Ślub księcia Carla Philipa i Sofii Hellqvist

2015/06/13

Foto Henrik Montgomery / kungahuset.se

To już dzisiaj!!! Książę Carl Philip poślubił swoją wieloletnią partnerkę, Sofię Hellqvist. 

O 14.30 drzwi Kaplicy Zamku Królewskiego zostały otwarte dla gości. W trakcie dwóch godzin na swoje miejsca zajęli oficjalnie zaproszeni goście, członkowie europejskich rodzin królewskich, a w tym cztery królowe, najbliższa rodzina i przyjaciele. Kiedy księżniczka Victoria i książę Daniel pojawili się bez córeczki, pewnym było, że mała Estelle będzie jedną z dziewczynek sypiących kwiatkami, rzeczywiście tak się stało!! Cała rodzina ze wzruszeniem przyglądała się idącej w stronę ołtarza Sofii Hellqvist. 


Niemal wszyscy zaczęli się niecierpliwić przed przybyciem Panny Młodej. Zdenerwowany książę czekał na swoją przyszłą żonę w towarzystwie świadka, przyjaciela, jeszcze z czasów szkoły, oraz rodziców i rodzeństwa. (Tiary są przepiękne jednak król miał drobne trudności z zobaczeniem przyszłej synowej :)) Oprócz Estelle druhnami były Tiara Larsson (chrześnica Sofii) oraz Anaïs Sommerlath i Chloé Sommerlath. Sukienki dziewczynek uszyła oczywiście Ida Sjöstedt z czystego, włoskiego jedwabiu i organzy, nie zapominajmy o kokardkach we włosach. Bukieciki małych druhenek składały się z takich samym kwiatów co bukiet Panny Młodej i dekoracje.  


Moim ulubionym wspomnieniem sprzed ceremonii był moment na kilka chwil przed ceremonią. Byliśmy gotowi na czas i musieliśmy czekać przed kaplicą przez dobrą chwilę. Dotarłam do mojego taty wcześniej niż planowano, co sprawiło, że poczułam się bardzo spokojna i bezpieczna, i nawet nie tak zdenerwowana i zestresowana jak myślałam, że będę. Cieszyłam się tym momentem, to był po prostu zbieg okoliczności, że musieliśmy poczekać.  Sofia szła do ołtarza w towarzystwie swojego taty, Erika Hellqvist. W tle mogliśmy usłyszeć utwór "Father in Heaven". Podczas ceremonii ślubnej goście wysłuchali także coveru "Fix You" Coldplay. A późnej szwedzką wersję Umbrella, Rihanny.


Książę Carl Philip wystąpił w mundurze Swedish Amphibious Corps w stopniu majora, dokładnie model 1878. Nie zapominajmy o Orderze Serafinów, i krzyżu Orderu Gwiazdy Polarnej pod muchą. Medale obejmują jubileuszowe medale pamiątkowe króla Karola XVI Gustawa, księżniczki Victorii i pamiątkowy medal ślubny księcia Daniela, Złoty Medal Fredsbaskrarnas Service Medal i Swedish Defence University.Suknię panny młodej zaprojektowała Ida Sjöstedt. Suknia bez ramiączek z długimi rękawami z włoskiego jedwabiu i koronek José María Ruiz. Bazę sukni stanowi jedwabna krepa. Spódnicę zdobią ręcznie haftowane pasy z bawełnianej koronki. Taką samą wykorzystano przy welonie, zaprojektowanym do sukni. Nie zapominajmy o nowej tiarze, która jest prezentem od pary królewskiej. Baza z diamentów układa się w motyw wiciokrzewu, który wieńczą szmaragdy. Tiara jest idealnej wielkości i jak najbardziej pasuje do kształtu głowy księżnej Sofii. Bukiet składał się przede wszystkim z róż herbacianych i jasno różowych oraz mirtu, którego nie zabrakło również we włosach księżnej. Suknia idealnie wpasowała się w realia królewskiego ślubu oraz łączyła marzenia Sofii o skromnej kreacji. Sofia przyznała w jednym z wywiadów, że zawsze marzyła o ślubie na plaży. Sama Ida wspomina słowa księżnej, Powiedziała, że gdyby to nie był królewski ślub, chciałaby nosić coś w stylu boho i byłby to może ślub boso na plaży. Projektantka zachowała te słowa w pamięci i dzięki temu powstał projekt sukni księżnej. Uwielbiam to, że była romantyczna, ale nadal elegancka. Było w niej też coś artystycznego i nieco stylu boho, przez podwyższony stan, który bardzo mi się podobał. - wspomina księżna. Embed from Getty Images

Dokładnie o 16.48 książę Carl Philip i księżna Sofia zostali małżeństwem. Nabożeństwu przewodniczył królewski kapelan.  Para książęca kaplicę opuściła w takt gospelowej muzyki z filmu Zakonnica w przebraniu 2 The Hymn of Joy. Nie zabrakło także oklasków. 


Po za pozowaniu do serii zdjęć małżonkowie udali się na paradę ulicami Sztokholmu, gdzie czekały tysiące Szwedów.

