bałagan tam panuje.

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w nim zawartych, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu publikacji komentarza.