Najnowsze informacje dotyczące ślubu + program o Sofii i Carlu

2015/05/15

Szwedzka Rodzina Królewska cieszy się teraz długim weekendem, dzięki wczorajszemu świętu Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny. Jak na razie nie wiadomo nic na temat formy spędzenia tego czasu przez poszczególnych członków rodziny. Może część rodziny udała się na Olandię, do Solliden?

Villa Skönviken är familjens semesterparadis – och nytt för sommaren är poolen
expressen

Warto wspomnieć, że podczas zeszłotygodniowego pobytu Victorii, Daniela i Estelle, na małą księżniczkę czekała sporych rozmiarów niespodzianka. Para książęca postanowiła wybudować basen na terenie swojej letniej rezydencji. Będzie gotowy i przeznaczony do użytku w przeciągu kilku najbliższych tygodni.


Bez względu na to, gdzie obecnie przebywają członkowie rodziny, wszyscy (oprócz Christopher'a) przybędą do Kaplicy Zamku Królewskiego w niedzielę o godzinie 11.00 na oficjalne ogłoszenie zapowiedzi przedślubnych. Po nabożeństwie najbliższa rodzina, przyjaciele oraz dygnitarze, politycy i przedstawiciele władz państwowych zbiorą się na przyjęciu na Zamku Królewskim. Wtedy też narzeczeni odbiorą oficjalne prezenty ślubne. 

Spotkałem potencjalny młodej pary! Zdjęcie: Simon Vallin
SVT

Z kolei wieczorem 12 czerwca (o godzinie 20.00) SVT 1 (oraz SVT Play - czyli online!!) wyemituje program Sofia och Prins Carl Philip, będzie on trwał około godziny, a jego większość będzie stanowił ostatnio udzielony wywiad, dziennikarce SVT, Ebbe von Sydow. Będzie to świetna możliwość do poznania pary, od której sporo oczekują Szwedzi w związku z reprezentowaniem kraju przez przyszłe księstwo Varmland. Program spotkał się z zadowoleniem wielu Szwedów, którzy cieszą się na możliwość lepszego poznania swojego księcia i jego wybranki.

Francuski blog, dziękuję Marie :)
Szykuje się kolejna okazja do spędzenia wspólnie czasu na blogu:) jak już z pewnością zauważyliście rozpoczęło się tutaj wielkie odliczanie do Królewskiego Ślubu;)

15 komentarzy

 1. Nie mogę się już doczekać :))

  OdpowiedzUsuń
 2. Już nie mogę się doczekać 13 czerwca ! :D I szczególnie jestem ciekawa jaką suknie wybierze Sofia. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Też nie mogę się doczekać. Jeśli chodzi o suknię, to stawiam na koronki

  OdpowiedzUsuń
 4. Mnie się zdaje, ze wybierze coś klasycznego, na tych wszystkich wyjściach do tej pory miała raczej gładkie i proste sukienki więc może coś w stylu Mary i szwagierki Victorii?

  Nie podoba mi się tytuł programu i choć wiadomo kobieta ma pierwszeństwo to jednak uważam, że najpierw tytule programu powinno być imię księcia a potem Sofii, bo to on jest z RK a nie ona.
  Pojawiły się głosy krytyki, że Sofia bardzo chciała wywiadu, bo chce ze ślubu zrobić wydarzenie celebryckie :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zawsze tak było jedynie będzie, w przypadku pary królewskiej,kiedy królowa wchodziła do RK, wszystkie programy, książki, zarazem wydane przed jak i po ślubie nosiły tytuły zaczynające się od imienia królowej. Zawsze tak było, przynajmniej w Szwecji. Zresztą to nie rodzina królewska ustalała tytuł tylko stacja SVT, oni co najwyżej zostali zapytani czy taka nazwa im odpowiada. Poza tym program ma być w większości poświęcony Sofii, Carl Philip jedt od urodzenia znany w Szwecji, a Sofia nie. Program ma przedstawić również jej biografię, wiec to też mogło mieć wpływ na taką na nie inną nazwę.