Embed from Getty Images

W trakcie parady goście przenieśli się na taras Zamku Królewskiego, gdzie oczekiwali na przybycie nowożeńców. Po paradzie nowa para książęca pojawiła się na balkonie Zamku Królewskiego. Tak jak pięć lat temu, podczas ślubu Następczyni Tronu goście zebrali się na głównym tarasie i sącząc szampana czekali na Młodą Parę. Pomyślano o wszystkim, nawet krześle dla królowej Małgorzaty II z Danii, która jest chora na stawy. Furorę zrobiły dwie najmłodsze księżniczki. Pamiętacie te owacje i krzyki na widok energicznie machającej Estelle? mała była w swoim żywiole. Po przybyciu na balkon Pan Młody od razu zabrał głos Chciałbym Wam przedstawić moją piękną żonę!! powiedział książę Carl Philip. Następnie podziękował, za tak liczne przybycie i wsparcie.  Król Carl XVI Gustaf  swoją wypowiedź zaczął od skromnego wspaniale po kilku słowach zaanonsował swoje słynne hura na cześć nowożeńców do którego dołączyli wszyscy zebrani.
Para książęca odebrała pierwsze gratulacje od najbliższej rodziny, a Panna Młoda otrzymała mocny uścisk od księżniczki Estelle. Victoria już przed  ślubem nie ukrywała, że bardzo cieszy się na ten dzień i nie może się go doczekać. Mały problem z dotarciem do brata miała najmłodsza z rodzeństwa, księżniczka Madeleine, która uścisnęła brata w iście królewskim stylu.


Embed from Getty Images

Następnie Panna Młoda pod rękę z mężem i teściową udała się do Zamku Królewskiego, gdzie od razu wykonano oficjalne fotografie. Na kilka sekund przed wejście ostatni pocałunek i kciuk w górę "est super!!.

Embed from Getty Images

O 19.00 goście zaczęli zbierać się w Galerii Karola XI gdzie odbywał się bankiet. Sala została przystrojona w takie same kwiaty co Kaplica Królewska, najważniejsi goście - Para Młoda, rodzice, rodzeństwo i matka chrzestna księcia -  królowa Małgorzata II zasiedli przy prostokątnym stole. Resztę gości usadzono przy okrągłych stołach. Jako pierwszy toast wzniósł król Carl Gustaf, oczywiście za księżną Sofię i księcia Carla Philipa. Późnej także, jako pierwszy, wygłosił przemówienie. 

Kiedy myślę o tym ślubie, widzę, że Carl Philip i ja mamy wystarczająco dużo podobieństw, jeśli chodzi o powodzenie z jakim wybieramy właściwe kobiety. To prawdziwe błogosławieństwo, zobaczyć, jak oboje wydobywacie z siebie to co jest w Was najlepsze. Jak się wzajemnie uzupełniacie i jak wspieracie się wzajemnie w dużych i małych sprawach. Pozdrawiam również rodzinę Hellqvist. Carl Philip i Sofii nawiązali dla nas wspaniałą przyjaźń.

Po posiłku głos przekazano ojcu Panny Młodej, który pogratulował młodej parze i powiedział, że nie boi się oddać swojej pięknej córki w ręce tak wspaniałego mężczyzny. Jako ostatniemu (jak oficjalnie przypuszczano) głos oddano Panu Młodemu, jak anonsował adiutant Ich Królewskich Mości najszczęśliwszy mężczyzna na świecie.

Wasze Wysokości, Wasze Królewski Wysokości, Ekscelencje, panie i panowie, Droga rodzino i przyjaciele, i ostatnia, ale najważniejsza, moja droga żona Sofio.
Czasami może dojść do podjęcia ważnego wyboru. Wyboru, który określa całą twoją przyszłość i to, kim jesteś, a przede wszystkim to, kim chcesz być. Często wymaga to odwagi. Odwagi, by nie wybrać prostej drogi, tylko dlatego, że jest łatwiejsza, ale odwagi, aby pozostać na trudnej drodze, iść w prawo, do szczęścia.
Sofia, nigdy wcześniej nie wybraliśmy trudnej drogi, bo wybraliśmy siebie. Za każdym razem, kiedy staraliśmy się zrezygnować z naszej miłości stawiała nas znowu razem. Za każdym razem kiedy byliśmy od siebie daleko, moje serce było puste. I w końcu, w końcu Sofio, wybraliśmy drogę w prawo - podjęliśmy decyzję, która czyni mnie najszczęśliwszym człowiekiem. Sofia, wypełniłaś moje życie miłością i radością.
Dziś udowodnimy, że łączy nas miłość która zwycięża wszystko. Wszyscy, którzy poznali  Cię wiedzą, że jedyną rzeczą, która przebija Twoje zewnętrznego piękno jest Twoje wnętrze. Moi przyjaciele, wszyscy wiemy, że siła i odwaga w Sofii nie tylko odnosi się do o naszej miłości. Jest ona większe od niej. Kiedy zaczęłaś Project Playground, było to coś więcej niż projekt daleko w Południowej Afryce. Setki dzieci i młodych ludzi, mogą mieć dzięki niemu nadzieję na lepszą przyszłość. To była nadzieja na lepszy świat. Świat opierający się na empatii, zaangażowaniu i miłości. Stawiasz na silne wartości z pasją i odwagą. Najważniejszą z nich wszystkich jest chyba to, że: odważyłaś się być sobą, odważyłaś się stanąć w obronie siebie. A przede wszystkim pokazałaś, że miłość nie zna granic, bez względu na wyznanie, płeć czy pochodzenie. Sofia wszyscy, którzy Cię znają, wiedzą, że jesteś pracowitą kobietą z silnym poczuciem obowiązku i lojalności wobec twojej wielkiej misji. Wiem z całą pewnością, że odnajdziesz się w nowej roli z wielkim poczuciem odpowiedzialności i ciężkiej pracy.
Tato, mamo, drogie siostry i szwagrowie: Nie mam dość słów, aby opisać, jak się cieszę, że przyjęliście Sofię z otwartymi ramionami. Otrzymaliśmy Wasz a pomoc zarówno w dobrych i złych momentach. Wiem, że mówię w imieniu nas wszystkich, kiedy mówię, że wzbogaciliśmy naszą rodzinę o Sofię. I dziękuję także twojej rodzinie, Sofia, która przyjęła mnie z otwartymi ramionami. Twoja rodzina to błogosławieństwo. Rodzina z ogromnym ciepłem, miłością i opieką. Chciałbym również podziękować Szwedom za wsparcie, które otrzymaliśmy dla naszej miłości. Radość  z którą się spotkaliśmy ogrzewa nasze serca.
Drodzy przyjaciele, chciałbym zabrać Was ze sobą na małą podróż, która rozpoczęła w dniu 24 czerwca 2014. Jest to jedna z najważniejszych podróży mojego życia. Przejechałem 67 mil w tę i z powrotem w 9 godzin lub 32400 sekund. Moim celem był urząd pracy w Mora - i nie, nie szukałem nowej pracy. Byłem w drodze na spotkanie z moim przyszłym teściem, aby poprosić o rękę Sofii. Nigdy żadna wycieczka nie była dla mnie tak ważna, jak ta podróż.
Kochana Sofio, dziś zaczyna się nowy etap w moim życiu. W twoim życiu. W naszym życiu. Nie wiem, co nas czeka w przyszłości, ale wiem, że miłość oznacza to, że ​​mogę podjąć każde wyzwanie. Twoja inteligencja, Twoje poświęcenie i odwaga inspirują. Czuję się dumny mogąc powiedzieć, że jesteś dla mnie wzorem. Sofia, jestem ożywiony ideą, wspaniałego życia z tobą. Muszę się wiele nauczyć o życiu, i wiele jeszcze pozostaje do zrobienia. Jest to długa podróż, podróż nieskończona, którą pokonam z tobą. Ale najważniejsze, nauczyłem się już, czym jest miłość, która zwycięża wszystko. Sofia ​​jesteś najlepsza. Kocham Cię.
(owacje na stojąco)
Drodzy Przyjaciele!
Proszę wypijcie ze mną najważniejszy tost - toast za miłość, która wszystko zwycięża. Tosta za moją ukochaną i piękną żonę Sofię.

