Co nowego u szwedzkiej rodziny królewskiej ?


Witajcie!

Rodzina królewska, nieco wcześniej niż w ubiegłym roku, rozpoczęła wakacje! Po szeregu podróży zagranicznych i tysiącach spotkań może cieszyć się słońcem i szwedzkim latem na ukochanej Olandii. Będziecie musieli przyznać, że ta część roku obfitowała w wiele szczęśliwych, a także pracowitych wydarzeń. 

zimbio

Już nie długo wszyscy będą w Solliden, a całą rodzinę królewską zobaczymy 14 lipca na urodzinach księżniczki Victorii. Z samego rana zobaczymy solenizantkę wraz z rodzicami, mężem i córeczką. Z kolei wieczorem odbędzie się koncert, który będzie pierwszą okazją do zobaczenia księcia Carla Philipa i jego żony po ślubie oraz księżniczki Madeleine po porodzie.  
Po tym rodzina królewska na dobre zaszyje się w swoich rezydencjach na Olandii i wróci do swoich obowiązków dopiero pod koniec sierpnia lub na początku września. 

royalista

Pod koniec przyszłego tygodnia do Szwecji powinni wrócić szczęśliwi nowożeńcy, książę Carl Philip i księżna Sofia. Jak informują szwedzkie media para ma spędzić trzy tygodnie na Fidżi, a tyle czasu minie w przyszłą niedzielę. Możliwe, że jeszcze przed urodzinami siostry książę pojawi się na wyścigach samochodowych. 

bloggar.aftonbladet.se Madde z mężem na Victoriadagen w lipcu 2013 roku na krótko po zakończeniu swojego miesiąca miodowego 

Księżniczka Madeleine wraz z rodziną jest jeszcze (prawdopodobnie!) w Sztokholmie, a na Olandię uda się w przeciągu najbliższych dwóch tygodni. 

Para królewska z pewnością jest już w Solliden. Król z pewnością cieszy się już pracą w ogrodzie, jest przecież tyle do zrobienia przed urodzinami Victorii.

svenskdam

Z kolei księżniczka Victoria, książę Daniel i księżniczka Estelle tradycyjnie spędzają pierwsze dni wakacji wraz z rodziną Westlingów w ich letnim domu w Acktjära. We wtorek Vic i Estelle były nawet widziane w Bollnäs, gdzie kupowały truskawki. 

bloggar.aftonbadet

***

Możliwe, że już niedługo poznamy datę chrztu księcia Nicolasa. We wrześniu książę będzie miał cztery miesiące, więc jest to odpowiedni moment na taką uroczystość. Zważywszy na fakt, że Estelle i Leonore miały po kolei niecałe cztery miesiące i niecałe pięć miesięcy w dniu swoich chrztów. Z pewnością rodzina królewska będzie chciała zorganizować tą uroczystość zanim na dobre wrócą chłodniejsze dni.  

***

Tylko w tym roku (czyli sześć miesięcy) księżniczka Victoria odbyła siedem podróży zagranicznych z czego dwie były oficjalnymi wizytami państwowymi w  których Następczyni Tronu towarzyszył mąż.


19 stycznia rodzina książęca była już (oficjalnie) w Kalifornii. Jednak jak wiadomo przybyli tam kilka dni wcześniej i pokazali swojej córeczce San Francisco. Victoria miała okazję dobrze poznać Kalifornię w czasie studiów i jak sama przyznaje bardzo dobrze wspomina ten okres. Oficjalna część wizyty trwała trzy dni. (klik)


Nie długo potem księżniczka była już Polsce! 27 stycznia przybyła na 70. rocznicę wyzwolenia obozu koncentracyjnego w Oświęcimiu. Na miejsce przybyły także pary królewskie z Holandii i Belgi, książę Frederik z Danii, książę Haakon z Norwegii i dziedziczna wielka para książęca z Luksemburga. (klik)


Pod koniec marca para książęca przybyła z oficjalną wizytą do Korei Południowej. Victoria i Daniel spędzili tam trzy dni, ale jak księżniczka przyznała, w jednej rozmowie, bardzo tęskną za córeczką i nie mogą się doczekać kiedy wrócą do domu i ją przytulą. (klik)


Kwiecień obfitował w masę spotkań i podróży. Księżniczka odwiedziła z jedno-dniowymi wizytami Belgię i Holandię. Takie same podróże odbyła w 2011 roku będąc w ciąży z Estelle. 

2L2dlFGxKHI.jpg

Nie długo późnej wraz z mężem i córeczką udała się do Danii na obchody 75 urodzin swojej cioci, królowej Małgorzaty II. Jest to okazja do pokazania Wam lepszych skanów ze zdjęciami uroczej Estelle. (możecie je powiększyć :)) (klik)

 Estelle Dania -2
tumblr_nn9tkafp361sgovsyo2_1280.jpg

Na koniec kwietnia dwór królewski zaplanował także podróż Victorii do Kenii. Została ona jednak przesunięta w czasie z powodów bezpieczeństwa. Księżniczka ma nadzieję, że uda się ponownie zaplanować tą podróż.


