Para książęca z wizytą na Gotlandii

2015/05/27


Dzisiejszy dzień para książęca spędza na Gotlandii. Victoria i Daniel byli tam oficjalnie po raz ostatni w 2011 roku.Około 9.30 para przybyła do rezerwatu przyrody Södra Hällarna gdzie podziwiała naturę i wspaniałe krajobrazy. W między czasie para znalazła czas na rozmowę z miejscowymi.


Najwięcej czasu poświęcili dzieciom z przedszkola Russet. Dzieci bardzo chciały opowiedzieć im o ślimakach i chrząszczach, które spotykają na codziennych wycieczkach po okolicy. Victoria i Daniel nie potrafili oderwać się od dzieci, ale ostatecznie musieli udać się do Leva Kungslador.


Para książęca otrzymała również prezent dla Estelle - obraz przedstawiający Pippi Langstrumpf.


Tam z kolei spotkali się z młodymi uchodźcami alil Ahmadi, Akbar Rahimi i Samim alami z Afganistanu.
Mieszkają oni w jednej z noclegowni Haima i opowiedzieli parze książęcej o swoim życiu i podróży do Szwecji. Para otrzymała tam informacje na temat dzieci uchodźców, które znalazły się tam bez opieki najbliższych.


Daniel zapytał, jak wiele dzieci bez opieki wybrało pobyt na wyspie. Przewodniczący Björn Jansson odpowiedział, że nie wie dokładnie ile, wielu z nich opuszcza Gotlandię aby studiować.


Kolejnym punktem programu była Tofta skjutfält - poligon wojskowy i strzelnica. Siły Zbrojne miały opowiedzieć tam o działalności w Gotlandii, polityce bezpieczeństwa i przyszłości.Na to spotkanie nie miała wstępu prasa. Po tym para książęca udała się do Lilla Bjers na lunch, a przy okazji dowiedziała się więcej na temat działalności tej organizacji. 

Na koniec para odwiedziła G.A.D. (Gute Art och Design) w Visby, gdzie Victoira i Daniel obejrzeli sklep oraz uzyskali infomracje na temat wizji rozwoju firmy. 


***

Jak podało źródło ze Szwedzkiego Urzędu Podatkowego od 22 kwietnia Chris O'Neill nie mieszka z żoną i córeczką w Szwecji. Z powodu pracy miał przenieść się do Zjednoczonego Królestwa. Fakt ten wiele wyjaśnia, nieobecność na urodzinach teściach, czy do samego końca nie potwierdzoną obecność na nabożeństwie i późniejszym przyjęciu. Rzeczniczka dworu królewskiego zabrała jedynie głos w sprawie nie obecności Christopher'a na zbliżającym się święcie narodowym.  

"Przykro mi, Christopher nie weźmie udziału w Święcie Narodowym, jego największym marzeniem, jest spędzanie jak największej ilości czasu z rodziną".

Według najnowszych doniesień pod koniec roku do Londynu ma się przenieść księżniczka Madeleine z dziećmi. 

***

Sofia i Carl udzielili również wywiadu Kungliga Magasinet, wydanie online znajdziecie tutaj wywiad z para zaczyna się na stronie 23.   

13 komentarzy

 1. dlaczego "po Szwedzku"? Ona chyba lubi kapelusze :)

  czemu znowu zmiany na blogu, zaczęłam się przyzwyczajać do tamtego ułożenia?


  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Musze Pomieszczenia dopracować HTML i najpóźniej jutro znowu będzie tamten wygląd bloga :)

   Usuń
  2. Mi tam się osobiście obecny wygląd bardziej podoba :D

   Usuń
 2. ładnie Victorii w takich jasnych kolorach :)

  OdpowiedzUsuń
 3. http://1.bp.blogspot.com/-URQJ3PbStOs/VWXfzNM_NHI/AAAAAAAApBc/_AjU-gRJw0E/s600/Princess-Victoria-2.jpg

  Zdjęcie idealne do nagłówka ^^

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oj tak :) już zapisałam sobie na komputerze i na pewno wykorzystam w najnowszym nagłówku :)

   Usuń
 4. Victoria świetnie wygląda a prowincja urocza.Szkoda,że Madeleine przenosi się do Wielki Brytanii miałam nadzieję,że częściej będziemy ją widywać:)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ciekawe co na to Król - w sensie na życie jakie ma obecnie Madeleine. Ona w bardzo zaawansowanej ciąży w Szwecji a mąż w WB. Może im się nie układa? Kurcze czy nei lepiej było żeby od razu przenieśli się do Londynu a nie tak krążą? Owszem Chris pracuje na rodzinę, ale jakim kosztem?

  Dzisiejsza stylizacja Victorii bardzo ładna.

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie podoba mi się ,że Chris nie mieszka z rodziną i nie pojawia się nawet na tak ważnych uroczystościach.Przecież jest bogaty a jego żona to księżniczka,chyba nie musi ,aż tyle pracować.Zresztą mieli przecież już na stałe osiąść w Szwecji.

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w nim zawartych, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu publikacji komentarza.