To nie był koniec niespodzianek, Sofia zaskoczyła wszystkich, a przede wszystkim swojego męża spontaniczną przemową:

Wszystko czym jestem, wszystko co mam. Aż Az do ostatniego tchu będę Cię kochać.. Wszystko co mam. Wszystko co potrzebuję to tylko obudzenie się blisko Ciebie. Aby pozwolić kochać cię przez wszystkie moje dni ze wszystkim co mam. 

Kilka zdań powyżej napisała Sofia, tak jak i piosenkę, która była wspaniałym prezentem dla jej męża, jak powiedziała: "Ode mnie dla Ciebie. Kocham Cię"


Embed from Getty Images

Następnie przyszedł czas na tort, który okazał się zaskoczeniem dla wszystkich. Około północy, z pewnością już zmęczona księżniczka Madeleine z mężem udała się do domu na zasłużony odpoczynek. Po skosztowaniu tortu, goście nareszcie przeszli na salę balową, gdzie para rozpoczęła swoim tańcem przyjęcie weselne. Zgodnie z zapowiedzią zatańczyli do "Sofias brudvals".Późnej nie zabrakło także samego DJ Avicci, który miał mieć koncert w Holandii (czyżby kolejna niespodzianka, może tym razem od pana młodego?) Wszyscy goście włącznie z para królewską oraz młodą parę ruszyli na parkiet.

302 komentarze

 1. Przed momentem znalazłam
  http://nocoty.pl/gid,17630487,kat,1013703,title,Sofia-Hellqvist-i-ksiaze-Karol-Filip-na-uroczystosciach-przedslubnych,galeria.html?ticaid=51509f

  Pozdrawiam Ania

  OdpowiedzUsuń
 2. nie bedzie transmisji w tv polskiej
  pytałam mailowo i dostałam taka odpowiedz
  spoko na niemieckiej i szwedzkiej obejrzymy w sieci
  linki sa do tranmisj online

  OdpowiedzUsuń
 3. Marlenko, usun moderacje bedzie nam latwiej komentowac.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie, wy nie czytacie tego ci ja i się cieszcie :) komuś się nudzi i masowo wypisuje brednie

   Usuń
  2. caly czas pisze ten ktos? czy wczoraj pisal a dzisiaj spokoj? a wiesz co ablokuj go daj mu bana a my nie musimy cierpiec przez czyjas glupote

   Usuń
  3. Nie można kogoś zablokować kiedy piszę z anonima, wiem co robię :)

   Usuń
  4. To od Marty z blogu hajtuja Cie.Nie przejmuj sie. A Nasze komentarze dodawaj na biezaco jesli nie mozesz /nie chcesz odblokowac komentarz. Szkoda,ze cierpimy z powodu jakiejs osoby. A nie lebiej jej bzdury kasowac na biezaco niz czytac nasze wpisy i moderowac? dluzej te czytanie i moderacji i wiecej czasu ci zajmnie niz usuwanie hajtow.

   Usuń
  5. Tak mi jest wygodniej :) wiem co robię, a,komentarze od razu publikuje.