Na początku czerwca Victoria przybyła na dwa dni do Lizbony. Chociaż podróż dotyczyła Volvo Ocean Race księżniczka znalazła kilka godzin na spotkanie z prezydentem oraz lunch z ministrami. (klik)


Na dwa dni po ślubie brata księżniczka była już na Łotwie (klik), to tam dowiedziała się o narodzinach siostrzeńca.  


Nie zapominajmy o tym, że księżniczka Leonore ma za sobą pierwszą oficjalną podróż. Razem z rodzicami i babcią dziewczynka spędziła dwa dni w Rzymie i poznała samego Papieża Franciszka. Chociaż księżniczka jest luteranką, tak jak jej mama i babcia, uczestniczyła w tym ważnym spotkaniu, tak jak i jej tata (katolik). Jak wiadomo Christopherowi bardzo zależało na tym spotkaniu. (klik)

***

Po powrocie z wakacji Zamek Królewski czeka mała rewolucja na dobre swoją pracę rozpocznie tam nowy członek rodziny, księżna Sofia. Podobnież po zakończeniu przerwy letniej na księżną ma już czekać gotowe biuro. Możemy spodziewać się kolejnych podróży zagranicznych, możliwe, że dwór zaplanuje pierwszą podróż dla księcia i księżnej Varmland.

***

BG7_430x310
svenskdam

Po ślubie bratanka, księżniczka Brigitta od razu wróciła na Majorkę. Nie mogła przecież przegapić turnieju golfowego, tym bardziej, że tym razem zebrane pieniądze przekazano na Szpital Dziecięcy królowej Silvii.

***

Byłabym wdzięczna koleżankom, blogerkom, za zmianę w polecanych adresu mojego bloga na swedish-princesses.blogspot.com , oczywiście strona przekierowuje pod nowy adres, ale tak będzie znacznie wygodniej :) z góry dziękuję !!

Do zobaczenia za kilka dni!!
Wracam niedługo


Follow my blog with Bloglovin

16 komentarzy

 1. Czy ja dobrze rozumiem, wracasz na bloga za 4 lub 5 miesięcy? :o

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie, wracam na początku lipca. Przeniósł mi się tylko tekst z początku postu :)

   Usuń
 2. Super, że na urodzinach Victorii zobaczymy całą rodzinę królewską. Trudno uwierzyć, że od ślubu minęły już prawie 3 tygodnie. Jak szybko leci czas...

  OdpowiedzUsuń
 3. Cieszę się,że będziesz teraz więcej pisać o Madeleine i Sofii

  OdpowiedzUsuń
 4. Podoba mi się nowy nagłówek, ale mogłabyś dodać do niego jeszcze jakieś zdjęcie/zdjęcia? :) Przy okazji, czy Madeleine i Chris odbyli jakąś oficjalną podróż poza tą ostatnią do Rzymu?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nad nagłówkiem będę pracować po powrocie do domu :)

   Chris i Madeleine byli tylko w Rzymie, nie odbyli innych podróży.

   Usuń
 5. "Z pewnością..., z pewnością" :)
  Dajny post na podsumowanie półrocza 2015 r. ;)
  Udanego odpoczynku!

  P.S. Poprzednie nagłówki bardziej mi się podobały!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Popracuję nad nagłówkiem po powrocie do domu, też wolę zdjęcia :)

   Usuń
 6. Czy do tej zakładki "Wyniki ankiet" dodasz jeszcze wyniki ostatnich ankiet przeprowadzonych na blogu? :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Kogo typujesz na chrzestnych Nicolasa? Ja myślę, że będzie jedna z sióstr Chrisa, Carl lub Sofia i przyjaciele Madeleine i Chrisa

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przede wszystkim Sofię. Początkowo myślałam o Danielu, ale wątpię, przecież Vic jest chrzestną Leonore, w związku z tym pewnie go nie wybiorą. Nie sądzę, że będzie to Carl, jest przecież chrzestnym Estelle i lepiej byłoby wybrać kogoś "nowego". Oprócz Sofii typuję jedną z sióstr Chrisa, to też dla mnie pewniak. Dalej nie mam pomysłu :)

   Usuń
  2. Ja stawiałabym na siostrę Chrisa i Carla Filipa,syn księżniczki Christiny Gustaw oraz ktoś z przyjaciół:)

   Usuń
 8. No to Młoda Para wróci uśmiechnięta, wypoczęta, mega szczęśliwa i opalona! :))

  OdpowiedzUsuń
 9. Ile nowych informacji ! Bardzo fajna zmiana na blogu :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Ja też się wystraszyłam, że znikasz na 5 miesięcy :P

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w nim zawartych, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu publikacji komentarza.