Lunch na Zamku Królewskim + więcej

2015/05/19Dzisiaj para królewska oraz para książęca zjedzą oficjalny lunch z Ministrami Pracy i Sprawiedliwości.Victoria miała na sobie sukienkę od Mayla i buty od Tabitha Simmons.

***

Jeśli ktoś jeszcze nie wie, informuję, że Szwedzka Rodzina Królewska rozwija się i ma teraz instagram KLIK

Blogowy instagram znajdziecie tutaj - KLIK

***

Pamiętacie jeszcze Newsletter, ja na śmierć o nim zapomniałam, okazuje się prawdą, że matura wycina kilka miesięcy z życia. Tak czy inaczej już za chwilę na swoich skrzynkach znajdziecie e-mail ode mnie :) Jeśli ktoś chciałby się zapisać, serdecznie zapraszam KLIK

***

Cały czas zastanawiam się, jak usprawnić działanie bloga i swoją pracę przy okazji ślubu księcia Carla Philipa i Sofii Hellqvist. Jak z pewnością przypuszczacie sama chciałabym obejrzeć ten ślub, dlatego postanowiłam stworzyć specjalne konto na twitterze w pełni poświęcone królewskiemu ślubowi KLIK, już od kilku dni możecie tam znaleźć najświeższe informacje dotyczące królewskiego ślubu. Widget znajdziecie również na pasku bocznym. W dniu ślubu bardzo usprawni nam to działanie. Ja będę mogła szybciej dodawać zdjęcia i informacje, a wy będziecie mogli szybciej je znajdywać bez konieczności odświeżania strony. Mam nadzieję, że przypadnie Wam to do gustu. Po ślubie konto to zmieni nazwę i dzięki temu w bardzo szybkim tempie dowiecie się, że drugie dziecko księżniczki Madeleine i Christopher'a O'Neill jest już na świecie.  (jeszcze nie wiem jak będzie wyglądała nazwa, może macie jakieś pomysły? może Royal Baby Alert?) 

***

Wczoraj podjęliście temat napisania do TVP. Ja już swój e-mail wysłałam i mam nadzieję, że wy dołączycie do mnie. Nie mam zamiaru organizować z tego jakiejś akcji, jednak myślę, że każdy kto chciałby w polskiej telewizji zobaczyć program dotyczące europejskich rodzin królewskich znajdzie dosłownie pięć minut i również napisze krótki e-mail. Pod poniższym linkiem znajdziecie formularz kontaktowy: 

http://www.tvp.pl/o-tvp/kontakt


Po wejściu na stronę klikamy w Kontakt z widzami. Wtedy wyświetli się pełen formularz kontaktowy, w pierwszej rubryce pod tytułem Typ kontaktu wybieramy propozycje. Następnie wypełniamy resztę formularza. 

Ja sama napisałam od razu dwa e-maile do TVP1 i TVP 2, pamiętając, że kanał drugi telewizji polskiej kilka lat temu wyemitował program o księżniczce Victorii.

***

Z samego rana dostałam bardzo zwięzłą odpowiedz od TVP:

Niestety nie mamy w planach transmisji tej uroczystości.

A więc zostaje nam pisać z prośbą o emisję jakiś programów o rodzinach panujących.

***

Chyba powinnam wspomnieć o moim comiesięcznym rytuale :)
Niemal każdego miesiąca piszę (lub czasami, jeśli mam więcej czasu i ochotę, dzwonię) do wybranych gazet i portali w sprawie zwiększenia liczby artykułów dotyczących europejskich rodzin królewskich. Obawiam się, że jeśli kiedyś będę chciała znaleźć pracę w redakcji któregoś z tych czasopism czy portali wyrzucą mnie za drzwi :) Tak czy inaczej nadal to robię i ciesze się, że jakiś czas temu w Gali pojawił się obszerny artykuł o księżniczce Stefanii z Monako, a w nowym numerze Viva! Mama artykuł o Królewskich dzieciach. Postanowiłam podać tutaj kilka przykładowych adresów e-mailowych redakcji niektórych stron czy czasopism, akurat te przyszły mi w tej chwili do głowy:

Portal styl.pl współpracujący m.in. z "Show": KLIK
Redakcja magazynu Showredakcja@showmagazyn.pl
Redakcja serwisu gala.pl igor.nowinski@burdamedia.pl.pl
redakcja wydania papierowego Newsweekredakcja@newsweek.pl
Newsweek online: newsroom@newsweek.pl
Życie na gorąco: zyciefb@bauer.pl

Wiele redakcji czasopism i portali decyduje się na kontakt telefoniczny czy przez Fax:

VIVA!
tel. (22) 58 42 357
fax (22) 58 42 356 
VIVA!Moda

tel. (22) 58 42 357
fax (22) 58 42 356   

Party. Życie gwiazd

tel. (22) 58 42 578
fax (22) 58 42 499 
Flesz.Gwiazdy&Styl

tel. (22) 58 42 578
fax (22) 58 42 499 
www.polki.pl

tel. (22) 584 22 00
fax (22) 58 42 591 
www.wizaz.pl

tel. (22) 58 42 506
fax (22) 584 25 91 
www.afterparty.pl

tel. (22) 584 25 42
fax (22) 584 25 91

Może wy również wprowadzicie taki mały rytuał do swojego życia ? Lub będzie pisać przed większymi wydarzeniami, jak na przykład teraz przed ślubem Carla i Sofii ? :) 

12 komentarzy

 1. Marleno spróbuj do TVN albo Polsat nie poddajmy się tak szybko!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Teraz jest już na prawdę za późno, ponieważ wszystkie umowy są już podpisane, Rodzina królewska otrzymała listę stacji transmitujacych ślub, a inne stacje mają już ustalony program, zmiana tego strasznie dużo by kosztowała, takie rzeczy załatwia się z dużym wyprzedzeniem, trochę za późno się zabrałyśmy ;) co tam napisać na piszę, szczególnie do TVN 24 oni dają urywki ze ślubu wiec mogliby pokazać cały skoro ktoś od nas i tak tam będzie. Dawali transmisję spod szpitala w Londynie to ze ślubu w Szwecji też powinni ;)

   Usuń
  2. Napisałam do tvn24, tutaj poniżej adres e-mail jeśli chcecie coś wskorać i to też powinniście napisać, bo wiadomo szybciej rozpatrzy prośbę kilku, kilkunastu osób niż jednej.

   kontakt24@tvn.pl

   Usuń
  3. To piszmy już,aby zdążyć na ślub Estelle :D

   Usuń
  4. Może jakimś cudem do jakiegoś 2040 roku się wyrobimy ;D

   To piszemy ja już napisałam do TVN24 :) pasowałoby też do prasy napisać, ja już do wszystkich w tym miesiącu napisałam ;)

   Usuń
  5. Macie rację, może ślub Estelle obejrzymy w polskiej tv, jak się pospieszymy :)

   Usuń
  6. 2040... jaka ja będę stara... :D będę mieć równo 40 lat :D

   Usuń
  7. Bardzo Cię podziwiam Marleno za ,,walkę" z naszą publiczną telewizją i prasą. Niestety w Polsce mało kto się interesuje monarchiami, dlatego też mało o nich piszą, co nie znaczy, że (mam nadzieję) się to zmieni :)

   Usuń
 2. Nie do końca podoba mi się dzisiejsza stylizacja Vic. Ale może to kwestia stylu lub zdjęcia...

  OdpowiedzUsuń
 3. Może Swedish Royal Baby? (nazwa konta na Twitterze) :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Podoba mi się nowy wygląd bloga, jest świetny :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Wg mnie bardzo udana stylizacja :) Ja pisaniem maili zajmę się w ten weekend, bo w tamten się rozchorowałam i nic z tego nie wyszło...

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w nim zawartych, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu publikacji komentarza.