   Usuń
 4. Ogladamy :))) zdf robi swietna zapowiedz slubu!!! 😀

  OdpowiedzUsuń
 5. Emocje są ogromne, już się nie mogę doczekać :)

  OdpowiedzUsuń
 6. A Sofia i Carl pojawią się na balkonie Pałacu tak jak Vic i Daniel?

  OdpowiedzUsuń
 7. Dziewczynki,podajcie link do transmisji ZDF.
  JA tą szwedzka ogladam ,ale nic nie rozumiem bo nie znam szwedzkiego a niemiecki nam biegle.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja oglądam w tv, ale ten link powinien działać:

   http://www.freeintertv.com/view/id-2602

   Usuń
  2. Nie działa:(

   Usuń
  3. http://www.zdf.de/ZDFmediathek/beitrag/live/1822600/Das-ZDF-im-Livestream#/beitrag/livevideo/2422612/ZDF-Royal----Prinzenhochzeit-in-Schweden tez nie dziala. Ania

   Usuń
  4. Nie mam w akademiku telewizora i szukam online zdf, ale nie dziala:( szkoda.No nic bede po szwedzku bez glosu ogladac:)

   Usuń
 8. Ujecia z dziecinstwa sa wzruszajace :))))

  OdpowiedzUsuń
 9. Ogladam kreacje Pań i dominuje..koronka:) fajne stylizacje póki co i łądne fryzury..zero wpadek :) zobaczymy jak bedzie dalej

  OdpowiedzUsuń
 10. Same koronkowe sukienki. Ładnie ubrane kobiety

  OdpowiedzUsuń
 11. Sofia będzie miała G.Collins & Sons aquamarine tiara

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ten komentarz został usunięty przez autora.

   Usuń
  2. wrzuc link do zdjecia tej tairy,bo nie moge jej znalezc:)

   Usuń
 12. Są urywki na TVP info :) :D /Lena

  OdpowiedzUsuń
 13. Nie przejmuj sie hajterkami od Marty

  OdpowiedzUsuń
 14. kto ubierał tego prezentera? wygląda okropnie

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. TO jest GEJ i sam sie tak ubral

   Usuń
  2. Racja, ten garnitur to jak do cyrku. Za to Ebba wygląda pięknie.

   Usuń
 15. Możecie podac link do tiary ,ktora bedzie miala sofia? bardzo prosze J.S

  OdpowiedzUsuń
 16. dlaczego nie ma jeszcze mary?

  OdpowiedzUsuń
 17. Aftonbladet potwierdza Ida Sjostedt zaprojektowała suknie ślubną

  OdpowiedzUsuń
 18. Zapraszam na mojego bloga o królewskich dzieciach
  http://krolewskie-dzieci.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 19. Księżna Marie już jest! :D

  OdpowiedzUsuń
 20. Czekam na Mary! Była już? Bo ja dopiero włączam!

  OdpowiedzUsuń
 21. Martha Louise nieladnie...

  OdpowiedzUsuń
 22. Marta Louise nie podoba mi się w tej sukience, za to księżna Marie jakiś taki brzuszek się odznaczał??? czy tylko ja zauważyłam?

  OdpowiedzUsuń
 23. 4 siostry Króla razem! Będzie piękne zdjęcie!

  OdpowiedzUsuń
 24. Hrabina Sophie jak zawsze klasa,przepięknie

  OdpowiedzUsuń
 25. Mette-Marit slicznie :)))))

  OdpowiedzUsuń
 26. Co Mette czepiła się tak tych kwiatków

  OdpowiedzUsuń
 27. Marie z Danie nawet nieźle w tej limonce wygląda. To chyba nowa suknia.

  OdpowiedzUsuń
 28. Mary pieknie..siostra krola i matti marit masakra modowa i zbyt dluga i krepujaca ja suknia Sophie

  OdpowiedzUsuń
 29. Dzisiaj Matylda lepiej jak Mary, ta druga miała dziwnie włosy ułożone

  OdpowiedzUsuń
 30. Zakoczyła mnie suknia Mary. Ładna, choć spodziewałam się jakiegoś żywszego koloru.

  Mette-marit wczoraj miała lepszą suknię, bo to dzis wygląda jak bluzka i spódnica i niezbyt razem wygląda... słabo. Liczyłam na Valentino w jej wykonaniu.

  OdpowiedzUsuń
 31. Czy ludzie, którzy stoją przed pałacem widzą wchodzących gości?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak przez tę bramę przed którą wyszli Maddie i Chris by pomachać do ludzi po zaślubinach.

   Usuń
 32. Mary super
  Matti Marit-masakryczna suknia

  OdpowiedzUsuń
 33. Maxima super!extra suknia

  OdpowiedzUsuń
 34. Królowa Sonja co za falbana i ten kolor

  OdpowiedzUsuń
 35. Maxima - wow! Świetnie!

  OdpowiedzUsuń
 36. MATII MARITT TRAGEDIA

  OdpowiedzUsuń
 37. Królowa Małgorzata chyba już za stara jest na taką czerwień

  OdpowiedzUsuń
 38. Maxima i Mary! coś pięknego

  OdpowiedzUsuń
 39. Maxima najpiekniejsza jak do tej pory :))))(

  OdpowiedzUsuń
 40. siostra krola..tregaedia modowa futerko spodnie :(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To kombinezon i jak na nią nie jest źle tylko ten materiał... jakby koszulka nocna ;)

   Chris siedzi obok MII razem z Leonore - może być zabawnie, bo Królowa MII nie ma cierpliwości do dzieci tzn. ma, ale nie tak dużą jak jej mąż co sam kiedyś przyznała w wywiadzie zapytana o wnuki :D

   Usuń
 41. Maddie..super:)

  OdpowiedzUsuń
 42. A Henrik zamiast towarzyszyć żonie MII to znowu olał uroczystości!!!
  Ładne sukienki mają siostry Sofii.