   Czytałam dziesiątki szwedzkich stron i nie spotkałam się z większą krytyką co do programu. Szwedzi raczej się cieszą, a przynajmniej ci którzy zabierają głos i piszą o tym na stronach podający wiarygodne informacje, czyli na takich na które sama zaglądam. Jeśli znalazłaś takie informacje na stronach z innych krajów, to głupota o tym pisać, bo to właściwie nie ma znaczenia, bo oni mogą sobie gadać i narzekać, ale ich to nawet nie dotyczy;) przydało by się aby media z innych krajów podawały lepsze i dokładne informacje, a ludzie trochę pomyśleli. Sofia będzie księżną, a to coś ze sobą niesie, będzie nosiła królewski tytuł wiec Szwedzi muszą ją poznać, ten program jest przeznaczony typowo dla Szwedów, żeby to oni poznali przyszłą księżną, osobę, która będzie reprezentowała ich kraj. Dla fanów z innych krajów może to stanowić tylko miłą rozrywkę, czy możliwość do kolejnej fali krytyki.A dla Szwedów taki program ma prawdziwe znaczenie, chodzi o poznanie pary książęcej, która już nie długo będzie reprezentować ich kraj. Madeleine i Chris od razu odcieli się od prasy i żyją wiadomo jako, to na nich w Szwecji spada większa krytyka. Nikt nie pomyślał o gospodarce, bo robiąc taką szopkę państwo może wiele zarob. Szwedzkie media są bardzo zainteresowane ślubem i tysiące gazet i stacji wysłało prośby o wywiad. To ostatni ślub przed długą przerwą i medi,, szczególnie te pro-królewskie chcą zrobić z tego jak największe wydarzenie. Nie zapominajmy również o zaproszonych gościach, będzie więcej ważnych osobistości z innych krajów i to też przekłada się na zainteresowanie.

   Usuń
  2. Racja, naród powinien poznać przyszłą księżną. Dlatego taki wywiad jest jak najbardziej na miejscu. Mam nadzieję, że gdzieś pojawi się tłumaczenie.

   Usuń
  3. Marleno ja to napisałam w kontekście tego, że mnie śmieszy taka krytyka. Osobiście doceniam pracę jaką włożyła Sofia w swój rozwój i zmianę wizerunku i wydaje się sympatyczna. I uważam, że Carl Philip miał czas by ją poznać, podobnie jak rodzina. Skoro Królowa wypowiada się o Sofii w superlatywach to chyba to coś znaczy.

   Usuń
  4. Nie odnosiłam się w żadnym wypadku do Ciebie tylko właśnie miałam na myśli te ciągłe plotki, które najczęściej pojawiają się nawet nie w Szwecji, a przeciwnicy Sofii się na to powołują. A rozpisałam się tak bo wreszcie ktoś wspomniał o tym temacie, bo zawsze zapomniałam go podjąć na blogu;) wypełni się zgadzam z tym co teraz napisałaś, widać, że mamy takie samo zdanie na ten temat :)

   Usuń
 5. Już się nie mogę doczekać! :D

  OdpowiedzUsuń
 6. Takie małe sprostowanie, Szwedzi mieli długi weekend w związku z obchodami Wniebowstąpienia Pańskiego - Kristi Himmelsfärds dag :) A co do Sofii, widać, że Carl Philip jest w niej zakochany, ale mnie ona nie przekonuje. No ale, cóż my możemy zrobić. Niemniej jednak na ślub czekam, panna młoda na pewno będzie pięknie wyglądać. Ale nie tak pięknie jak Victoria i Madeleine.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam dokładnie takie same odczucia, mimo pełnej sympatii do C.P. i rodziny królewskiej, Sophia mnie nie przekonuje.

   Usuń
  2. Sofia nie jakaś Sophia to nie język angielski!!!

   Usuń
  3. maturalne zmęczenie materiału :)

   Usuń
 7. Mam nadzieję, że jak zakończysz maturalny maraton i znajdziesz w internecie treść tego wywiadu to Nam napiszesz notkę na ten temat :)

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w nim zawartych, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu publikacji komentarza.