Królowa i Victoria na spotkaniu na temat praw dziecka + więcej

2015/05/12

kungahuset

Dzisiaj na Zamku Królewskim królowa i księżniczka Victoria spotkały się z Asą Regner i Pernillą Baralt. Panie rozmawiały na temat praw dziecka.Niestety dwór królewski nie podał większej ilości szczegółów na ten temat.

theroyalsandi

Victoria miała na sobie nowy żakiet Morris Sztokholm.

***
<
Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Daniel Redgert (@danielredgert)

Przed dwoma tygodniami Sofia odbyła charytatywne spotkanie, nie było ono oficjalne dlatego nie pojawiły się z niego żadne zdjęcia. Nie wiadomo jaka to była dokładnie okazja. Bardzo elegancka bluzka Sofii pochodzi od Ahlvar

***

Na koniec informacja, która bardzo mnie ucieszyła.  Rodzina Królewska zgodziła się na obecność telewizji podczas bankietu i przemówień w dniu ślubu Carla Philipa i Sofii. Program bankietu będzie przypominał ten sprzed pięciu lat (ślubu Vic i Daniela). Transmisja rozpocznie się około godziny 16.00 i (prawdopodobnie z przerwami) będzie trwała około 23.00. Bardzo cieszy mnie takie posunięcie, przemówienia z pewnością rzucą inne światło na parę i przede wszystkim Sofię.

royalweddings.hellomagazine.com

Musimy pamiętać, że Carl jest drugim dzieckiem pary królewskiej i po urodzeniu był następcą tronu. W związku z tym ślub w takiej oprawie jest jak najbardziej na miejscu. 

W przypadku ślubu Madeleine i Christopher'a para zdecydowanie nie zgodziła się na obecność mediów podczas bankietu. Mówi się, że Madeleine nie była temu przeciwna (wręcz odwrotnie, była gotowa się na to zgodzić) jednak niechęć Chris'a do prasy i medialnej nagonki wzięła górę. 

royalweddings.hellomagazine.com

Kolejnym plusem tego posunięcia będzie w pełni prywatne wesele po zakończeniu transmisji. Tradycyjnie będzie ona obejmować posiłek (nie wiadomo czy w całości) trzy przemówienia - Pana Młodego, Króla i Pana Hellqvist, pierwszy taniec pary książęcej i sądząc po godzinie zakończenia transmisji pokrojenie tortu weselnego. Victoria i Daniel mogli liczyć na pełną prywatność i swobodę po zakończeniu transmisji. W przeciwieństwie do Madeleine i Chris'a, gdzie prasa chciała poznać najmniejsze szczegóły przyjęcia, a także te, które są dla nas najbardziej interesujące, czyli przemówienia, wygląd tortu i pierwszy taniec. Jak z pewnością, część z Was pamięta prasa koczowała pod Drottningholm i przez kolejny tydzień publikowała coraz to nowe, nie sprawdzone informacje dotyczące wesela. Dzięki transmisji zobaczymy to wszystko, a para będzie miała zapewnioną prywatność. 


Powyżej spojrzenie na salę bankietową podczas przyjęcia weselnego Daniela i Vitorii. Przyjęcie weselne Sofii i Carla będzie oczywiście skromniejsze i odbędzie się w innych, mniejszych salach. Na weselu podobnież bawić się będzie około 300 gości.

***

Kilka zdjęć z prywatnego albumu Sofii Hellqvist. Fotografie pojawiły się na stronie rodziny królewskiej przy biografii przyszłej księżnej.

Sofia Hellqvist został ochrzczony 26 maja 1985 w Tibble kościoła. Zdjęcie: prywatne.

Powyżej w dniu chrztu,  26 maja 1985. Poniżej wraz z dziadkiem w 1988 roku.

Sofia i dziadek Stig Hellqvist, styczeń 1988. Zdjęcie: prywatne.Sofia Hellqvist. Zdjęcie: prywatne.

Zdjęcie poniżej wykonane w dniu otwarcia Project Playground.

Sofia Hellqvist zabaw dla projektu założył w 2010 roku Zdjęcie: Projekt placu zabaw.

10 komentarzy

 1. Tak bardzo wyczekiwana transmisja w telewizji ZDF :D

  OdpowiedzUsuń
 2. To zdjęcie z chrztu jest prześliczne. I daje jako takie wyobrażenie jak mogą w przyszłości wyglądać dzieci Carla i Sofii ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Super, może uda mi się obejrzeć chociaż kawałek :)

  OdpowiedzUsuń
 4. To świetnie, że Sofia i Carl zgodzili się na tę transmisję, z korzyścią dla nas :D

  OdpowiedzUsuń
 5. Na tym zdjęciu z Vic, Danielem i tortem widać portret jakiejś kobiety w białej krynolinie. Ciekawe, kto to.

  OdpowiedzUsuń
 6. Też się cieszę, że będzie transmisja. Tak naprawdę to co prywatne jest najbardziej ciekawe...;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Pewnie pojawią się komentarze, że to dlatego, że Sofia lubi media... cóż, ja tam się cieszę :) Będziemy mogły/li tutaj raczem komentować :D

  OdpowiedzUsuń
 8. Teraz pozostaje nam czekać na upragniony 13 czerwca...:)

  OdpowiedzUsuń
 9. Czyzbym dopatrzyla sie niewielkiego brzuszka u vic? Wiem, ponosi mnie fantazja, tak bardzo chcialabym zeby naprawde byla w ciazy

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie, to marszczenie bluzki.
   Dajcie jej spokój z tą ciążą, będzie to to ogłoszą a nie taka presja.

   Usuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w nim zawartych, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu publikacji komentarza.