  Jest i Maddie z mężem i Leonore!!! Jaka śliczna dziewczynka!!!

  P.S. Marleno przepraszam za ilość komentarzy, ale nie mogę się powstrzymać.

  OdpowiedzUsuń
 43. Mad i Vici..fajne stylizacje!!!!

  OdpowiedzUsuń
 44. Mette-Marit chyba trochę ostatnio przytyła...
  Mary prześlicznie wygląda! Nie mogę się na nią i na Frederika napatrzeć! <3

  OdpowiedzUsuń
 45. Victoria mnie zaskoczyła, sukienka ładna ale ten wzór, Madelaine jest bardzo duża,Victoria też na twarzy zmieniona

  OdpowiedzUsuń
 46. Victoria i Madeleine wyglądają przepięknie :D

  OdpowiedzUsuń
 47. Mad. Vici..Mary i Maxima= klsa i najlepsze stylizacje

  OdpowiedzUsuń
 48. matka panny mlodej slabo
  krolowa swietnie wyglada

  OdpowiedzUsuń
 49. Królowa Sylvia w typowej dla siebie sukni, mam wrażenie że już ją wielokrotnie widziałam

  OdpowiedzUsuń
 50. Maxima bardzo ładnie się prezentuje! Ale Sonja? Co to za żółte falbanki?

  OdpowiedzUsuń
 51. Krolowa pieknie wyglada

  OdpowiedzUsuń
 52. Maddie i Vicky jak pięknie! :D Większość pań wygląda ładnie.

  OdpowiedzUsuń
 53. Estelle będzie druhenką na 100%!!!

  OdpowiedzUsuń
 54. Victoria pięknie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  OdpowiedzUsuń
 55. Nie spodziewałam się pary Królewskiej razem Stawiałam, ze Król przyjedzie z mamą Sofii skoro ojciec ma ją prowadzić do ołtarza, a Królowa Silvia z Carlem.

  OdpowiedzUsuń
 56. a zara bedzie Sofia

  OdpowiedzUsuń
 57. Pokazali kawałek na tvp info i program o mezaliansach w RK :) /Lena

  OdpowiedzUsuń
 58. Czy pojawią się także zdjęcia rodzin sióstr króla (dzieci i wnuki)? Rzadko można ich zobaczyć, mogłabyś z okazji ślubu dodać ich z podpisami? :D

  OdpowiedzUsuń
 59. Madeleine pięknie! Za to suknia Victorii niezbyt mi się podoba. Znacznie ładniej prezentowała się na ślubie siostry.

  OdpowiedzUsuń
 60. pan mlody MA BRODE

  OdpowiedzUsuń
 61. SONIA..KANARKOWY SZOK..ZOLTE FALBANKI..O NIEEEE

  OdpowiedzUsuń
 62. Zachwyciły mnie najbardziej : Maddie, Victoria, Maxima, Hrabina Sophie, Mary również ładnie. :) Leonore jaka zmęczona :) Estelle będzie druhenką, bo nie przyszła z rodzicami. Nie podoba mi się stylizacja Mette-Marit.

  OdpowiedzUsuń
 63. Śmieszne było jak wszyscy łącznie z Królem i Królową wpatrzeni w drzwi a tam nikt nie idzie i oni w śmiech :D

  Carl chyba się stresuje.
  Kim jest ten świadek/drużba??

  OdpowiedzUsuń
 64. ale Chris utyl!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! boże..

  OdpowiedzUsuń
 65. Taki moment a mnei się tnie to zasraństwo!!!

  OdpowiedzUsuń
 66. Oj duszno tam i jeszcze MAD zemdleje ona w zawansowanej ciazy

  OdpowiedzUsuń
 67. Sofia pewnie uciekła :P

  OdpowiedzUsuń
 68. Widać, że Leonore trochę marudzi

  OdpowiedzUsuń
 69. Vic juz placze:(

  OdpowiedzUsuń
 70. Piękna skromna suknie Sofii
  Sofia zrobiła sobie zęby na ślub
  super:)

  OdpowiedzUsuń
 71. Suknia panny młodej do złudzenia przypomina suknię Kate, plus za spięte włosy

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. daleko Kate do Sofie
   i suknia calkiem inna, z klasą i bardzo skromna i pikena skromna elekgancka fryzura i ok makijaz a nie jak Kate nocny makijaz jak na impreze
   Kate żenada

   Usuń
  2. W czym przypomina suknię Kate? Rękawami? Suknia Kate była w ogóle nie pasująca do niej i jej figury. A Sofii bardzo ta suknia pasuje.

   Usuń
 72. Sofia bardzo skromnie i elegancko :D Wszyscy jacy wzruszeni ( ja też) :)

  OdpowiedzUsuń
 73. Nie ładnie uczesali Estelle

  OdpowiedzUsuń
 74. Śliczna suknia ślubna,taka skromna :)

  OdpowiedzUsuń
 75. Victorii lezka poleciała :)

  Carl chyba sobie mówił "tylko nie płacz", ale co z tego jak był wzruszony i Sofia widać też. Prawie płacze.

  Zaskoczyła mnie sukni a- prosta chociaż koronkowa - ładna! I bardzo w stylu Sofii! Skromna do tego.

  Tata Sofii sobie tak beznadziejnie odszedł. Mógł chociaż podać zięciowi rękę! - żenada.

  Malutka Estelle - śliczna w tych włoskach krótkich.

  OdpowiedzUsuń
 76. Chyba tak sobie wyobrażałam Spohie

  OdpowiedzUsuń
 77. Ładnie skromnie i fajna fryzura, Wygląda Sofie o 1000000000 razy lepiej niż sztuczna Kate otulona koronkami i przepychem. Sofie pokazała klasę.Brawo:)

  OdpowiedzUsuń
 78. Też się wzruszyłam,co to za melodia przy której Sofia z tatą szła?

  OdpowiedzUsuń
 79. O matko, jacy oni piękni! <3

  OdpowiedzUsuń
 80. Sofia ma chyba welon ten słynny-rodzinny? - bo tak trochę mi się tnie i nie mogę przyuważyć dobrze.

  OdpowiedzUsuń
 81. Żadna suknia mnie nie zachwyciła, a już Sofii szczególnie, jakaś taka ... za skromna

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Gdyby była zbyt rozłożysta czy nieskromna to poszedłby hejt, że suknia zła. Ta jest bardzo ładna. Prosta, skromna, pasuje do panny młodej. Lepiej wygląda niż Kate.

   Usuń
 82. Tylko ten paskudny tatuaż z tyłu psuje efekt

  OdpowiedzUsuń
 83. za mała obroczką od Sofii i wpadeczka zaliczona

  OdpowiedzUsuń
 84. Nie jest to wzruszajacy slub jak slub Vici czy Mad

  OdpowiedzUsuń
 85. Boże jaka cudna suknia Sofii!Jestem zachwycona,tak jak sądziłam wybrała koronki.Tiara skromna,odpowiednia dla panny młodej,ale szkoda,że nie wybrała czegoś z królewskiego skarbca.

  OdpowiedzUsuń
 86. Lza poleciala... Sie poplakalam z tego wszystkiego :((

  OdpowiedzUsuń
 87. Jest wzruszająco

  OdpowiedzUsuń
 88. Aż mi łzy poleciały...<3

  OdpowiedzUsuń
 89. Matti Meritt placze

  OdpowiedzUsuń
 90. Magiczny ślub <3 Sofia wygląda przepięknie !

  OdpowiedzUsuń
 91. ten piosenkarz jakiś taki nawiedzony :DD
  wszyscy płaczą ...
  Justyna

  OdpowiedzUsuń
 92. https://twitter.com/crownprincely/status/609384594438131713/photo/1

  co to za zdjęcie?
  Justyna

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Takie, które znajduje się na lotnisku w stolicy Szwecji Sztokholmie, ma promować Szwecję.

   Usuń
 93. Piękny ten utwór wybrali by Fakir zaśpiewał. Mette płacze a CP Mary i Frederik trzymają się za ręce, podobnie jak Vic i Daniel :)

  P.S. Fakir się trochę zbyt wczuł :D

  OdpowiedzUsuń
 94. Ja tysz się wzruszyłam ;)

  OdpowiedzUsuń
 95. Jejku, bardzo wzruszająca ceremonia!

  OdpowiedzUsuń
 96. Zobaczyć tak szeroko uśmiechniętego króla, bezcenne :D

  OdpowiedzUsuń
 97. Prawie wszystkie panie wzruszone.Meete,Victoria i Maddie wycierają oczy i jak tu nie płakać?

  OdpowiedzUsuń
 98. Suknia Victorii pochodzi z kolekcji --> H&M Conscious Collection - serio? Nie spodziewałabym się, ale wygląda ładnie.

  Sketch sukni ślubnej Sofii --> https://twitter.com/Royal_talk/status/609733244821614592/photo/1

  OdpowiedzUsuń
 99. Madeleine przez cały czas się wahluje.Pewnie trudno jej w takim zaduchu wytrzymać w 9 miesiącu ciąży.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie tylko jej, Maxima np z wachlarzem siedzi :) Lepiej, że się wachluje, bo mama Sofii ma aż grzywkę z gorąca przyklejoną do czoła, mogła coś z włosami zrobić.

   Usuń
 100. Daniel jest pewnie świetnym wujkiem. Bardziej zainteresowany Leonore niż znudzony Chris.

  OdpowiedzUsuń
 101. Estelle jest bardzo grzeczna. Czasem podśpiewuje - szkoda, że dziadka za rękaw nie ciągnie ;)

  Vic i Daniel jak ładnie się opiekują Leonore, nawet grzeczna jest.

  OdpowiedzUsuń
 102. Leonore jaka grzeczna na kolanach u Daniela ;)

  OdpowiedzUsuń
 103. Marie zamiast chociaż udawać, że śpiewa czy patrzy w te słowa psalmu patrzy gdzieś po ścianach...

  OdpowiedzUsuń
 104. Wersja "Umbrella" po szwedzku :) Słowa pozmieniane, bo ksiądz by ślubu pewnie nie udzielił ;)

  OdpowiedzUsuń
 105. Krótka wzmianka w teleexpresie ;) pokazali młodych, Victorie, druhenki i powiedzieli że Carl nie ma szans na objęcie tronu, który stracił na rzecz Viki. O Sofii powiedzieli że jest modelka

  OdpowiedzUsuń
 106. Sofia jak się pięknie ukłoniła Królowi.

  OdpowiedzUsuń
 107. WOW!!! Końcówka rewelacja!!! Jak gospel! Świetny pomysł!

  OdpowiedzUsuń
 108. Zabrakło póki co pocałunku, ale widać, że chyab czekają aż wyjdą do bramy :)

  OdpowiedzUsuń
 109. Zabrakło mi tego pocałunku w bramie jak u Maddie i Chrisa.

  OdpowiedzUsuń
 110. Czy już po całej uroczystości będzie można ją jeszcze gdzieś obejrzeć?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przez dwa tyg. będzie na SVT, pewnie nie długo będzie na YouTube :)

   Usuń
  2. Dzięki, niestety nie mogłam oglądać od początku, a chciałabym to przeżyć jeszcze raz.

   Usuń
 111. Maxima wygląda zjawiskowo!

  OdpowiedzUsuń
 112. Przypomina mi się jak byłam mała i chciałam zostać księżniczką. Teraz znowu chcę ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Widać nie jestem sama :P

   Usuń
  2. To na co czekasz, szukaj jakiegoś księcia w swoim przedziale wiekowym

   Usuń
 113. Nie dziwię się, że wszyscy płakali. Początek był bardzo wzruszający :)

  OdpowiedzUsuń
 114. I po ślubie .Trochę szkoda,ale materiału na gadanie i oglądanie mamy an całe wakacje:)

  OdpowiedzUsuń
 115. Bardzo ladna Mloda Para :) Sukienka rowniez mi sie podoba.

  OdpowiedzUsuń
 116. Tak myślałam ,że to będzie Ida Sjosted- żaden inny szwedzki projektant mi nie pasował.

  OdpowiedzUsuń
 117. Goscie już się zbierają przy schodach tak jak przy Vic i Danielu :)

  OdpowiedzUsuń
 118. Ponawiam pytanie o melodię z początku uroczystości
  PS:Końcówka uroczystości była wspaniała

  OdpowiedzUsuń
 119. Jaka piękna uroczystość :* Cudowna suknia ślubna taka skromna i pasująca do panny młodej .Carl jak się stresował przed przybyciem Sofii i jak obrączka nie chciała wejść na palec :) Tak to szybko zleciało i pomyśleć ,że tyle na to czekaliśmy :) Tiara Sofii śliczna to jest prezent od Carla ? . Madeleine ślicznie Leonore jest słodka i jak machała . , Jak każdy machał do niej nawet Carl :) Daniel wydaje się bardzo sympatyczny jak się opiekował małą :) Mary wyglądała ślicznie .Jak się wszyscy wzruszyli :*

  OdpowiedzUsuń
 120. Fajne zdjęcia z oczekiwania na balkonie - Królowej MII podstawili krzesełko ;) A wokół niej stoją Mary, Marie i Joachim a także Vicky od Victora :D

  OdpowiedzUsuń
 121. Sofię czeka teraz bardzo ciężka praca jako księżnej. Ale ważne, że jest - są! - z Carlem szczęśliwa.

  OdpowiedzUsuń
 122. Sofię czeka teraz bardzo ciężka praca jako księżnej. Ale ważne, że jest - są! - z Carlem szczęśliwa.

  OdpowiedzUsuń
 123. Monogram księżnej Sofii

  https://instagram.com/p/33_G3lv8qq/

  OdpowiedzUsuń
 124. suknia Sofii troszkę w nie moim stylu, jednak i tak pięknie wyglądała :) cieszę się, że miała nową tiarę, zresztą ładną i skromną.

  OdpowiedzUsuń
 125. Sofia wygląda jak z bajki

  OdpowiedzUsuń
 126. Ten tekst na tt, że wybrali "Joyful, joyful" na zakończenie, bo są fanami "Zakonnicy w przebraniu 2" mnie rozwalił :D mozna pęknąć ze śmiechu, ale to był świetny akcent i nawet gościom się podobał!

  OdpowiedzUsuń
 127. http://www.kungahuset.se/kungafamiljen/hkhkronprinsessanvictoria.4.7c4768101a4e888378000176.html

  OdpowiedzUsuń
 128. Madeleine nie mogła się do brata dopchać :P

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Piękne to było jak się przytulili i Madeleine mu chyba coś zaśpiewała nie ? A tobie Marleno podobała się suknia Sofii ?

   Usuń
  2. Zaśpiewała? Nie zauważyłam. Na pewno go wołała.

   Usuń
  3. Może ja zle zobaczyłam tak jakby podśpiewała mi się wydawało ale mogę się mylić :)
   Mi tez się bardzo podobała jej suknia ślicznie wyglądała :)

   Usuń
 129. To czekamy na transmisję z wesela!!

  OdpowiedzUsuń
 130. Nie mogę się doczekać pierwszego tańca.

  OdpowiedzUsuń
 131. Aktualizacja : tiara Sofii jest prezentem od pary Królewskiej!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo ładny gest, widać, że ma ich aprobatę.

   Usuń
 132. Oficjalna informacja:
  Diademet är en gåva från Kungen och Drottningen till Prinsessan Sofia.
  Tiara była darem od króla i królowej.

  OdpowiedzUsuń
 133. Czy wiadomo, gdzie będą mieszkać po ślubie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zamieszkają w Villa Solbacken, po zakończeniu remontu rezydencji :)

   Usuń
 134. A co Carl mówił i król ? mógłby ktoś przetłumaczyć ? Proszę :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Będzie jutro w zaktualizowanej części postu, teraz już nie nadążam :) Carl powiedział miedzy innymi, że "chce wam przedstawić moją piękną żonę" i podziękował za przybycie. A król powiedział "wspaniale" i poprosił o wiwat dla pary książęcej :)

   Usuń
 135. teraz to dopiero się wzruszyłam, jedna wielka, kochająca się rodzinka.
  i widać że Sofia została w pełni zaakceptowana
  https://twitter.com/srf_live/status/609755365476036609

  OdpowiedzUsuń
 136. Mette-Marit założyła kreację od Niny Skarry https://instagram.com/p/34BkGiM2KP/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ta "kreacja" była nie trafiona... jak spódnica i bluzka... źle to wyglądała. Ogólnie ona utyła, jakaś zgarbiona jest.

   Usuń
 137. Caly czas ogladam transmisje na telefonie :))

  OdpowiedzUsuń
 138. A mam pytanko gdzie będzie transmisja z wesela ? Na SVT ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Powinna być tutaj :)

   http://www.svtplay.se/video/2980007/prinsbrollopet/prinsbrollopet-prinsbrollopet

   Usuń
 139. Witaj Marleno :)
  Ja oglądałam transmisję w internecie na svt, Jestem pod wielkim wrażeniem całej uroczystości: ten ślub był najbardziej skromnym wśród ślubów królewskich i wg mnie najbardziej swobodnym- widać, że goście dobrze się czuli i udzieliła im się atmosfera. Rozbawiła mnie mała Leonore, która ciągle się wierciła, no i na końcu jak fajnie machała. Wujek Daniel jak ją fajnie na kolanach kołysał. Jak biedny CP się zestresował czekając na swoją oblubienicę. No i oczywiście Estelle :) Suknia Sofii choć skromna to bardzo ładna, pasuje do niej w 100%. I ten pocałunek!!!
  A Tobie jak się podobał ślub? Jestem ciekawa Twoich spostrzeżeń.
  Pozdrawiam Ania Lewandowska

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W pełni zgadzam się z twoją wypowiedzią. Ślub był wspaniały, naturalny i... nowoczesny. Byłam zaskoczona ostatnim utworem i chyba nadal jestem. To bł nieco dziwne, ale strasznie mi się spodobało, nie wiem czy zauważyliście jak królowa Sonja się wczuła, klaskała i kołysała się w rytm piosenki :) Nie spodziewałam się takiej sukni ślubnej, ale całość stworzyła taką bajkową oprawę wokół Sofii, wyglądała tak promiennie i jak powiedziała moja kuzynka "księżniczkowo" :)

   Usuń
  2. Ja również byłam zaskoczona tym ostatnim utworem, nie pasował mi na taki królewski ślub, ale w sumie to bardzo dobrze, że to było coś nowego i nietypowego ;)

   Usuń
  3. Zapomniałam jeszcze dodać, że według mnie wśród gości - nie licząc Victorii najlepsza kreacja to suknia Maximy, na Mary się trochę zawiodłam, bo niby wszystko ok ale tak jakoś brak "wisienki na torcie"

   Usuń
 140. A o której tak możemy się spodziewać transmisji z wesela ?

  OdpowiedzUsuń
 141. Bardzo mi się podobało to co powiedział Carl na schodach i jak potem Estelle uściskała Sofię. Pewnie Sofia dziękowała jej za tak piękny udział.

  Zaskoczyło mnie, że nie było tak jak w przypadku Vic i Daniela, że jego rodzice razem z parą królewską czekali najbliżej schodów na młodą parę i razem stanęli przy V i D jak przyjechali, a tutaj rodzice Sofii zginęli trochę w tłumie, mamę gdzieś tam było widać - o zgrozo z tą przyklejoną do czoła grzywką, a taty już mniej, nie było tak, że rodzice wspólnie podeszli. Widać było, że rodzice Sofii są prości, zwykli Szwedzi, a nie jacyś tacy ważni czy coś, nie mówię, że to źle, ale tak raczej się z boku trzymali. Może trochę zabrakło takiego czegoś ze strony Króla i Królowej, takiego wiecie zaproszenia -gestu, do przodu, powitać wspólnie dzieci, ale może to tylko moje odczucie. W Kościele zachowanie taty Sofii mi się nie podobało, ale uznam, że to ze stresu od tak puścił ramię córki i nawet nic nie powiedział do CP jak mu "oddawał" córkę.

  Cała oprawa ślubu ładna i trochę krótki mi się ten ślub wydawał, ale to chyba przez brak zbędnych przemówień, prostu, krótko, na temat, ale z klasą.
  Dobór muzyki bardzo trafny, jednak nie podobała mi się przerobiona "Umbrella", zamiast patrzeć na młodą parę przed oczyma miała wyginającą się i prężącą wokół parasoli Rihanne :/ Ale "Joyful, joyful" - super, jestem nadal pod wrażeniem pomysłu, tak jak byłam wtedy, gdy w tym samym momencie na koniec ślubu Clarie i Felixa z Luxemburga pojawiło się "Paradise" Coldplaya - to było takie piękne. Tutaj urzekła mnie ta radosna piosenka, a nie że dali jakąś podniosłą pieśń.

  OdpowiedzUsuń
 142. Piękny ślub ,Sofia wyglądała cudownie i z Carlem tworzą piękną parę, uwielbiam ich. Zresztą cała Rodzina Królewska ze Szwecji jest wspaniała ,uważam że są najbardziej sympatyczni i otwarci na zwykłych ludzi ze wszystkich Rodzin Królewskich .

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w nim zawartych, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu publikacji komentarza.